1. Dzisiaj III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiarność. Dzisiaj, po Mszy św. popołudniowej do godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam i zachęcam do prywatnej modlitwy, np. samodzielnego rozważania Drogi Krzyżowej.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz ofiarę. Za wielkopostny wystrój naszego kościoła dziękuję paniom Agnieszce Rogali i Teresie Głowiak oraz panu Wiesławowi Poradzie, naszemu kościelnemu. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Golec, Grata, Bożek, Komorowski, Hajduk.
  3. Różaniec przed sumą 28 lutego poprowadzi Róża pani Janiny Chmiel.
  4. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na leczenie naszego małego parafianina Igora Łakomca oraz na budowę nowego kościoła pw. Bł. Jana Balickiego.
  5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 20.00. O godz. 20.00 drugie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
  6. Nabożeństwo Gorzkich Żali – każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 14.00. Po nim Msza św.
  7. Następna sobota jest ostatnią sobotą miesiąca. W naszej parafii jest to dzień modlitwy i duchowego wsparcia dla małżonków. Na Mszę św. o godz. 17.00 i wspólną zapraszam wszystkich małżonków, w każdym wieku.
  8. Zrodziła się oddolna inicjatywa stworzenia czasowej Róży Różańcowej będącej wspólnotą żon modlących się w intencji swoich mężów. Ten pomysł został zainspirowany tym, że obecny rok przeżywamy jako Rok Świętego Józefa, patrona wszystkich mężów, ojców i w ogóle mężczyzn. Dlatego też Róża Różańcowa w intencji Mężów zostanie uroczyście zainaugurowana 19 marca, w Uroczystość św. Józefa i jej modlitewne dzieło potrwa do 8 grudnia 2021. Za ławkami znajdziemy deklaracje, które osoby chcące włączyć się w to dzieło powinny wypełnić i dostarczyć do 14 marca. Można będzie je wrzucać do skrzynki z intencjami.
  9. W II niedzielę Wielkiego Postu, 28.02.2021 r. pod hasłem „Żyjmy Eucharystią” obchodzić będziemy Niedzielę Misyjną „Ad Gentes”. Jest to dzień duchowego i materialnego wsparcia dla polskich misjonarzy. Z tej racji przy wszystkich kościołach w Polsce, także i przy naszym kościele, organizowana będzie zbiórkę do puszek na ten cel.

 

 

Intencje mszalne (22 lutego – 28 lutego):

 

poniedziałek (22 lutego) – godz. 17.00 

+ Stanisława Gaweł – int. od wnuczek Karoliny i Marceliny;

+ Eugeniusz Malak (greg. 22);

+ Stanisława Gaweł – int. od córki z mężem;

wtorek (23 lutego) – godz. 17.00

+ Jan Chyłek – int. od córki Małgorzaty z rodziną;

+ Eugeniusz Malak (greg. 23);

+ Stanisława Gaweł – int. od córki z mężem;

środa (24 lutego) – godz. 17.00 

+ Marian i Katarzyna Kluz;

+ Eugeniusz Malak (greg. 24);

+ Stanisława Gaweł – int. od wnuczek Karoliny i Marceliny;

czwartek (25 lutego) – godz. 17.00:

+ Kazimierz Grzesik – int. od sąsiadów;

+ Eugeniusz Malak (greg. 25);

+ Stanisława Gaweł – int. od Kazimierza Gawła z rodziną;

piątek (26 lutego) – godz. 17.00:

+ Władysław i Maria Kuras;

+ Eugeniusz Malak (greg. 26);

+ Stanisława Gaweł – int. od Kazimierza Gawła z rodziną;

sobota (27 lutego) – godz. 17.00:

+ Stanisława Gaweł – int. od Róży p. Anieli Nogi;

+ Eugeniusz Malak (greg. 27);

+ Stanisława Gaweł – int. od chrześnicy Beaty Wiercioch;

niedziela (28 lutego):

7.30W int. parafian;

10.30 + Stanisław i Stanisława Orzech – w 4 rocznicę śmierci Stanisława;

14.00+ Katarzyna Gunia – int. od córki z mężem;

+ Eugeniusz Malak (greg. 28);

+ Stanisława Gaweł – int. od Bronisławy Gaweł;