1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Bielenda, Pasierb, Baran, Urban, Więcek.
 2. Różaniec przed sumą 21 czerwca poprowadzi Róża pani Marii Ornat.
 3. Dzisiaj, procesja eucharystyczna odbędzie się po Mszy św. o godz. 14.00, następnie będzie możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Do niedzielnych popołudniowych adoracji powrócimy po wakacjach.
 4. Dziękuję za świadectwo wiary wszystkim uczestniczącym w procesji Bożego Ciała. Dziękuję dzieciom, które szły przed Najświętszym Sakramentem, paniom z KGW i członkom zespołu Łukawianie, którzy przybyli w strojach ludowych, druhom OSP za obecność z pocztem sztandarowym, wszystkim ministrantom i lektorom, panu Organiście i panu Kościelnemu. Szczególne Bóg Zapłać wszystkim, którzy w tym roku przygotowywali ołtarze.
 5. W Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam wszystkich do udziału, dzieci do sypania kwiatów. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. W tym dniu będziemy święcić kwiaty i zioła, a po nabożeństwie okolicznościowe błogosławieństwo dzieci. Przy okazji składam serdeczne Bóg Zapłać panu Mirosławowi Dudkowi za zmodernizowanie nagłośnienia wewnątrz i na za zewnątrz kościoła. Podczas procesji szczególnie nam się ono przydaje.
 6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje post piątkowy.
 7. W naszej diecezji trwa wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Każdego dnia odbywa się ona w jednej z parafii naszej diecezji. W naszym kościele taka adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w najbliższą sobotę, 20-go czerwca od Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 21.00. Zapraszam wszystkich do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, w szczególności proszę o podjęcie modlitewnych dyżurów:
  • od 19.00 do 19.30 – Młodzież i dzieci ze Scholi, Oazy, ministrantów i lektorów;
  • od 19.30 do 20.00 – Róże Józefy Nowak, Józefy Miś, Józefa Stróża, Teresy Wiercioch i Janiny Chmiel;
  • od 20.00 do 20.30 – Róże Edyty Więcek, Janiny Drzał, Marii Ornat, Zofii Komorowskiej i Zofii Jankowskiej;
  • od 20.30 do 21.00 – Róże Marii Myrda, Stanisława Chmiela, Anieli Noga i Alfredy Miś;
 8. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca. Zachęcam do modlitwy w nowennie do Miłosierdzia Bożego i do św. Jana Pawła II.
 9. Następna niedziela to III niedziela miesiąca. W naszej parafii tego dnia przeprowadzana będzie składka inwestycyjna. W najbliższym czasie planujemy malowanie dachu na kościele i budynku gospodarczym. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.
 10. Przypominam o obowiązujących nas przepisach sanitarnych w sytuacji ciągle trwającej pandemii: W kościele nie ma limitu osób przebywających na liturgii, ale istnieje obowiązek noszenia maseczek lub zachowania dystansu 2 m. Pamiętajmy o tym w trosce o zdrowie własne i innych, szczególnie tych, którzy mają tzw. choroby współistniejące i są bardziej narażeni.

Intencje mszalne (15 czerwca – 21 czerwca):

 

poniedziałek (15 czerwca) – godz. 18.00:

W Intencji sióstr różańcowych z prośbą o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wieczną szczęśliwość dla zmarłych sióstr – intencja od Róży pani Anieli Noga;

+ Aniela Michałek (greg. 29);

wtorek (16 czerwca) – godz. 18.00: 

+ Michalina, Teodor, Zbigniew i Stanisław;

+ Aniela Michałek (greg. 30) – zakończenie;

środa (17 czerwca) – godz. 18.00:

1) Krystyna i Jan; + 2) W int. Jolanty i Grzegorza Wojewódków z dziećmi – o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

czwartek (18 czerwca) – godz. 18.00:

+ Czesława i Andrzej Kamińscy – w rocznicę śmierci Andrzeja;

+ Danuta Dubiel – int. od rodziny Gawłów z Palikówki;

piątek (19 czerwca) – godz. 18.00:

+ Józef Nowak – int. od rodziny Nowaków;

+ Danuta Dubiel – int. od kuzynek Anny i Agaty;

sobota (20 czerwca) – godz. 18.00:

+ Wojciech Chmaj;

+ Danuta Dubiel – int. od rodziny Wałków;

niedziela (21 czerwca):

7.30  – W intencji parafian;

10.30  – 1) + Maria i Stanisław Noga – w 4 rocz. śmierci Stanisława; 2) + Emilia Czekajska – z okazji imienin;

14.00  – W intencji Anny i Tadeusza w 50 rocznicę ślubu – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia na dalsze lata wspólnego życia;