1. Dzisiaj przeprowadzamy zbiórkę do puszek przeznaczoną na leczenie naszego małego parafianina Igora Łakomca. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Pawlus, Pawlus, Tomaka, Ruszała, Sądowski.
 3. Różaniec przed sumą 21 lutego poprowadzi Róża pani Janiny Drzał.
 4. W poniedziałek, 15 lutego, Msza św. będzie rano, o godz. 8.00.
 5. W środę, 17 lutego rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu – czas przygotowania przez modlitwę, pokutę i jałmużnę do Świąt Paschalnych. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły.
 6. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 8.00 i o 18.00. Na Mszach św. składka na tacę, która zostanie przekazana jako nasza pomoc w budowie kościoła pw. Bł. Jana Balickiego, który powstaje na nowym osiedlu przy ulicy Lubelskiej w Rzeszowie.
 7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 20.00. O godz. 20.00 drugie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 8. Nabożeństwo Gorzkich Żali – każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 00. Po nim Msza św. Kazania pasyjne w tym roku wygłosi ks. dr Tomasz Bąk.
 9. Wielki Post to czas pokuty. Formą pokuty jest też modlitwa. Chcę zaprosić wszystkich parafian do bardziej intensywnej modlitwy w czasie Wielkiego Postu. Wykorzystujmy możliwość modlitwy Nowenną do Matki Bożej Miłosierdzia czy Nowenną do Miłosierdzia Bożego. W Wielkim Poście będzie również możliwość uczestnictwa w piątkowych adoracjach Najświętszego Sakramentu i w nabożeństwach wielkopostnych. Zapraszam również do wspólnej modlitwy różańcowej przed Mszą św. o godz. 16.30 we wtorki, czwartki i soboty, oraz do rozważania Drogi Krzyżowej oprócz piątku, jeszcze w poniedziałki i środy o 16.30. Zachęcam także do podejmowania postu i ofiarowania go w jakiejś intencji.
 10. Ponownie zachęcam do włączenia się w inicjatywę Pokuta Rodzin – Niniwa. Za ławkami znajdziemy broszurę, w której znajdziemy więcej informacji na temat tej inicjatywy i która może pomóc w bardziej owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu.
 11. W tym tygodniu przypada III piątek, sobota i III niedziela miesiąca. W III niedzielę miesiąca naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.
 12. W piątek, w sobotę i w niedzielę przeżywać będziemy Triduum wprowadzające nas w atmosferę i duchowość Wielkiego Postu. Rozważania na ten temat wygłosi podczas Mszy św. Robert Bober. Serdecznie zapraszam.
 13. W piątek na Drogę Krzyżową, Mszę św. i spotkanie zapraszam uczniów kl. 8 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

 

Intencje mszalne (15 lutego – 21 lutego):

 

poniedziałek (15 lutego) – godz. 8.00 

+ Irena Chmiel – w rocznicę śmierci;

+ Eugeniusz Malak (greg. 15);

+ Kazimierz Gancarz – int. od Haliny Rzepki z córką Anią;

wtorek (16 lutego) – godz. 17.00

+ Stanisława Gaweł – int. od wnuczki Wiktorii;

+ Eugeniusz Malak (greg. 16);

+ Kazimierz Gancarz – int. od kuzyna Franciszka z żoną;

środa (17 lutego) – Środa Popielcowa: 

–  godz.  8.00 – + Katarzyna Gunia – int. od córki z mężem;

–  godz.  18.00 – O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Kai i Igora;

+ Eugeniusz Malak (greg. 17);

+ Stanisława Gaweł – int. od męża;

czwartek (18 lutego) – godz. 17.00:

W intencji Adriana Subczaka – z okazji 18-tych urodzin – z prośbą o błogosławieństwo Boże, Dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia w dorosłym życiu;

+ Eugeniusz Malak (greg. 18);

+ Stanisława Gaweł – int. od męża;

piątek (19 lutego) – godz. 17.00:

+ Stanisława Gaweł – int. od córki z mężem;

+ Eugeniusz Malak (greg. 19);

+ Stanisława Gaweł – int. od syna Bogdana z żoną;

sobota (20 lutego) – godz. 17.00:

+ Jan Chyłek – int. od żony;

+ Eugeniusz Malak (greg. 20);

+ Stanisława Gaweł – int. od syna Bogdana z żoną;

niedziela (21 lutego):

7.30W int. parafian;

10.30 + Piotr Koczot;

14.00+ Katarzyna, Józef, Bronisław Gaweł;

+ Eugeniusz Malak (greg. 21);

+ Stanisława Gaweł – int. od wnuczki Wiktorii;