1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Śliż, Rejman, Peszko, Lech, Grata.
  2. Różaniec przed sumą 17 maja poprowadzi Róża pana Stanisława Chmiela.
  3. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy w tym czasie przekazują ofiary na bieżące potrzeby parafii, zarówno do skrzynki za ławkami jak i bezpośrednio na konto parafialne. Serdeczne Bóg Zapłać.
  4. Dzisiaj, w naszym kościele możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 (po Mszy św.) do 17.00. Zachęcam do modlitwy przed Panem Jezusem obecnym wśród nas w tajemnicy Eucharystii.
  5. W środę, 13 maja, rocznica objawień i początek Nabożeństw Fatimskich.
  6. Uczestnicy Mszy Świętych niedzielnych proszeni są o zgłaszanie chęci swojego udziału telefonicznie (17 77 15 699) w piątek od godz. 16.00 do 17.00. Osoby, które zamówiły intencje mszalne w niedzielę proszone są o wcześniejsze potwierdzenie (również telefoniczne) liczby uczestniczących z ich strony, do piątku, do godz. 16.00. Zapraszam i zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. poza budynkiem kościoła. Komunia św. dla osób uczestniczących we Mszy św. na placu będzie udzielana na schodach. Pamiętajmy jednak o zachowaniu wszystkich środków ostrożności: zakładajmy maseczki i utrzymujmy odległość między osobami co najmniej 2 metry.
  7. Zapraszam do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych w kościele, a także na placu kościelnym, jeśli tylko będzie sprzyjająca pogoda. Gorąco zachęcam również do modlitwy przy kapliczkach.
  8. Jednoczmy się również we wspólnej modlitwie poprzez słuchanie transmisji Mszy św. i nabożeństw z naszej parafii za pośrednictwem TV Wist i serwisu YouTube. Zachęcam by w ciągu dnia przychodzić do kościoła na prywatną modlitwę.
  9. Ogłoszenie Sołtysa Łukawca: Istnieje możliwość wpłaty 2 raty podatku rolnego i od nieruchomości. Wpłaty będą przyjmowane: 1) Dom Kultury na Golonkówce: 16.05. (sobota), od 8.30 – 10.00; 2) Dom Strażaka: 16.05. (sobota), od 10.30 – 12.00; 3) Dom Ludowy, Łukawiec Dolny: 16.05. (sobota), od 13.30 – 15.30.

 

Intencje mszalne (11 maja – 17 maja):

 

poniedziałek (11 maja) – godz. 18.00: 

+ Emilia Jałówka – w 5 rocznicę śmierci;

wtorek (12 maja) – godz. 18.00: 

+ Helena i Wincenty Kokoszka;

środa (13 maja) – godz. 18.00: 

Z Róży p. Józefy Miś – w intencji Ojczyzny;

czwartek (14 maja) – godz. 18.00: 

+ Maria i Józef Miś;

piątek (15 maja) – godz. 18.00:

+ Anna i Emilia Kokoszka;

+ Danuta Dubiel – int. od kuzynki Joanny z rodziną;

sobota (16 maja) – godz. 18.00: 

+ Bronisław Barłoga – w rocznicę śmierci;

+ Danuta Dubiel – int. od Anastazji i Witolda Poradów z córkami;

niedziela (17 maja):

7.30  –  W intencji parafian;  

10.30  – 1) + Joanna Stróż – w 2 rocznicę śmierci; 2) W intencji Zuzanny i Sławomira Kwolków – w 5 rocznicę ślubu – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla ich rodziny;

14.00  – Z Róży p. Janiny Drzał – w intencji Ojczyzny;