1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Ziemba, Drzał, Myrda, Żywiec, Rogala.
 2. Różaniec przed sumą, 1 listopada, poprowadzi Róża pani Józefy Nowak.
 3. W piątek od godz. 15.00 będzie w naszym kościele możliwość spowiedzi. Spowiedź tę można potraktować również jako przygotowującą do I piątku miesiąca.
 4. W myśl nowych przepisów dotyczących sytuacji epidemiologicznej, w naszym kościele w nabożeństwach może brać udział 45 osób. Osoby te powinny mieć maseczki i starać się zachować odpowiednią odległość między sobą. W związku z tym uczestnicy Mszy Świętych niedzielnych proszeni są o zgłaszanie chęci swojego udziału telefonicznie. W tym tygodniu proszę dzwonić w piątek od godz. 19.00 do 20.00.
 5. Msza św. sobotnia sprawowana jest w naszym kościele jako Msza św. niedzielna (z pełną liturgią niedzielną). Osoby, które będą chciały w niej uczestniczyć, również powinny wcześniej się zapisać.
 6. Dzień Uroczystości Wszystkich Świętych:
  • Msze Święte w sobotę o 17.00 z liturgią Uroczystości i w niedzielę o 7.30, 10.30 i 14.00.
  • Po Mszy św. o godz. 10.30 nie będzie procesji na cmentarz. Księża z asystą przejdą na cmentarz i tam zostaną odmówione modlitwy za zmarłych. Wszystkich przebywających na cmentarzu obowiązują maseczki i zachowanie odległości między osobami.
  • Po Mszy św. o godz. 14.00 będziemy modlić się na Różańcu w intencji osób, które zmarły w tym roku.
  • Modlitwy wypominkowe rozpoczniemy 2 listopada.
  • W tym roku ze względu na zagrożenie epidemiologiczne członkowie naszej Caritas nie będą kwestować przy cmentarzu. Będą jednak wystawione znicze, które można zabierać składając przy tym dobrowolną ofiarę do puszki na rzecz naszej Parafialnej Caritas.
 7. Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
 8. Składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiary składane na bieżące potrzeby parafii do skrzynki za ławkami oraz na konto parafialne. Dziękuję za zrozumienie i za poczucie odpowiedzialności za naszą parafię.

 

Intencje mszalne (26 października – 1 listopada):

 

poniedziałek (26 października) – godz. 17.00:

O szczęśliwe rozwiązanie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny;

+ Grzegorz Nowak – (greg. 26);

+ Kazimiera Dudek – (greg. 26);

wtorek (27 października) – godz. 17.00: 

+ Aniela, Jan, Katarzyna;

+ Grzegorz Nowak – (greg. 27);

+ Kazimiera Dudek – (greg. 27);

środa (28 października) – godz. 17.00:

+ Tadeusz Domino – z okazji imienin;

+ Grzegorz Nowak – (greg. 28);

+ Kazimiera Dudek – (greg. 28);

czwartek (29 października) – godz. 17.00:

+ Tadeusz Dziedzic;

+ Grzegorz Nowak – (greg. 29);

+ Kazimiera Dudek – (greg. 29);

piątek (30 października) – godz. 17.00:

+ Marian Stysiał – od syna z rodziną;

+ Grzegorz Nowak – (greg. 30 – zakończenie Mszy Świętych Gregoriańskich);

+ Kazimiera Dudek – (greg. 30 – zakończenie Mszy Świętych Gregoriańskich);

sobota (31 października) – godz. 17.00:

+ Aniela Michałek – int. od sióstr różańcowych;

niedziela (1 listopada):

7.30 –  + Józef i Józefa Siłka, + Krystyna Ślęczka, + Emilia i Franciszek Basista;

10.30W intencji parafian;

14.00+ Luiza – w 27 rocznicę śmierci;

+  Emilia Grata – (greg. 1 – rozpoczęcie Mszy Świętych Gregoriańskich);