1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Misyjny. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na potrzeby Misji. Dzisiaj również III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiarność.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Moskwa, Kuźniar, Kuźniar, Drupka i Miś.
 3. Różaniec przed sumą, 25 października, poprowadzi Róża pani Teresy Wiercioch.
 4. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 (po Mszy św.) do godz. 18.00. O godz. 17.00 Nowenna Pompejańska, a na koniec kolejny fragment Ewangelii św. Łukasza.
 5. W miesiącu październiku Nabożeństwo Różańcowe w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 14.00. Zachęcam do wspólnej modlitwy.
 6. W myśl nowych przepisów dotyczących sytuacji epidemiologicznej, w naszym kościele w nabożeństwach może brać udział 45 osób. Osoby te powinny mieć maseczki i starać się zachować odpowiednią odległość między sobą. W związku z tym uczestnicy Mszy Świętych niedzielnych proszeni są o zgłaszanie chęci swojego udziału telefonicznie (17 77 15 699) w sobotę od godz. 15.00 do 16.00. Na Msze Święte przyjadą jedynie ci, którzy w tym czasie się zapiszą. Dla osób, które zamówiły intencję mszalną rezerwujemy 5 miejsc. Zachęcam do słuchania transmisji Mszy św. i nabożeństw za pośrednictwem TV Wist i serwisu YouTube.
 7. Msza św. sobotnia (od 17 października do odwołania) będzie sprawowana w naszym kościele jako Msza św. niedzielna (z pełną liturgią niedzielną). Osoby, które będą chciały w niej uczestniczyć, również powinny wcześniej się zapisać.
 8. Wytyczne Kurii Diecezjalnej:
  • Wszyscy mają obowiązek respektować ograniczenia dotyczące liczby wiernych mogących przebywać w danej świątyni.
  • Osoby chore, starsze i zagrożone nie mają obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.
  • Osoby zdrowe, które pozostają aktywne zawodowo i wypełniają swoje obowiązki w dni powszednie, co do zasady nie są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta.
  • Wierni, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie spełnić obowiązku niedzielnego (np. z powodu zbyt małej liczby miejsc dostępnych w kościele), powinni postarać się uczestniczyć w Eucharystii w dzień powszedni lub przynajmniej poświęcić odpowiednią ilość czasu na adorację eucharystyczną.
  • Osoby biorące udział w nabożeństwie poza kościołem (na zewnątrz) mają obowiązek zachować dystans 1,5 m oraz zakrywać usta i nos. Liczba uczestników nie jest ograniczona.
 9. Uczestnictwo w Mszach Świętych i nabożeństwach w ciągu tygodnia pozostawiam decyzji i rozwadze wiernych. Nie będą wyznaczane grupy do prowadzenia modlitwy różańcowej. Dzieci mogą odmawiać Różaniec w domu. Jeśli rodzice potwierdzą, że dzieci odmówiły całą część Różańca, w późniejszym czasie będą mogły otrzymać naklejki do swoich plansz.
 10. Zwracam się również z prośbą o składanie ofiar na bieżące potrzeby parafii do skrzynki za ławkami lub lepiej na konto parafialne. Przypomnę, że ofiary składane w formie darowizny na potrzeby parafii można odliczyć od podatku.
 11. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. ze szczególnym udziałem dzieci.
 12. Za ławkami znajdziemy kartki na Wypominki. W tym roku są one ponumerowane. Bardzo proszę o zabieranie tylu kartek, ile każdy będzie potrzebował i o zwracanie wszystkich. W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych a następnie w środy w ciągu roku wypominki będą odczytywane według numeracji. Dzięki temu każdy będzie wiedział, kiedy będą odczytywane jego wypominki. Warto więc zapamiętać numery swoich Wypominków.

 

Intencje mszalne (19 października – 25 października):

poniedziałek (19 października) – godz. 17.00:

+ Andrzej i Władysław;

+ Grzegorz Nowak – (greg. 19);

+ Kazimiera Dudek – (greg. 19);

wtorek (20 października) – godz. 17.00: 

+ Bronisław Drupka – int. od brata z rodziną;

+ Grzegorz Nowak – (greg. 20);

+ Kazimiera Dudek – (greg. 20);

środa (21 października) – godz. 17.00:

+ Józef i Genowefa Kuźniar;

+ Grzegorz Nowak – (greg. 21);

+ Kazimiera Dudek – (greg. 21);

czwartek (22 października) – godz. 17.00:

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rodziny;

+ Grzegorz Nowak – (greg. 22);

+ Kazimiera Dudek – (greg. 22);

piątek (23 października) – godz. 17.00:

+ Leszek Drzał – w rocznicę śmierci;

+ Grzegorz Nowak – (greg. 23);

+ Kazimiera Dudek – (greg. 23);

sobota (24 października) – godz. 17.00:

+ Janina i Michał;

+ Grzegorz Nowak – (greg. 24);

+ Kazimiera Dudek – (greg. 24);

niedziela (25 października):

7.30 –  + Jan i Bronisława;

10.30+ Bronisław Drupka – od wnuków Karoliny i Jakuba;

14.00W intencji parafian;

+ Grzegorz Nowak – (greg. 25);

+ Kazimiera Dudek – (greg. 25);