1. II Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego. Nasz Odpust Parafialny. Msze św.: o godz. 7.30, uroczysta suma z procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 10.30, i ostatnia o 14.00. Dzisiaj w naszym kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:

a. Stan łaski uświęcającej

b. Komunia św. (w dowolnej intencji).

c. Modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. (nie musimy znać tych intencji, a odmówić możemy np. jedno „Zdrowaś…”).

d. Wyzbyć się przywiązania do wszelkich grzechów, nawet lekkich (jest to raczej stan duszy, a nie jednorazowa czynność do wykonania).

e. Pobożne nawiedzenie mającej swą uroczystość świątyni i odmówienie w jej wnętrzu modlitw: „Ojcze nasz…” i „Wierzę w Boga…”.

  1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Krasoń, Moskwa, Bieniasz, Rejman, Mierzwa.
  2. Różaniec przed sumą 18 kwietnia poprowadzi Róża pani Józefy Miś.
  3. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania i przebiegu wizytacji ks. Biskupa w naszej parafii. Dziękuję grupom parafialnym na czele z Radą Duszpasterską. Dziękuję rodzicom młodzieży bierzmowanej za zaangażowanie i ofiarność oraz za ich dar dla parafii w postaci nowego chodnika. Dziękuję rodzinom, z którymi ks. Biskup się spotkał, za serdeczne przyjęcie. Niech ta wizyta ks. Biskupa, jego modlitwa i błogosławieństwo umocnią naszą wiarę i jedność w trwaniu przy Chrystusie.
  4. Ukazała się książka autorstwa p. Aliny Bosak „Ludzie kościół zbudowali”, opowiadająca o historii powstawania naszej parafii i budowy naszego kościoła. Można ją nabyć w cenie 25 zł., co nadto będzie przeznaczone jako dar na potrzeby parafii w celach inwestycyjnych.
  5. W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie po niej zapraszam dzieci z klasy III przygotowujące się do I Komunii Świętej, oraz ich rodziców.
  6. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca. Zapraszam do modlitwy w Nowennie do Miłosierdzia Bożego i do św. Jana Pawła II.
  7. Za tydzień III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę. Dziękuję również tym którzy składają ofiary na bieżące potrzeby parafii na tacę, do skrzynki za ławkami oraz bezpośrednio na konto parafialne.
  8. W III Niedzielę Wielkanocną, 18 kwietnia br. rozpocznie się XIII Tydzień Biblijny. W tym roku myśl przewodnią stanowią słowa Pana Jezusa: Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy nigdy pragnąć nie będzie (J 6,35). Niedziela biblijna to także Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. W naszym kościele wspólnie będziemy czytać Biblię po Mszy św. popołudniowej, ok. godz. 15.00. Po lekturze Pisma św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 18.00.
  9. 20 kwietnia, od godz. 10.00 do 17.00 na parkingu za Przedszkolem odbędzie się zbiórka odpadów problemowych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 

Intencje mszalne (12 kwietnia – 18 kwietnia):

 

– poniedziałek (12 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Eugeniusz Malak – int. od córki z mężem;

+ Małgorzata Krasoń (greg 7.);

+ Jan Chyłek – int. od bratanicy Pauli z rodziną;

wtorek (13 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Urszula Kołodziej – int. od syna Romana z rodziną;

+ Małgorzata Krasoń (greg 8.);

+ Jan Chyłek – int. od rodziny Stróżów;

środa (14 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Józef i Bronisława Lech – w 31 rocznicę śmierci Józefa;

+ Małgorzata Krasoń (greg 9.);

+ Jan Chyłek – int. od rodziny Misiów;

czwartek (15 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Janina, Aleksander i Zbigniew;

+ Małgorzata Krasoń (greg 10.);

+ Jan Chyłek – int. od Małgorzaty i Bartłomieja Dyrkaczów;

piątek (16 kwietnia) – godz. 18.00:

+ Józef Pietraszek – int. od żony;

+ Małgorzata Krasoń (greg 11.);

+ Jan Chyłek – int. od Dominika z rodziną;

sobota (17 kwietnia) – godz. 18.00:

W int. Dariusza – z okazji 50-tych urodzin – z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Małgorzata Krasoń (greg 12.);

+ Jan Chyłek – int. od Kazimiery i Czesława Wosiów;

niedziela (18 kwietnia):

7.30 –  + Stanisław i Albina Tomasikowie – w rocznicę śmierci Stanisława;

10.30 – + Eugeniusz Malak – int. od Róży p. Stanisława Chmiela;

14.001) W intencji parafian; 2)  W int. Małgorzaty i Janusza Drzałów – w 25 rocznicę ślubu – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Małgorzata Krasoń (greg 13.);