1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, za zakupione kwiaty oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Bojda, Szałęga, Osetek, Porada, Dobrzański.
  2. Różaniec przed sumą 10 maja poprowadzi Róża pani Edyty Więcek.
  3. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy w tym czasie przekazują ofiary na bieżące potrzeby parafii, zarówno do skrzynki za ławkami jak i bezpośrednio na konto parafialne. Serdeczne Bóg Zapłać.
  4. Dziękuję za wywieszenie flag z racji Święta Flagi Narodowej, jak również ze względu na Święto Narodowe Konstytucji 3 maja. W tym roku wywieszone flagi w sposób szczególny wyrażają naszą solidarność narodową.
  5. Od dzisiaj, każdej niedzieli będzie w naszym kościele możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 (po Mszy św.) do 17.00. Zachęcam do modlitwy przed Panem Jezusem obecnym wśród nas w tajemnicy Eucharystii.
  6. W poniedziałek wspomnienie św. Floriana, patrona naszych strażaków. W intencji wszystkich druhen i druhów w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św., na którą zapraszam wyłącznie strażaków (do kościoła i na plac, jeśli pogoda dopisze).
  7. W piątek Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika.
  8. Uczestnicy Mszy Świętych niedzielnych proszeni są o zgłaszanie chęci swojego udziału telefonicznie (17 77 15 699) w piątek od godz. 16.00 do 17.00. Osoby, które zamówiły intencje mszalne w niedzielę proszone są o wcześniejsze potwierdzenie (również telefoniczne) liczby uczestniczących z ich strony, do piątku, do godz. 16.00. W naszym kościele liczba uczestników ograniczona jest do 15 osób. Na placu kościelnym, natomiast, może przebywać do 50 osób, dlatego jeśli pogoda będzie dopisywać zapraszam i zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. poza budynkiem kościoła. Komunia św. dla osób uczestniczących we Mszy św. na placu będzie udzielana na schodach. Pamiętajmy jednak o zachowaniu wszystkich środków ostrożności: zakładajmy maseczki i utrzymujmy odległość między osobami co najmniej 2 metry.
  9. Zapraszam do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych w kościele, a także na placu kościelnym, jeśli tylko będzie sprzyjająca pogoda. Gorąco zachęcam również do modlitwy przy kapliczkach.
  10. Jednoczmy się również we wspólnej modlitwie poprzez słuchanie transmisji Mszy św. i nabożeństw z naszej parafii za pośrednictwem TV Wist i serwisu YouTube. Zachęcam by w ciągu dnia przychodzić do kościoła na prywatną modlitwę.

 

Intencje mszalne (4 maja – 10 maja):

 

poniedziałek (4 maja) – godz. 18.00: 

W int. Druhen i Druhów z OSP w Łukawcu – o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia oraz św. Floriana o raz o wieczną szczęśliwość dla zmarłych strażaków z naszej OSP;

wtorek (5 maja) – godz. 18.00: 

+ Anna i Antonina;

środa (6 maja) – godz. 18.00: 

+ Józefa, Stanisław i Jan Koń;

czwartek (7 maja) – godz. 18.00: 

+ Marian Sowa;

piątek (8 maja) – godz. 18.00:

+ Stanisław Kwiatkowski – z okazji imienin – int. od córki Iwony z rodziną;

sobota (9 maja) – godz. 18.00:

+ ks. Jan Paja;

niedziela (10 maja):

7.30  –  W intencji parafian;  

10.30  – W intencji Pauliny, Kamila i Emilii Moskwów – z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

14.00  – + Dorota Świątek – int. od koleżanek z KGW;