1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę. Za październikową dekorację kościoła dziękuję p. Agnieszce Rogali. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: 4 rodziny Pudłów i rodzina Kloc.
  2. Różaniec przed sumą, 11 października, poprowadzi Róża pani Edyty Więcek.
  3. Zapraszam na wspólne rozpoczęcie roku duszpasterskiego przy grillu, które odbędzie się dzisiaj (4 października) o godz. 15.00. Zapraszam dzieci i młodzież (Oaza, Schola, Ministranci, młodzież, która w tym roku przystąpiła do sakramentu bierzmowania) oraz Radę Parafialną, Caritas i Akcję Katolicką.
  4. Dziękuję panom Marcinowi Więckowi i Tomaszowi Paśkiewiczowi oraz Antoniemu Chmielowi i Mateuszowi Antasowi za prace wykonane na parkingu przy cmentarzu. Serdeczne Bóg Zapłać.
  5. W miesiącu październiku Nabożeństwo Różańcowe w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszam wszystkich do udziału i do wspólnej modlitwy.
  6. W tym tygodniu na nabożeństwa październikowe w sposób szczególny zapraszam:

Na poniedziałkowe – młodzież z kl. IV SP

Na wtorkowe – dzieci klasy V SP

Na środowe – dzieci  z kl. VI SP

Na czwartkowe – młodzież kl. VII SP

Na piątkowe – młodzież z kl. VIII

Na sobotnie – członków Parafialnej Caritas

Na niedzielne  – dzieci klasy III SP

  1. W niedzielę 11 października przeżywać będziemy XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Przy naszym kościele zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin, której udzielana jest pomoc w zdobywaniu wykształcenia. Tego dnia dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać przy naszym kościele kremówki papieskie. Bóg zapłać za ofiarność. 18 października zbiórka do puszek przeznaczona będzie na misje.
  2. Wszystkich, którzy odmawiają Nowennę Pompejańską i tych, którzy chcą się pomodlić, zapraszam dzisiaj na godz. 18.00 na modlitwę różańcową.
  3. Biskup Rzeszowski zaprasza wszystkich Parafian z Diecezji Rzeszowskiej do dołączenia do projektu „Pod biało-czerwoną” realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej budowy całorocznego masztu z flagą narodową w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Walk o niepodległość naszej Ojczyzny, w tym w szczególności Bohaterów Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też zachęcamy do oddawania głosów poparcia online na konkretną Gminę pod adresem: gov.pl/bialoczerwona. Głosy poparcia można oddawać do 11 listopada 2020 roku.

 

Intencje mszalne (5 października – 11 października):

 

poniedziałek (5 października) – godz. 17.00:

+ Aniela Michałek – int. od sąsiadów;

+ Grzegorz Nowak – (greg. 5);

+ Kazimiera Dudek – (greg. 5);

wtorek (6 października) – godz. 17.00: 

+ Emilia Czekajska;

+ Tadeusz Rogala – int. od kolegów Sebastiana z pracy;

+ Grzegorz Nowak – (greg. 6);

+ Kazimiera Dudek – (greg. 6);

środa (7 października) – godz. 17.00:

+ Stefan i Katarzyna Michałek;

+ Tadeusz Rogala – int. od kolegów Sebastiana z pracy;

+ Grzegorz Nowak – (greg. 7);

+ Kazimiera Dudek – (greg. 7);

czwartek (8 października) – godz. 17.00:

+ Emilia Czekajska;

+ Grzegorz Nowak – (greg. 8);

+ Kazimiera Dudek – (greg. 8);

piątek (9 października) – godz. 17.00:

+ Bronisław Drupka – int. od żony;

+ Grzegorz Nowak – (greg. 9);

+ Kazimiera Dudek – (greg. 9);

sobota (10 października) – godz. 17.00:

+ Bronisław Drupka – int. od córki Marzeny z rodziną;

+ Grzegorz Nowak – (greg. 10);

+ Kazimiera Dudek – (greg. 10);

niedziela (11 października):

7.30 –  + Jan Dragan – int. od żony;

10.30+ Emilia Czekajska;

14.00W intencji parafian;

+ Tadeusz Rogala – int. od rodziny Kamińskich;

+ Grzegorz Nowak – (greg. 11);

+ Kazimiera Dudek – (greg. 11);

Z Róży p. Stanisława Chmiela – o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże dla braci różańcowych oraz o radość wieczną dla zmarłych braci z Róży.