1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. Za udekorowanie kościoła kwiatami i za posprzątanie obejścia kościoła dziękuję Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Dziękuję pani Ewelinie Rejman za ofiarowanie części kwiatów do dekoracji kościoła. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Małecki, Wlazło, Lech, Wojewódka, Paśkiewicz.
  2. Różaniec przed sumą, 15 sierpnia, poprowadzi Róża pani Marii Myrda i 16 sierpnia Róża pani Zofii Jankowskiej.
  3. Bardzo proszę, aby nie parkować przy ogrodzeniu kościoła wzdłuż głównej drogi. Uniemożliwia to bezpieczny wyjazd z placu kościelnego.
  4. W piątek na Mszę św. i spotkanie zapraszam uczniów, którzy ukończyli VIII kl. i przygotowują się w naszej parafii do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  5. W sobotę – 15 sierpniaUroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o godz. 30, 10.30 i 14.00. Na sumie o 10.30 poświęcimy wieńce, które będą znakiem naszej wdzięczności wobec Boga za Jego Opatrzność – pełną miłosierdzia troskę o nas i za Jego błogosławieństwo w naszej pracy, szczególnie w pracy rolników. Przed sumą uroczyste wejście w wieńcami. Proszę, aby delegacje z wieńcami przed Mszą św. zgromadziły się przed zakrystią. Zachęcam również do przygotowania uroczystej procesji z darami –  z tym, co symbolizować będzie owoc pracy naszych rąk. Na każdej Mszy św. poświęcenie owoców, ziół i kwiatów
  6. Przyszła niedziela (16 sierpnia) to III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.
  7. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Rzeszowski zalecił, aby niedziela 16 sierpnia 2020 r. była Dniem Solidarności z Libanem. Tego dnia będziemy modlić się w intencji ofiar tragedii w Bejrucie oraz przeprowadzona zostanie zbiórka środków finansowych do puszek przeznaczona na pomoc poszkodowanym.

Intencje mszalne (10 sierpnia – 16 sierpnia):

 

poniedziałek (10 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Maria i Jan Czekajscy;

wtorek (11 sierpnia) – godz. 18.00: 

+ Julia Wiercioch – int. od Marka z rodziną;

+ Bronisław Jarecki – int. od rodziny Ząbków (Msze św. będzie odprawiał ks. Bogdan Pelc);

środa (12 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Marianna, Stanisław i Wiesława Jankowscy;

+ Bronisław Jarecki – int. od Stanisława Lecha z rodziną;

czwartek (13 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Maria Litwin – w 10 rocz. Śmierci;

piątek (14 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Maria i Fabian Wiercioch;

sobota  (15  sierpnia): 

7.30  – W intencji parafian;

10.30  – Dwie Msze św. Dziękczynne za zbiory, za Bożą opatrzność i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia nad naszą parafią – intencje od parafian;

14.00+ Maria Polak – okazji imienin;

niedziela (16 sierpnia):

7.30W intencji Aliny i Stanisława w 40 rocznicę ślubu – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże, łaskę zdrowia i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia na dalsze lata wspólnego życia;

10.30W intencji parafian;

14.00+ Tomasz Baran – w 12 rocznicę śmierci;

+ Bronisław Jarecki – int. od rodziny Kamińskich;