1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Jest to również dzień Solidarności z Chorwacją. Na rzecz osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi przeprowadzona jest zbiórka do puszek. Bóg zapłać za ofiarność.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Goraj, Grzywacz, Kluz, Głowiak i Dziuba.
  3. Różaniec przed sumą 31 stycznia poprowadzi Róża pani Zofii Jankowskiej.  
  4. W tym tygodniu przypada ostatnia sobota miesiąca – w naszej parafii dzień modlitwy i duchowego wsparcia dla małżonków. Na Mszę św. o godz. 17.00 i wspólną zapraszam wszystkich małżonków, w każdym wieku.
  5. Bardzo dziękuję tym parafianom, którzy przyjęli zaproszenie i przyszli na Mszę Świętą Kolędową, aby wspólnie wypraszać Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski w Nowym Roku. Dziękuję również za ofiary składane z tej okazji. Serdeczne Bóg Zapłać.
  6. Wraz z wszystkimi parafianami cieszę się, że mamy tak liczne grono oddanych służbie ministrantów i lektorów. Każdego roku wyrazem naszej wdzięczności wobec nich, ale też dodatkową dla nich motywacją były ofiary, które otrzymywali podczas wizyty kolędowej. W tym roku nie mogli jednak „chodzić po kolędzie”. Dlatego zwracam się z gorąco prośbą, abyśmy w następną niedzielę (31 stycznia) złożyli dla nich ofiarę do puszek. Bardzo dziękuję za każdy gest życzliwości.

 

Intencje mszalne (25 stycznia – 31 stycznia):

 

poniedziałek (25 stycznia) – godz. 17.00 

+ Maria Michałek – int. od synowej Wiesławy;

+ Waleria Wiercioch (greg. 24);

+ Maria Michałek – int. od rodziny Kasiaków;

wtorek (26 stycznia ) – godz. 17.00: 

+ Kazimierz Gancarz – int. od brata Adama i Danuty Dragonik;

+ Waleria Wiercioch (greg. 25);

+ Maria Michałek – int. od Lucyny i Leszka Bożków z rodziną;

środa (27 stycznia) – godz. 17.00:

+ Helena i Władysław – w rocznicę śmierci;

+ Waleria Wiercioch (greg. 26)

+ Maria Michałek – int. od rodziny Orzechów;

czwartek (28 stycznia) – godz. 17.00:

+ Stanisław, Ignacy i Bolesława;

+ Waleria Wiercioch (greg. 27)

+ Maria Michałek – int. od Teresy i Wacława Głowiaków;

piątek (29 stycznia) – godz. 17.00:

+ Bronisława, Stanisław, Antoni, Franciszek;

+ Waleria Wiercioch (greg. 28)

+ Maria Michałek – int. od rodziny Piwowarów;

sobota (30 stycznia) – godz. 17.00:

W intencji Szymona z okazji urodzin – z prośbą o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Waleria Wiercioch (greg. 29);

+ Maria Michałek – int. od rodziny Pokrzywów;

niedziela (31 stycznia):

7.30+ Aniela – w 20 rocznicę śmierci;  

10.30 – 1) W int. parafian; 2) W int. Stanisław Dudy z okazji 60-tych Urodzin –  z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski – int. od córek;

14.00+ Bronisław, Katarzyna i Józef Gaweł;

+ Waleria Wiercioch (greg. 30)