1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Wąsacz, Puziewicz, Wiercioch, Nowak i Kieca.
 2. Różaniec przed sumą, 4 października, poprowadzi Róża pani Anieli Noga.
 3. Dzisiaj przeprowadzana jest zbiórka do puszek na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach na wyspie Lesbos. Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
 4. Wspólne rozpoczęcie roku duszpasterskiego przy grillu odbędzie się w następną niedzielę (4 października) o godz. 15.00. Zapraszam na nie dzieci i młodzież (Oaza, Schola, Ministranci, młodzież, która w tym roku przystąpiła do sakramentu bierzmowania) oraz Radę Parafialną, Caritas i Akcję Katolicką.
 5. Dziękuję panom Wacławowi Jankowskiemu, Janowi Kłękowi, Bogdanowi Nodze i Wiesławowi Płoszajowi za pomoc w pracach przy plebani. Serdeczne Bóg Zapłać.
 6. W miesiącu październiku Nabożeństwo Różańcowe w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszam wszystkich do udziału i do modlitwy.
 7. Od czwartku (1 października) rozpoczniemy naszą Parafialną Nowennę Pompejańską. Zachęcam do podjęcia tego modlitewnego wyzwania.
 8. W tym tygodniu na nabożeństwa październikowe w sposób szczególny zapraszam:

Na czwartkowe – młodzież kl. VII SP;

Na piątkowe – młodzież z kl. VIII SP;

Na sobotnie – członków Róż Różańcowych;

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszam na Mszę św. i modlitwę w intencji kapłanów – tych, którzy pracowali w naszej parafii, tych, którzy pochodzą z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii – także w intencji naszego kleryka Sebastiana Drzała, który rozpoczął 4 rok formacji seminaryjnej. Na tę Mszę św. zapraszam kandydatów na ministrantów, którym zostaną wręczone pelerynki ministranckie, jak również młodzieńców z kl. VII, którzy otrzymają alby lektorskie.
 2. I piątek miesiąca: Nabożeństwo Pierwszopiątkowe – O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja prywatna do godz. 17.00Od godz. 15.30  możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej.
 3. I sobota miesiącaWizyta u chorych od godz. 9.00. Na Mszę św. szczególnie zapraszam wszystkie Róże Różańcowe z naszej parafii, osoby które podjęły modlitwę różańcową w intencji dzieci oraz tych, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 4. W przyszłą niedzielę, 4 października, na Mszę św. o godz. 14.00 i nabożeństwo zapraszam Rodziców i dzieci z klasy III SP, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej. Podczas nabożeństwa dzieciom zostaną przekazane Różańce. Po Mszy św. krótkie spotkanie z

 

Intencje mszalne (28 września – 4 października):

 

poniedziałek (28 września) – godz. 18.00:

+ Bronisław Drupka – int. od żony;

+ Maria Gaweł – (greg. 28)

+ Bronisław Jarecki – int. od Anny i Piotra Rączków z dziećmi;

wtorek (29 września) – godz. 18.00: 

+ Jan Komorowski – w 6 rocz. śmierci;

+ Tadeusz Rogala – int. od szwagra Zbigniewa z rodziną;

+ Maria Gaweł – (greg. 29);

+ Aniela Michałek – int. od rodziny Chmiel i Kuźniar;

środa (30 września) – godz. 18.00:

+ Maria i Fabian Wiercioch;

+ Tadeusz Rogala – int. od kolegów Sebastiana z pracy;

+ Maria Gaweł – (greg. 30 – zakończenie Mszy św. gregoriańskich);

+ Aniela Michałek – int. od sąsiadki Anieli z rodziną;

czwartek (1 października) – godz. 17.00:

+ Stanisława Bielenda – w rocznicę śmierci;

+ Grzegorz Nowak – (greg. 1) – początek Mszy św. gregoriańskich;

+ Kazimiera Dudek – (greg. 1) – początek Mszy św. gregoriańskich;

piątek (2 października) – godz. 17.00:

+ Maria Polak;

+ Grzegorz Nowak – (greg. 2);

+ Kazimiera Dudek – (greg. 2);

sobota (3 października) – godz. 17.00:

+ Ewa Wiercioch – o radość wieczną – w rocznicę śmierci;

+ Grzegorz Nowak – (greg. 3);

+ Kazimiera Dudek – (greg. 3);

niedziela (4 października):

7.30 –  1) W intencji parafian; 2) W int. Marii i Kazimierza – w 45 rocznicę ślubu – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

10.30Od Róży p. Józefa Stróża – o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia oraz o radość wieczną dla zmarłych braci;

14.00+ Andrzej i Katarzyna Polak;

+ Tadeusz Rogala – int. od kolegów Sebastiana z pracy;

+ Grzegorz Nowak – (greg. 4);

+ Kazimiera Dudek – (greg. 4);