1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Pasternak, Grata, Tomaka, Czekajski, Bernacki.
  2. Różaniec przed sumą 4 kwietnia poprowadzi Róża pana Józefa Stróża, 5 kwietnia Róża pani Teresy Wiercioch.
  3. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli w naszej piątkowej Drodze Krzyżowej. Dziękuję Akcji Katolickiej za przygotowanie rozważań i tym, którzy je odczytali. Panom Antoniemu Chmielowi i Wiesławowi Płoszajowi dziękuję za przegotowanie stacji.
  4. Od 27 marca do 9 kwietnia zostały wprowadzone przez rząd nowe restrykcje, według których w kościołach może przebywać 1 osoba na 20 m2. Bardzo proszę o odpowiedzialne zachowanie, stosowanie środków ostrożności i nienarażanie siebie i innych. Osoby mające objawy infekcji oraz osoby podatne na zarażenie powinny pozostać w domu i korzystać z udostępnianych przez TV Wist i kanał YouTube transmisji z naszego kościoła. Obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszach św. w niedziele i święta nakazane. Należy jednak pamiętać, że dyspensa jest przywilejem a nie prawnym obowiązkiem. Można również przyjść na prywatną adorację, gdy w kościele będzie mniej osób, lub przy dobrej pogodzie uczestniczyć w liturgii na zewnątrz kościoła.
  5. W środę, 31 marca, na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie uczniów kl. 8, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  6. Przedświąteczna wizyta u chorych będzie w Wielki Piątek, od godz. 9.00. Zapisy chętnych w zakrystii.
  7. W tym tygodniu będą dostarczane dary dla rodzin oraz osób starszych i samotnych, którzy są w trudniejszej sytuacji życiowej. Wszystkim, którzy zechcieli się tymi darami podzielić i członkom Parafialnej Caritas, którzy będą te dary rozprowadzać, składam serdeczne Bóg zapłać.
  8. Wójt Gminy Trzebownisko informuje o przeprowadzanym Narodowym Spisie Powszechnym, który rozpoczyna się 1 kwietnia br. Podstawową metodą będzie spis internetowy. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.

TRIDUUM PASCHALNE

Wielki Czwartek.

Msza św. Krzyżma w katedrze rzeszowskiej o godz. 10.00.
O godz. 18.00 w naszym kościele parafialnym Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne. Po Mszy św. symboliczne przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja, która potrwa do godz. 23.00.

Godz. 20.00 –  Róża p. Janiny Drzał;

Godz. 21.00 – Członkowie Parafialnej Akcji Katolickiej;

Godz. 22.00 – Róża p. Stanisława Chmiela;

Wielki Piątek.

Obowiązuje nas Post Ścisły. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy:

Godz. 8.00 – Róża p. Janiny Chmiel;

Godz. 9.00 – Róża p. Zofii Komorowskiej;

Godz. 10.00 – Róża p. Marii Ornat;

Godz. 11.00 – Róża p. Anieli Nogi;

Godz.12.00 – Dzieci i młodzież z OAZY;

Godz. 13.00 – Lektorzy i ministranci – LSO;

Godz. 14.00 – Róża p. Józefa Stróża;

Godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Godzina Miłosierdzia – 1 Dzień Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa.

Godz. 16.00 – Róża p. Edyty Więcek;

Nabożeństwo Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po nim przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja, która potrwa przez całą noc.

Po Nabożeństwie Męki Pańskiej  Gorzkie Żale

Adoracje:

Godz. 20.00 – Róża p. Teresy Wiercioch;

Godz. 21.00 – Członkowie Parafialnej Caritas

22.00 do 23.00 – Młodzież ucząca się i pracująca

Wielka Sobota.

Adoracja Pana Jezusa w Grobie:

Godz. 8.00 – Róża p. Józefy Nowak;

Święcenie pokarmów: godz. 9.00; 10.00; 11.00; 12.00;

          Święcenia pokarmów, jeśli dopisze pogoda, będą się odbywać na placu przed kościołem. Proszę, aby w sobotę przed południem parkować na nowym parkingu.

Godz. 12.00 – sprzątanie kościoła

Godz. 14.00 – Róża p. Józefy Miś

Godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Godzina Miłosierdzia – 2 Dzień Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego

Godz. 17.00 – Róża p. Zofii Jankowskiej;

Godz. 18.00 – Róża p. Alfredy Miś;

Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.00

Niedziela Wielkanocna.

Tego dnia będą odprawiane Msze św.: Rezurekcja o godz. 6.00, Suma o 10.30 i popołudniem o 14.00.

Poniedziałek Wielkanocny.

Msze św. jak w każdą niedzielę: 7.30, 10.30 i 14.00.

 

Intencje mszalne (29 marca – 5 kwietnia):

 

poniedziałek (29 marca) – godz. 18.00 

+ Augustyn Wąs – int. od córki Teresy;

+ Albina Porada (greg. 27);

W int. Mirosława – o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Jan Chyłek – int. od Moniki i Szymona Baranów;

wtorek (30 marca) – godz. 18.00

+ Katarzyna Gunia – int. od siostry Józefy z rodziną;

+ Albina Porada (greg. 28);

+ Jan Chyłek – int. od Elżbiety i Marka Barnatów;

środa (31 marca) – godz. 18.00 

+ Andrzej Szuberla;

+ Albina Porada (greg. 29);

+ Jan Chyłek – int. od kolegi Waldemara z rodziną;

Wielki Czwartek (1 kwietnia) – Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 18.00:

1) W int. kapłanów: byłych proboszczów, kapłanów którzy nam posługują i kapłanów pochodzących z naszej parafii; 2) + Albina Porada (greg. 30); 3) W int. Bożeny i Wiesława Deców – o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

Wielka Sobota (3 kwietnia) – Wigilia Paschalna – godz. 20.00

1)  W int. wszystkich chorych z naszej parafii – szczególnie tych, którzy przyjmują posługę sakramentalną w 1 soboty miesiąca – o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia; 2) W int. Natalii – z prośbą o szczęśliwe rozwiązanie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla niej i jej dziecka; 3) W int. Justyny – z prośbą o szczęśliwe rozwiązanie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla niej i jej dziecka;

+ Jan Chyłek – int. od kolegi Andrzeja;

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (4 kwietnia):

6.00  –  1) W intencji wszystkich parafian; 2) + Jan Chyłek – int. od sąsiadów Czekajskich;

10.30  – + Franciszek, Franciszka, Stanisław Maślanka;

14.00  – W int. Katarzyny – z prośbą o szczęśliwe rozwiązanie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla niej i jej dziecka;

+ Jan Chyłek – int. od rodziny Nowaków;

Poniedziałek Wielkanocny (5 kwietnia):

7.30+ Antonina i Wenanty Pieczonka;

10.30 + Bronisława i Józef Lech – w 5 rocznicę śmierci Bronisławy;

14.00+ Cecylia i Józef – w 6 rocznicę śmierci Cecylii;

+ Jan Chyłek – int. od kolegów z Wólki Podleśnej;