1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Miś, Miś, Głowiak, Bednarz i Kluz.
  2. Różaniec przed sumą 14 lutego poprowadzi Róża pani Alfredy Miś.
  3. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone do puszek dla naszych ministrantów.
  4. W czwartek (11 lutego), z racji przypadającego Światowego Dnia Chorego, na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam szczególnie ludzi chorych, cierpiących i potrzebujących duchowego umocnienia przez Sakrament Namaszczenia Chorych. Po Mszy św. nabożeństwo i wspólna modlitwa w intencji wszystkich chorych z naszej parafii.
  5. Wychodząc naprzeciw sugestiom wielu parafian, którzy chcieliby przyjść z pomocą małemu Igorowi, ale nie mają dostępu do Internetu, w przyszłą niedzielę, 14 lutego, Parafialna Akcja Katolicka i Caritas przeprowadzą zbiórkę do puszek przeznaczoną na leczenie naszego małego parafianina. Bóg zapłać za tę inicjatywę i za każdą ofiarę.
  6. Zbliża się Wielki Post. Chciałbym zachęcić wszystkich parafian do włączenia się w inicjatywę Pokuta Rodzin – Niniwa. Od Środy Popielcowej (17.02) do Wielkiego Piątku (3.04) tysiące rodzin w Polsce podejmuję pokutę. Przez kolejne dni Wielkiego Postu będą ofiarowywali swoją pokutę Panu Bogu przez Niepokalane Serce Maryi. Wymagania nie są trudne: I. Wspólnie odmawiany dziesiątek Różańca jako przebłaganie za grzechy małżeństwa i rodziny. II. Prowadzenie Kalendarza Pokuty rodzinnej – w każdy dzień członkowie rodziny wpisują każde swoje umartwienie, swój czyn pokutny, swoją modlitwę czy wyrzeczenie – czyli odmówienie sobie czegoś, co będzie prawdziwą pokutą. Więcej o tej inicjatywie znajdziemy na naszym parafialnym FB.

 

Intencje mszalne (8 lutego – 14 lutego):

poniedziałek (8 lutego) – godz. 17.00 

+ Waleria Wiercioch – int. od brata Czesława z żoną;

+ Eugeniusz Malak (greg. 8);

+ Kazimierz Gancarz – int. od Marii Kawy;

wtorek (9 lutego) – godz. 17.00

W dniu Urodzin Klaudii – o dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Eugeniusz Malak (greg. 9);

+ Kazimierz Gancarz – int. od rodziny Ostrowskich z Niechobrza;

środa (10 lutego) – godz. 17.00:

+ Maria – w rocznicę śmierci;

+ Eugeniusz Malak (greg. 10);

+ Kazimierz Gancarz – int. od rodziny Kawów z Niechobrza;

czwartek (11 lutego) – godz. 17.00:

+ Zbigniew Grzesik – w 9 rocznicę śmierci;

+ Eugeniusz Malak (greg. 11);

+ Kazimierz Gancarz – int. od chrześniaka Macieja;

piątek (12 lutego) – godz. 17.00:

+ Stanisława Gaweł – int. od syna Bogdana z żoną;

+ Eugeniusz Malak (greg. 12);

+ Kazimierz Gancarz – int. od Marcina z rodziną;

sobota (13 lutego) – godz. 17.00:

W 25 rocznicę ślubu Iwony i Bogdana – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia na dalsze lata wspólnego życia;

+ Eugeniusz Malak (greg. 13);

+ Kazimierz Gancarz – int. od rodziny Prokopów z Rzeszowa;

niedziela (14 lutego):

7.30+ Onufry i Anna Michałek;

10.30 W int. parafian;

14.00+ Stanisława Gaweł – int. od syna Bogdana z żoną;

+ Eugeniusz Malak (greg. 14);