1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz ofiarę. Za udekorowanie kościoła dziękuję Rodzicom młodzieży z naszej parafii, która przyjęła wczoraj sakrament bierzmowania oraz paniom Agnieszce Rogali i Jolancie Wojewódce, które te dekoracje wykonały. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Koryl, Bober, Grata, Gaweł, Sokołowski.
 2. Różaniec przed sumą, 27 września, poprowadzi Róża pani Marii Ornat.
 3. Dzisiaj III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.
 4. Dziękuję Pani Wandzie Rząsie za ofiarę złożoną na potrzeby parafii.
 5. Dzisiaj Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 (po Mszy św.) do godz. 18.00. O godz. 17.30 przez kwadrans będziemy wspólnie wsłuchiwać się w Słowo Boże. Rozpoczniemy od Ewangelii św. Łukasza.
 6. Z kościoła można zabrać formularze Deklaracji przystąpienia do Róży Różańcowej Rodziców w intencji Dzieci. W pierwszą sobotę miesiąca października Róża ta rozpocznie dziewięciomiesięczną modlitwę w intencji dzieci. Deklarację należy odciąć od części informacyjnej i złożyć w zakrystii, albo wrzucić w kopercie na tacę do 27 września. Zachęcam gorąco do podjęcia tej modlitwy.
 7. W niedzielę 27 września Kościół w Polsce organizuje zbiórkę do puszek na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach na wyspie. Niedziela ta jest obchodzona jako Dzień Migrantów i Uchodźców. Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
 8. W piątek, 25 września na Mszę św. i spotkanie zapraszam uczniów kl. VIII z naszej parafii, którzy w tym roku szkolnym przystąpią do sakramentu bierzmowania.
 9. Najbliższa sobota, jest ostatnią sobotą miesiąca. Zapraszam na Mszę św. i modlitwę w intencji wszystkich małżeństw i rodzin z naszej parafii.
 10. Przyszła niedziela to ostatnia niedziela miesiąca. O godz. 10.30 zapraszam wszystkie dzieci na Mszę św. im szczególnie dedykowaną.
 11. W niedzielę, 27 września, na godz. 15.00 zapraszam dzieci i młodzież (Oaza, Schola, Ministranci, młodzież, która w tym roku przystąpiła do sakramentu bierzmowania) oraz Radę Parafialną, Caritas i Akcję Katolicką na wspólne przywitanie jesieni przy grillu. Spotkanie odbędzie się przy plebanii.
 12. W dniach od 21 do 25 września na terenie Łukawca będzie możliwość skorzystania z usług kominiarskich. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 

Intencje mszalne (21 września – 27 września):

 

poniedziałek (21 września) – godz. 18.00:

+ Aniela Michałek – int. od Bronisławy Cisło;

+ Maria Gaweł – (greg. 21)

+ Bronisław Jarecki – int. od kolegów z pracy Stanisława i Zbigniewa;

wtorek (22 września) – godz. 18.00: 

+ Andrzej i Stefania Nowak;

+ Tadeusz Rogala – int. od rodziny Machowskich z Terliczki;

+ Maria Gaweł – (greg. 22);

+ Bronisław Jarecki – int. od rodziny Grzywów;

środa (23 września) – godz. 18.00:

+ Ludwika i Andrzej Kuźniar;

+ Tadeusz Rogala – int. od sąsiadki Bronisławy;

+ Maria Gaweł – (greg. 23);

+ Bronisław Jarecki – int. od rodziny Rogalów;

czwartek (24 września) – godz. 18.00:

+ Maria i Fabian Wiercioch;

+ Maria Gaweł – (greg. 24);

+ Bronisław Jarecki – int. od Katarzyny Ruszel i Jadwigi Kotowicz;

piątek (25 września) – godz. 18.00:

+ Katarzyna, Aniela, Jan i Bronisław Głowiak;

+ Maria Gaweł – (greg. 25);

+ Bronisław Jarecki – int. od rodziny Goclonów;

sobota (26 września) – godz. 18.00:

+ Bronisława i Stanisław Michałek;

+ Maria Gaweł – (greg. 26);

+ Bronisław Jarecki – int. od rodziny Matelowskich;

niedziela (27 września):

7.30 –  W intencji parafian;

10.30+ Maria i Władysław Chmiel;

14.00+ Katarzyna i Stanisław Wisz;

+ Tadeusz Rogala – int. od Augusta z rodziną

+ Maria Gaweł – (greg. 27);

+ Bronisław Jarecki – int. od rodziny Nędzów ze Stobiernej;