1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę i za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Wantrych, Tomaka, Cyrnek, Golonka, Golonka.
  2. Różaniec przed sumą 24 maja poprowadzi Róża pani Marii Myrda.
  3. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy w tym czasie przekazują ofiary na bieżące potrzeby parafii, zarówno do skrzynki za ławkami jak i bezpośrednio na konto parafialne. Serdeczne Bóg Zapłać.
  4. Dzisiaj, w naszym kościele możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 (po Mszy św.) do 17.00. Zachęcam do modlitwy przed Panem Jezusem obecnym wśród nas w tajemnicy Eucharystii.
  5. W poniedziałek, 18 maja obchodzić będziemy 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. i do modlitwy dziękczynnej. Msza św. dziękczynna za życie i pontyfikat Papieża Polaka zostanie odprawiona w naszym kościele 24 maja o godz. 10.30.
  6. W następną niedzielę, 24 maja, obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  7. Uczestnicy Mszy Świętych niedzielnych proszeni są o zgłaszanie chęci swojego udziału telefonicznie (17 77 15 699) w piątek od godz. 16.00 do 17.00. Od dzisiejszej niedzieli liczba uczestniczących w liturgii w naszym kościele jest ograniczona do 30 osób. Zapraszam i zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. poza budynkiem kościoła. Komunia św. dla osób uczestniczących we Mszy św. na placu będzie udzielana na schodach. Pamiętajmy o zachowaniu wszystkich środków ostrożności: zakładajmy maseczki i utrzymujmy odległość między osobami co najmniej 2 metry.
  8. Zapraszam do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych w kościele, a także na placu kościelnym, jeśli tylko będzie sprzyjająca pogoda. Gorąco zachęcam również do modlitwy przy kapliczkach.
  9. Jednoczmy się również we wspólnej modlitwie poprzez słuchanie transmisji Mszy św. i nabożeństw z naszej parafii za pośrednictwem TV Wist i serwisu YouTube. Zachęcam by w ciągu dnia przychodzić do kościoła na prywatną modlitwę.

Intencje mszalne (18 maja – 24 maja):

 

poniedziałek (18 maja) – godz. 18.00: 

+ Jan, Aniela, Antoni – w 32 rocznicę śmierci Antoniego;

+ Aniela Michałek – początek Mszy św. gregoriańskich;

wtorek (19 maja) – godz. 18.00: 

+ Kazimierz Lęcznar – w rocznicę śmierci;

+ Aniela Michałek (greg. 2);

środa (20 maja) – godz. 18.00: 

+ Eugeniusz Dudek – w 5 rocznicę śmierci – int. od córki Marii z rodziną;

+ Aniela Michałek (greg. 3);

czwartek (21 maja) – godz. 18.00: 

+ Janina, Mieczysław, Wojciech – w rocznicę śmierci Janiny;

+ Aniela Michałek (greg. 4);

piątek (22 maja) – godz. 18.00:

+ Anna, Stanisław, Bronisław;

+ Aniela Michałek (greg. 5);

sobota (23 maja) – godz. 18.00: 

+ Leszek Drzał;

+ Aniela Michałek (greg. 6);

niedziela (24 maja):

7.30  – O liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne;  

10.30  – 1) W intencji parafian; 2) Dziękczynna za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II – z okazji jego 100 urodzin;

14.00  – + Joanna Stróż – w dniu imienin;

+ Aniela Michałek (greg. 7);