1. Dzisiaj III niedziela miesiąca. W naszej parafii przeprowadzana jest składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę za dokupione kwiaty oraz ofiarę 126 zł. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Więcek, Orzech, Głowiak, Pietraszek, Wiercioch.
  3. Różaniec przed sumą 28 czerwca poprowadzi Róża pani Zofii Komorowskiej.
  4. W środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  5. W piątek (26.06.) zakończenie Roku Szkolnego. Najpierw Msze św. w kościołach Łukawca o godz. 7.30, a następnie rozdanie świadectw w szkole od godz. 8.30 (w kilku grupach).
  6. W następną niedzielę odbędą się w naszej Ojczyźnie wybory prezydenckie. Zachęcam do wzięcia udziału w tych wyborach.
  7. Przypominam o obowiązujących nas przepisach sanitarnych w sytuacji ciągle trwającej pandemii: W kościele nie ma limitu osób przebywających na liturgii, ale istnieje obowiązek noszenia maseczek lub zachowania dystansu 2 m. Pamiętajmy o tym w trosce o zdrowie własne i innych, szczególnie tych, którzy mają tzw. choroby współistniejące i są bardziej narażeni.

 

Intencje mszalne (22 czerwca – 28 czerwca):

 

poniedziałek (22 czerwca) – godz. 18.00:

+ Antonina Maślanka – int. od rodziny Nowaków;

+ Józefa Wiercioch – int. od wnuka Damiana z rodziną;

wtorek (23 czerwca) – godz. 18.00: 

+ Jan Komorowski – z okazji imienin – int. od żony;

+ Józefa Wiercioch – int. od rodziny Bojdów z Łąki;

środa (24 czerwca) – godz. 18.00:

+ Wiesław Dobrzański – w 4 rocznicę śmierci – int. od żony z dziećmi;

+ Józefa Wiercioch – int. od wnuka Rafała z rodziną;

czwartek (25 czerwca) – godz. 18.00:

+ Franciszek Wiercioch – w rocznicę śmierci;

+ Józefa Wiercioch – int. od wnuka Marcina z rodziną;

piątek (26 czerwca):

– godz. 7.30 – Dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski w roku szkolnym przez dyrekcję, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych i uczniów ZS w Łukawcu z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę na czas wakacji;

– godz. 18.00+ Józef Noworól – int. od siostry;

+ Józefa Wiercioch – int. od wnuka Mateusza z rodziną;

sobota (27 czerwca) – godz. 18.00:

+ Stanisława Chmaj;

+ Józefa Wiercioch – int. od wnuka Sebastiana z rodziną;

niedziela (28 czerwca):

7.30W intencji parafian;

10.301) W intencji sióstr różańcowych z prośbą o opiekę Jezusa Miłosiernego, o łaskę zdrowia i błogosławieństwo Boże, oraz o wieczną szczęśliwość dla zmarłych sióstr – intencja od Róży pani Teresy Wiercioch; 2) O łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych – intencja od Róż pani Anieli Noga i pani Józefy Nowak;

14.00W intencji Ojczyzny – o wybór dobrego prezydenta – intencja od Róży pani Edyty Więcek;