1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną i Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W naszym kościele o godz. 15.00 będziemy czytać Ewangelię wg św. Mateusza. Nabożeństwo będzie transmitowane przez TV Wist i na kanale YouTube. Zachęcam do wspólnej lektury. Dziękuję pani Agnieszce Rogali za zorganizowanie naszego biblijnego spotkania oraz wszystkim, którzy zechcieli wziąć w nim udział.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Śliż, Orłoś, Gancarz, Drzał, Farej.
 3. Różaniec przed sumą 3 maja poprowadzi Róża pani Józefy Miś.
 4. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy w tym czasie przekazują ofiary na bieżące potrzeby parafii, zarówno do skrzynki za ławkami jak i bezpośrednio na konto parafialne. Serdeczne Bóg Zapłać.
 5. Bardzo wszystkich zachęcam i proszę, aby do naszych modlitw o zatrzymanie pandemii dołączyć również gorącą modlitwę o zachowanie nas od suszy.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, możliwość prywatnej adoracji i skorzystania z sakramentu pokuty.
 7. I sobota miesiąca. Nie będzie w tym miesiącu wspólnej zmiany tajemnic różańcowych. Można zmieniać tajemnice różańcowe między sobą. Członków Róż Różańcowych proszę o modlitwę w intencji zatrzymania pandemii i o zachowanie nas od suszy.
 8. Uroczystość NMP Królowej Polski, którego nie można obchodzić w niedziele wielkanocne zostaje przeniesione na sobotę, 2 maja. Msze św. w naszym kościele będą tego dnia odprawiane o godz. 8.00 i o godz. 18.00.
 9. W sobotę Święto Flagi Narodowej. Pamiętajmy o wywieszeniu flag także ze względu na Święto Narodowe Konstytucji 3 maja.
 10. Od lat uroczystość I Komunii Świętej była organizowana w naszej parafii 3 maja. Ze względu na zaistniałą sytuację w tym roku, po konsultacji z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych, została ona przeniesiona na 9 sierpnia.
 11. Uczestnicy Mszy Świętych niedzielnych proszeni są o zgłaszanie chęci swojego udziału telefonicznie (17 77 15 699) w piątek od godz. 16.00 do 17.00. Na Msze Święte przyjadą jedynie ci, którzy w tym czasie się zapiszą. Osoby, które zamówiły intencje mszalne w niedzielę proszone są o wcześniejsze potwierdzenie (również telefoniczne) liczby uczestniczących z ich strony, do piątku, do godz. 16.00. Po Mszach świętych istnieje możliwość przystąpienia do Komunii św. z zachowaniem przepisu ograniczającego ilość obecnych w kościele do 15 osób. Na placu kościelnym może przebywać do 50 osób, jeśli pogoda będzie dopisywać zapraszam i zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. poza budynkiem kościoła i do przystępowania do Komunii św. po zakończeniu Mszy świętej.
 12. W piątek początek Nabożeństw Majowych. Zapraszam do uczestnictwa z zachowaniem limitu 15 osób w kościele, ale także na placu kościelnym, jeśli tylko będzie sprzyjająca pogoda. W tym roku szczególnie gorąco zachęcam do modlitwy przy kapliczkach, których w naszej parafii jest dość sporo. W tych nowych okolicznościach pokażmy, że nie są one tylko elementem dekoracyjnym naszych ogrodów.
 13. Jednoczmy się również we wspólnej modlitwie poprzez słuchanie transmisji Mszy św. i nabożeństw z naszej parafii za pośrednictwem TV Wist i serwisu YouTube. Zachęcam by w ciągu dnia przychodzić do kościoła na prywatną modlitwę.

 

Intencje mszalne (27 kwietnia – 3 maja):

 

poniedziałek (27 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Dorota Świątek – int. od Klubu ŁKS Łukawiec;

wtorek (28 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Tadeusz Poźniak – w rocznicę śmierci;

środa (29 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Aniela, Antonina, Onufry;

czwartek (30 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Maria – w rocznicę śmierci;

piątek (1 maja) – godz. 18.00

Z Róży pani Marii Myrda – o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych;

sobota (2 maja): 

Godz. 8.00+ Danuta Dubiel – int. od sąsiadów brata Marka;

Godz. 18.00W intencji Justyny i Mateusza w rocznicę ślubu – z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

niedziela (3 maja):

7.30  –  W intencji parafian;  

10.30  – W intencji dzieci z naszej parafii, które w tym roku przygotowują się i czekają na swą Uroczystość I Komunii Świętej;

14.00  – W intencji Alicji i Czesława Siłków – z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia – int. od dzieci i wnuków;