1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy nasz odpust parafialny. Zachęcam do modlitwy w naszym kościele i zdobywania odpustu. Kościół będzie otwarty do wieczora. Rozpoczynamy dzisiaj 76. Tydzień Miłosierdzia, którego hasłem są słowa Sługi Bożego Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego: Miłosierdziem budujemy Kościół Boży.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Dzioban, Przybyło, trzy rodziny Jankowskich.
  3. Różaniec przed sumą 26 kwietnia poprowadzi Róża pani Józefy Nowak.
  4. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy w tym czasie przekazują ofiary na bieżące potrzeby parafii, zarówno do skrzynki za ławkami jak i bezpośrednio na konto parafialne. Serdeczne Bóg Zapłać.
  5. W III Niedzielę Wielkanocną, 26 kwietnia, rozpocznie się Tydzień Biblijny, którego hasłem są Jezusowe słowa: Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego (por. J 6,35-36). W Niedzielę Biblijną będzie miało miejsce Czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia wg św. Mateusza.
  6. Zgodnie z nowymi rozporządzeniami od 20 kwietnia, liczba uczestniczących we Mszy Świętej w naszym kościele będzie ograniczona do 15 osób. Nadal dajemy pierwszeństwo osobom, które zamawiały intencje mszalne rezerwując dla nich 5 miejsc.
  7. Uczestnicy Mszy Świętych niedzielnych proszeni są o zgłaszanie chęci swojego udziału telefonicznie (17 77 15 699) w piątek od godz. 16.00 do 17.00. Na Msze Święte przyjadą jedynie ci, którzy w tym czasie się zapiszą. Osoby, które zamówiły intencje mszalne w niedzielę proszone są o wcześniejsze potwierdzenie (również telefoniczne) liczby uczestniczących z ich strony, do piątku, do godz. 16.00. Bardzo proszę o zrozumienie i wyrozumiałość. Trudno w tej sytuacji znaleźć rozwiązanie, które by wszystkich usatysfakcjonowało.
  8. Jednoczmy się również we wspólnej modlitwie poprzez słuchanie transmisji Mszy św. i nabożeństw z naszej parafii za pośrednictwem TV Wist i serwisu YouTube. Po Mszach świętych będzie możliwość przystąpienia do Komunii św. z zachowaniem przepisu ograniczającego ilość obecnych w kościele do 15 osób. W ciągu dnia można będzie przyjść do kościoła na prywatną modlitwę.

 

Intencje mszalne (20 kwietnia – 26 kwietnia):

 

poniedziałek (20 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Jacek Gaweł – w rocznicę śmierci;

wtorek (21 kwietnia) – godz. 18.00: 

W intencji Karola i Kacpra – z okazji 18-tych urodzin – o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i dary Ducha Świętego w dorosłym życiu;

środa (22 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Bartłomiej i Antoni;

czwartek (23 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Wojciech, Antonina i Józef;

piątek (24 kwietnia) – godz. 18.00

+ Albina i Stanisław – w rocznicę śmierci Albiny;

sobota (25 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Marek;

niedziela (26 kwietnia):

7.30  –  + Maria, Stanisław i Antoni Janusz;

10.30  – + Dorota Świątek – int. od koleżanek z KGW;

14.00  – W intencji parafian;