1. Dzisiaj do puszek składamy datki przeznaczone dla naszych ministrantów. Serdeczne Bóg zapłać w moim i ich imieniu.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, zakupione kwiaty oraz ofiarę. Za pomoc w demontażu dekoracji świątecznych dziękuję paniom Agnieszce Rogali, Oktawii Gołąb i Teresie Głowiak, panom Wiesławowi Poradzie i Bogdanowi Nodze oraz przedstawicielom ministrantów. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Golec, Kuraś, Czapkowski, Miś i Tarnawski .
  3. Różaniec przed sumą 7 lutego poprowadzi Róża pani Marii Myrdy.
  4. Dziękuję panu Kazimierzowi Nowakowi za wykonanie nowego świecznika pod Gromnicę.
  5. We wtorek (2 lutego) obchodzić będziemy Święto Ofiarowania PańskiegoMatki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 17.00. Na każdej poświęcenie świec – gromnic. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego – składka na tacę będzie przeznaczona na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji.
  6. W środę (3 lutego) wspomnienie św. Błażeja – tego dnia będziemy święcić jabłka i modlić się o uzdrowienie z chorób gardła. W piątek (5 lutego), z racji przypadającego wspomnienia św. Agaty, poświęcenie chleba i soli.
  7. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca lutego – modlić się będziemy w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  8. I Piątek miesiąca – o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja prywatna. Od godz. 15.30 – możliwość skorzystania ze spowiedzi. Zapraszam wszystkich praktykujących pierwsze piątki oraz tych, którzy potrzebują sakramentu pojednania. Na Mszę św. i spotkanie zapraszam młodzież kl. VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  9. I sobota miesiąca. Wizyta u chorych połączona z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych od godz. 9.00 (chorych proszę zgłaszać w zakrystii). Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam szczególnie Róże Różańcowe – po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  10. W imieniu naszych parafian: państwa Łakomców, zwracam się z prośbą o przyjście z pomocą ich synkowi, Igorowi, który ze względu na autyzm wymaga pilnej rehabilitacji. Pomocy można udzielić poprzez Fundację Siępomaga wpłacając dowolną ofiarę, albo poprzez przekazanie 1% swojego podatku. Więcej szczegółów na naszym parafialnym FB i w naszej gazetce.

 

Intencje mszalne (1 lutego – 7 lutego):

 

poniedziałek (1 lutego) – godz. 17.00 

+ Maria Michałek – int. od Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i pracowników ZS w Łukawcu;

+ Eugeniusz Malak (greg. 1);

+ Maria Michałek – int. od Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i pracowników ZS w Łukawcu;

wtorek (2 lutego):

godz. 8.00 – + Kazimierz Gancarz – od sąsiadów Poradów;

godz. 17.00 – + Maria i Józef Pachorek;

+ Eugeniusz Malak (greg. 2);

+ Maria Michałek – int. od Stanisława i Adama z Lubeni;

środa (3 lutego) – godz. 17.00:

+ Stanisława Gaweł – int. od męża;

+ Eugeniusz Malak (greg. 3);

+ Maria Michałek – int. od Lucyny i Tadeusza Podgórskich;

czwartek (4 lutego) – godz. 17.00:

+ Jan Noga – w rocznicę śmierci;

+ Eugeniusz Malak (greg. 4);

+ Maria Michałek – int. od rodziny z Lubeni;

piątek (5 lutego) – godz. 17.00:

+ Michał i Genowefa Tomaka;

+ Eugeniusz Malak (greg. 5);

+ Maria Michałek – int. od chrześniaka Krzysztofa z rodziną;

sobota (6 lutego) – godz. 17.00:

+ Waleria Wiercioch – int. od Róży p. Anieli Nogi;

+ Eugeniusz Malak (greg. 6);

+ Maria Michałek – int. od Anastazji i Witolda Poradów z dziećmi;

niedziela (7 lutego):

7.30+ Stanisława Gaweł – int. od męża;

10.301) + Maria i Jan Rząsa; 2) W intencji Alicji i Czesława Siłków – o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski;

14.00W int. parafian;

+ Eugeniusz Malak (greg. 7);