1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Gancarz, Kuźniar, Chmiel, Poźniak, Michałek.
  2. Różaniec przed sumą 21 marca poprowadzi Róża pani Anieli Nogi.
  3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 20.00. O godz. 20.00 drugie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
  4. Nabożeństwo Gorzkich Żali – każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 14.00. Po nim Msza św.
  5. W środę, 17 marca, na Mszę św. i spotkanie zapraszam uczniów kl. 8, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  6. W czwartek (18 marca) o godz. 18.00 rozpoczniemy nasze Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które poprowadzi ks. Bartłomiej Sobierajski. Hasłem, które przyświecać będzie naszym rekolekcjom będą słowa: „Św. Józef – patron na obecne czasy”. W piątek Msza św. i nauka ogólna o godz. 9.00, następnie o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Msza św. z nauką ogólną. Po Mszy św. nauka dla mężczyzn w każdym wieku (nie będzie tego piątku adoracji Najświętszego Sakramentu). O 20.00 Drogę Krzyżowa. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. dla osób starszych i chorych. O godz. 17.00 Msza św. z nauką ogólna, a po niej nauka dla kobiet w każdym wieku. W niedzielę nauki podczas Mszy św. Gorzkie Żale o godz. 14.00, a następnie Msza św. z nauką wieńczącą rekolekcje. Naszego ks. Rekolekcjonistę polecam modlitwie wszystkich parafian.
  7. W piątek, 19 marca, przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msze św. o godz. 9.00 i 17.00. Na Mszę św. wieczorną zapraszam wszystkie Panie, które zadeklarowały przystąpienie do Róży Różańcowej Żon modlących się w intencji swych mężów. Wspólnie, z Bożym błogosławieństwem zainaugurujemy modlitwę tych Róż. Tego dnia nie obowiązuje post piątkowy.
  8. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność. Po Mszy św. popołudniowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 18.00. Na zakończenie kolejny fragment Ewangelii św. Łukasza.
  9. Za ławkami znajdziemy kartki i ozdoby świąteczne przygotowane przez dzieci ze Szkolnego Koła Caritas. Można je zabierać za dowolną ofiarę.

 

Intencje mszalne (15 marca – 21 marca):

 

poniedziałek (15 marca) – godz. 17.00 

+ Wanda i Stanisław;

+ Albina Porada (greg. 13);

+ Stanisława Gaweł – int. od kuzynki Wandy;

wtorek (16 marca) – godz. 17.00

+ Augustyn Wąs – int. od syna i synowej;

+ Albina Porada (greg. 14);

+ Stanisława Gaweł – int. od rodziny Jakubowskich ze Stobiernej;

środa (17 marca) – godz. 17.00 

+ Jan Chyłek – int. od brata Stanisława z żoną;

+ Albina Porada (greg. 15);

+ Stanisława Gaweł – int. od koleżanki Marii ze Stobiernej;

+ Jan Chyłek – int. od rodziny Matułów z dziećmi;

czwartek (18 marca) – godz. 18.00:

1) + Marek – w rocznicę śmierci; 2) + Stanisława Gaweł – int. od koleżanki córki Anny z Podkp. Centrum Chorób Płuc;

+ Albina Porada (greg. 16);

+ Jan Chyłek – int. od rodziny Matułów z dziećmi;

piątek (19 marca):

godz. 9.00 – + Stanisława Gaweł – int. od rodziny Michałków z Trzciany;

godz. 17.00 – Dziękczynna za dzieci, z prośbą o pomoc w nauce i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Albina Porada (greg. 17);

sobota (20 marca) – godz. 17.00:

godz. 9.00 – + Stanisława Gaweł – int. od rodziny Orzechów z Łukawca;

godz. 17.00 – + Józef Więcek – z okazji imienin – int. od syna Mariusza;

+ Albina Porada (greg. 18);

niedziela (21 marca):

7.30W int. Kamila w 15 rocznicę urodzin – z prośbą o błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego na czas egzaminów;

10.30 1) W int. parafian; 2) + Emilia i Franciszek Chorzępa – w 8 rocznicę śmierci Emilii;

14.00+ Maria Noga – w rocznicę śmierci – od syna Bogdana z rodziną;

+ Albina Porada (greg. 19);