1. Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w sobotę o 17.00 z liturgią Uroczystości i w niedzielę o 7.30, 10.30 i 14.00.
 2. W związku z zamknięciem cmentarzy modlitwy za zmarłych odmówimy w kościele. Po Mszy św. o godz. 10.30 modlić się będziemy w intencji wszystkich wiernych zmarłych (odmówimy modlitwy, które tego dnia odmawia się na cmentarzu), a po Mszy św. o godz. 14.00 Miłosierdziu Bożemu polecać będziemy naszych parafian zmarłych w tym roku.
 3. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę. Za dekorację dziękuję pani Agnieszce Rogali a za nowe obrusy paniom Marii Orzech i Teresie Głowiak. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Kasiak, Kasiak, Chyłek, Gunia, Krzywdzik.
 4. Różaniec przed sumą, 8 listopada, poprowadzi Róża pani Józefy Miś.
 5. Serdeczne Bóg Zapłać panu Eugeniuszowi Świderkowi, państwu Marii i Romanowi Pokrzywom i pani Katarzynie Jastrząb, który ofiarowali do naszego kościoła chryzantemy i inne ozdoby świąteczne.
 6. Dzieci, które odmawiały w październiku Różaniec mogą zgłaszać się do zakrystii po okolicznościowe naklejki do połowy listopada.
 7. W myśl nowych przepisów dotyczących sytuacji epidemiologicznej, w naszym kościele w nabożeństwach może brać udział 45 osób. Osoby te powinny mieć maseczki i starać się zachować odpowiednią odległość między sobą. W związku z tym uczestnicy Mszy Świętych niedzielnych proszeni są o zgłaszanie chęci swojego udziału telefonicznie w piątek od godz. 19.00 do 20.00.
 8. W poniedziałek Dzień Zaduszny. Msze św. o 7.30 i o godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo wypominkowe. W poniedziałek numery od 1 do 50, wtorek: 51 – 100, środa: 101 – 150, czwartek: 151 – 200, piątek: 201 – 250, niedziela (po Mszy św. o godz. 14.00): pozostałe.
 9. W sobotę po Mszy św. będziemy modlić się na cmentarzu za naszych zmarłych. Udamy się tam indywidualnie, ale z zapalonymi zniczami, które będzie można zabrać spod kościoła.
 10. W tym roku ze względu na zagrożenie epidemiologiczne członkowie naszej Caritas nie będą kwestować przy cmentarzu. Wystawione są jednak znicze, które można zabierać składając przy tym dobrowolną ofiarę do puszki na rzecz naszej Parafialnej Caritas.
 11. Z ławkami w pojemniku, w którym zazwyczaj są karteczki ze Słowem Bożym, w miesiącu listopadzie znajdziemy karteczki z imionami naszych zmarłych. Można je będzie losować i pomodlić się w intencji tego zmarłego – odmówić jeden dziesiątek Różańca. Zachęcam i do tej formy modlitwy.
 12. Zachęcam do przyłączenia się do pokutnej inicjatywy modlitewnej Różaniec Do Granic Nieba. Jak zauważają organizatorzy dzisiaj potrzebna jest nasza wspólna modlitwa i pokuta. Dlatego zrodziła się inicjatywa ogólnopolskiego wydarzenia modlitewnego, żeby zmienić bieg historii, powstrzymać zło i wymazać skutki naszych grzechów.
 13. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszam na Mszę św. i modlitwę w intencji kapłanów – tych, którzy pracowali w naszej parafii, tych, którzy pochodzą z naszej parafii, oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 14. I piątek miesiąca: Nabożeństwo Pierwszopiątkowe – O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja prywatna do godz. 17.00.
 15. I sobota miesiącaWizyta u chorych od godz. 9.00. Osoby, które życzą sobie odwiedzin z posługą sakramentalną proszę zgłaszać do zakrystii. Po Mszy św. o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 16. W niedzielę, 8 listopada 2020 r. będziemy przeżywać XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy wesprzeć duchowo i materialnie wiernych żyjących w Republice Środkowoafrykańskiej. Na ten cel zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek.
 17. Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby by dostatecznie obelżywie określić postępowanie tych, którzy z własnych domów przywożą śmieci i wrzucają do pojemników przy cmentarzu – także zgrabane liście i trawę. Przypomnę, że mamy na cmentarzu monitoring i następnym razem w gablocie zamieszczę zdjęcia osób, które będą wyrzucać tam domowe odpady. Proszę również, aby segregować śmieci z cmentarza – szkło składować osobno.
 18. Bardzo dziękuję panom Romanowi Nodze i Andrzejowi Antasowi za wszystkie prace porządkowe przy cmentarzu. Bóg Zapłać.
 19. Składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiary składane na bieżące potrzeby parafii do skrzynki za ławkami oraz na konto parafialne. Dziękuję za zrozumienie i za poczucie odpowiedzialności za naszą parafię.

 

Intencje mszalne (2 listopada – 8 listopada):

poniedziałek (2 listopada):

Godz. 7.30 – + Władysław Wisz;

Godz. 17.00 – Ewa Wiercioch;

+  Emilia Grata – (greg. 2);

wtorek (3 listopada) – godz. 17.00: 

+ Katarzyna i Andrzej Chmiel;

+  Emilia Grata – (greg. 3);

+ Józef Śliż – (greg. 1 – początek Mszy św. gregoriańskich);

+ Aniela Michałek – int. od sąsiadów;

środa (4 listopada) – godz. 17.00:

+ Honorata i Franciszek;

+  Emilia Grata – (greg. 4);

+ Józef Śliż – (greg. 2);

+ Franciszka, Jan i Anna;

czwartek (5 listopada) – godz. 17.00:

+ Kazimiera i Edward Chmiel;

+  Emilia Grata – (greg. 5);

+ Józef Śliż – (greg. 3);

+ Marek;

piątek (6 listopada) – godz. 17.00:

+ Jan i Agnieszka Wiercioch, + Jan;

+  Emilia Grata – (greg. 6);

+ Józef Śliż – (greg. 4);

+ Aniela Michałek – int. od rodzin Orzechów i Nowaków;

sobota (7 listopada) – godz. 17.00:

+ Józef Chmiel;

+  Emilia Grata – (greg. 7);

+ Józef Śliż – (greg. 5);

+ Tadeusz Rogala – od wydziału kontroli ZUS;

niedziela (8 listopada):

7.30 –  W intencji parafian;

10.30+ Stanisław Goclon – w 1 rocznicę śmierci;

14.00W intencji zmarłych polecanych w tegorocznych Wypominkach;

+  Emilia Grata – (greg. 8);

+ Józef Śliż – (greg. 6);

+ Tadeusz Rogala – od wydziału kontroli ZUS;