Kanoniczna wizytacja pasterska biskupa odbywa się w każdej parafii co 5 lat. Stanowi ona doskonałą okazję do pogłębienia kontaktów zarówno z duszpasterzami, jak i wiernymi oraz różnymi wspólnotami działającymi na terenie parafii.

10 kwietnia br., taką Wizytację przeżywała Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Łukawcu, którą przeprowadził ks. Biskup Edward Białogłowski. Oficjalnie wizytacja rozpoczęła się o godz. 9.00 od uroczystego wprowadzenia dostojnego Gościa do świątyni. Ksiądz biskup został powitany przez przedstawicieli parafian oraz księdza proboszcza Marka Chorzępę. Po powitaniu ks. Proboszcz przedstawił sprawozdanie z działalności duszpasterskiej i ekonomicznej parafii. Następnie ks. Dziekan Waldemar Dopart rozpoczął uroczystą Mszę św., podczas której słowo pasterskie wygłosił ks. Biskup.

O godzinie 12.00 ks. Biskup Białogłowski odwiedził cmentarz parafialny, na którym odbyła się wspólna modlitwa za zmarłych, a w godzinach popołudniowych odwiedził dwie rodziny z parafii.

Ostatnim punktem wizytacji była wieczorna Eucharystia o godzinie 17.00, podczas której ks. Biskup udzielił Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.

 

W imieniu całej Wspólnoty parafialnej pragniemy złożyć Księdzu Biskupowi serdeczne podziękowania za obecność wśród nas. Za słowo pasterskie skierowane do każdego z nas podczas Mszy Świętych, a przede wszystkim za udzielenie sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Niech ta obecność Pasterza Diecezji przyczyni się do dalszego duchowego rozwoju naszej parafii.

Życzymy wielu łask Bożych i sił w podejmowanych dziełach.

Szczęść Boże!