1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, za zakupione kwiaty oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Szegda, Jastrząb, Orzech, Czekajski i Czekajski.
  2. Różaniec przed sumą, 6 września, poprowadzi Róża pani Janiny Drzał.
  3. Dziękuję panom Andrzejowi i Piotrowi Stopom za renowację ścianki w przedsionku, Krzyża Misyjnego oraz częściowo ławek (całościowe odnowienie ławek zaplanowaliśmy na przyszły rok). Dziękuję Anecie i Damianowi Wąsaczom, którzy rozpoczynając swe małżeńskie życie złożyli ofiarę na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapałać.
  4. Początek Nowego Roku Szkolnego we wtorek 1 września. Msza św. w naszym kościele o godz. 8.00, spotkanie uczniów w salach szkolnych o godz. 9.30 i 11.00. Na Mszę św. serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli, abyśmy mogli wspólnie wypraszać potrzebne łaski i Boże Błogosławieństwo na te nadchodzące miesiące nauki. W szczególności zaś pierwszoklasistów, którym zostaną poświęcone plecaki z przyborami szkolnymi.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca: zapraszam na Mszę św. i modlitwę w intencji kapłanów – tych, którzy pracowali w naszej parafii, tych, którzy pochodzą z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
  6. I piątek miesiąca: o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja prywatna do godz. 18.00. Od godz. 16.00  możliwość spowiedzi, szczególnie dla dzieci i młodzieży na początek Nowego Roku Szkolnego.
  7. I sobota miesiącaWizyta u chorych od godz. 9.00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00. Na tę Mszę św. szczególnie zapraszam wszystkie Róże Różańcowe z naszej parafii i osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Młodzież, która ukończyła VIII kl. i przygotowuje się do sakramentu bierzmowania oraz ich Rodziców zapraszam na Mszę św. w piątek o godz. 18.00. Podczas tej Mszy św. zostaną im wręczone krzyże i modlitewniki. W sobotę zaś, młodzież tę zapraszam na godz. 18.45 na próbę uroczystości udzielenia sakramentu bierzmowania.
  9. Zapraszam do udziału w parafialnej pielgrzymce autokarowej do Radacznicy, gdzie znajduje się sanktuarium św. Antoniego i do Zamościa. Zapisy w zakrystii do 4 września.
  10. Dzisiaj odbywają się Dożynki Diecezjalne. Dziękuję grupom, które udają się do Katedry z naszymi parafialnymi wieńcami.

 

 

Intencje mszalne (31 sierpnia – 6 września):

 

poniedziałek (31 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Bronisława, Franciszek, Stanisław Wiercioch;

wtorek (1 września) – godz. 18.00: 

– godz. 8.00:  W int. dzieci, młodzieży, rodziców, dyrekcji, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych z naszej szkoły, o łaski i Boże Błogosławieństwo w Nowym Roku Szkolnym;

– godz. 18.00: + Bronisław Jarecki – int. od żony;

+ Bronisław Jarecki – int. od koleżanek synowej Małgorzaty z przedszkola w Zaczerniu;

+ Maria Gaweł – początek Mszy św. gregoriańskich (greg. 1);

środa (2 września) – godz. 18.00:

Intencja dziękczynna za tegoroczne zbiory i wszelkie otrzymane łaski od Jezusa Miłosiernego i Matki Bożej Miłosierdzia – int. od parafian mieszkających od Kłapówki do kościoła;

+ Bronisław Jarecki – int. od rodziny Ślęzaków i Prędkich;

+ Maria Gaweł – (greg. 2);

czwartek (3 września) – godz. 18.00:

+ Maria i Jan Wiercioch;

+ Maria Gaweł – (greg. 3);

piątek (4 września) – godz. 18.00:

W intencji Karoliny Jankowskiej – z okazji 18-tych Urodzin – z prośbą o błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Maria Gaweł – (greg. 4);

sobota (5 września) – godz. 18.00:

+ Bronisław Jarecki – int. od syna Augusta z rodziną;

+ Maria Gaweł – (greg. 5);

niedziela (6 września):

7.30 –  1) Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla Mieczysława; 2) + Maria Gaweł (greg. 6);

10.30+ s. Maria Elżbieta, + Antonina, Katarzyna, Anna;

14.00W intencji parafian;

+ Bronisław Jarecki – int. od rodziny Rogożów;