1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy wesprzeć duchowo i materialnie wiernych żyjących w Republice Środkowoafrykańskiej. Na ten cel przeprowadzana jest zbiórka do puszek. Można ofiarę na ten cel wrzucić w kopercie do skrzynki za ławkami lub wpłacić na konto parafialne. Ofiary zostaną przekazane po 15 listopada. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 14.00 ostatnie nabożeństwo wypominkowe.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Żaba, Bernat, Kasiak, Makara i Ruszała.
  3. Różaniec przed sumą, 15 listopada, poprowadzi Róża pana Stanisława Chmiela.
  4. W myśl nowych przepisów dotyczących sytuacji epidemiologicznej, w naszym kościele w nabożeństwach może brać udział 25 osób. Osoby te powinny mieć maseczki i starać się zachować odpowiednią odległość między sobą. W związku z tym uczestnicy Mszy Świętych niedzielnych proszeni są o zgłaszanie chęci swojego udziału telefonicznie w piątek od godz. 19.00 do 20.00. Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania.
  5. W środę, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. W naszym kościele o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny, o którą poprosili Samorząd Wiejski oraz organizacje działające w Łukawcu. W kościele będzie mogło uczestniczyć jedynie 25 osób, ale wszystkich zapraszam do modlitewnej łączności poprzez transmisję w TV Wist i w serwisie YouTube.
  6. Składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiary składane na bieżące potrzeby parafii do skrzynki za ławkami oraz na konto parafialne. Szczególne podziękowania kieruję do p. Stanisława Bielendy, p. Józefa Michałka, p. Anny i Marka Orzechów, p. Ewy i Jerzego Koziarzy. Dziękuję za zrozumienie i za poczucie odpowiedzialności za naszą parafię. Bóg Zapłać za ofiary złożone do puszki na rzecz naszej Parafialnej Caritas.
  7. Ogłoszenie Sołtysa Wsi Łukawiec: Informuję mieszkańców ŁUKAWCA, że będzie możliwość wpłaty 4 raty podatku rolnego i od nieruchomości. Wpłaty będą przyjmowane w następujących terminach: 1. Dom Kultury na Golonkówce – 14.11.2020 (sobota) w godzinach od 08:30 – 10:00; 2. Dom Strażaka – 14.11.2020 (sobota) w godzinach od 11:00 – 12:30; 3. Dom Ludowy Łukawiec Dolny – 14.11.2020 (sobota) w godzinach od 14:00 – 15:30.

 

Intencje mszalne (9 listopada – 15 listopada):

poniedziałek (9 listopada) – godz. 17.00:

+ Stanisław i Stanisława;

+  Emilia Grata – (greg. 9);

+ Józef Śliż – (greg. 7);

+ Tadeusz Rogala – od Kółka Rolniczego w Łukawcu;

wtorek (10 listopada) – godz. 17.00: 

Zmarli z rodzin Głowiak i Rząsa;

+  Emilia Grata – (greg. 10);

+ Józef Śliż – (greg. 8);

+ Tadeusz Rogala – od Kółka Rolniczego w Łukawcu;

środa (11 listopada) – godz. 17.00:

1) W intencji Ojczyzny – o wszelkie potrzebne łaski i o obronę przed złem – int. od Samorządu Wiejskiego i organizacji działających w Łukawcu; 2) + Józef Gaweł – w rocznicę śmierci;

+  Emilia Grata – (greg. 11);

+ Józef Śliż – (greg. 9);

+ Tadeusz Rogala – od szwagra Kazimierza z rodziną;

czwartek (12 listopada) – godz. 17.00:

O łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski dla Anny i Tadeusza z dziećmi i wnukami;

+  Emilia Grata – (greg. 12);

+ Józef Śliż – (greg. 10);

+ Tadeusz Rogala – od Stanisławy Wołos;

piątek (13 listopada) – godz. 17.00:

+ Stanisław Pasierb;

+  Emilia Grata – (greg. 13);

+ Józef Śliż – (greg. 11);

+ Tadeusz Rogala – od Wandy Przyboś;

sobota (14 listopada) – godz. 17.00:

+ Józef i Anna Drzał;

+  Emilia Grata – (greg. 14);

+ Józef Śliż – (greg. 12);

+ Tadeusz Rogala – od Marii Ciasnochy;

niedziela (15 listopada):

7.30 –  + Maria Nowak;

10.30+ Agnieszka i Wincenty;

14.00W intencji parafian;

+  Emilia Grata – (greg. 15);

+ Józef Śliż – (greg. 13);

+ Tadeusz Rogala – od Krystyny Dyrda;