1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Kłęk, Płoszaj, Smyczek, Sołtys, Sobolewski.
 3. Różaniec przed sumą 7 czerwca poprowadzi Róża pani Alfredy Miś.
 4. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy w tym czasie przekazują ofiary na bieżące potrzeby parafii, zarówno do skrzynki za ławkami jak i bezpośrednio na konto parafialne. Serdeczne Bóg Zapłać.
 5. Dzisiaj, w naszym kościele możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 (po Mszy św.) do 17.00.
 6. W związku ze zniesieniem limitu osób mogących uczestniczyć w Liturgii, Biskup Ordynariusz z dniem 6 czerwca 2020 r. odwołuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.
 7. Nie została do końca rozstrzygnięta kwestia procesji Bożego Ciała, dlatego szczegółowe informacje dotyczące przebiegu tej Uroczystości zostaną podane w przyszłą niedzielę.
 8. Przed nami miesiąc czerwiec tradycyjnie poświęcony czci Najświętszego Serca Jezusowego. Zachęcam do wspólnej modlitwy w kościele.
 9. W poniedziałek (1 czerwca) obchodzić będziemy Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Tego dnia obchodzimy również Dzień Dziecka. Zapraszam dzieci do wspólnej modlitwy.
 10. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – będziemy modlić się będziemy w intencji kapłanów i o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne.
 11. I piątek miesiąca – o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja prywatna. Od godz. 16.00 spowiedź pierwszopiątkowa. Spowiadać będzie kilku kapłanów. Przypominam, że 7 czerwca kończy się okres przyjmowania Komunii św. wielkanocnej, o którym mówi 3 przykazanie kościelne.
 12. I sobota miesiąca – wizyta u chorych od godz. 9.00. Chorych, którzy chcą przyjąć kapłana z posługą sakramentalną, proszę zgłaszać do pana kościelnego. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam szczególnie Róże Różańcowe i tych, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka poczętego. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

 

Intencje mszalne (1 czerwca – 7 czerwca):

 

poniedziałek (1 czerwca) – godz. 18.00: 

+ Stefania i Andrzej Miś  – w 5 rocznicę śmierci Stefanii;

+ Aniela Michałek (greg. 15);

wtorek (2 czerwca) – godz. 18.00: 

+ Józefa Wiercioch – od siostry Stanisławy;

+ Aniela Michałek (greg. 16);

środa (3 czerwca) – godz. 18.00: 

+ Leszek Drzał;

+ Aniela Michałek (greg. 17);

czwartek (4 czerwca) – godz. 18.00: 

W intencji dusz czyśćcowych;

+ Aniela Michałek (greg. 18);

piątek (5 czerwca) – godz. 18.00:

+ Józefa Wiercioch – int. od brata Henryka;

+ Aniela Michałek (greg. 19);

sobota (6 czerwca) – godz. 18.00: 

W int. Jadwigi i Wiesława Poradów – z prośbą o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Aniela Michałek (greg. 20);

niedziela (7 czerwca):

7.30  – W intencji parafian;

10.30  – + Bronisława i Wincenty Sołtys – w rocznicę śmierci Bronisławy;

14.00  – + Stanisław Kwiatkowski – int. od wnuczek Mai i Nikoli;

+ Aniela Michałek (greg. 21);