1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Subczak, Barłowska, Tomaka, Łakomiec i Miś.
 2. Różaniec przed sumą 5 kwietnia poprowadzi Róża pani Anieli Noga.
 3. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie przekazują ofiary na bieżące potrzeby parafii, zarówno do skrzynki za ławkami jak i bezpośrednio na konto parafialne. Serdeczne Bóg Zapłać.
 4. Od poniedziałku (30 marca) Msze św. w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o kapłanach i prośmy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 6. I piątek miesiąca. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, możliwość prywatnej adoracji i skorzystania z sakramentu pokuty. Osoby, które obchodzą I piątki miesiąca mogą wysłuchać Mszy św. poprzez transmisję w środkach społecznego przekazu i przyjąć Komunię św. duchową.
 7. I sobota miesiąca. Nie będzie w tym miesiącu zmiany tajemnic różańcowych. Członków Róż Różańcowych proszę o modlitwę w intencji zatrzymania epidemii. Z polecenia Ks. Biskupa zostają odwołane comiesięczne wizyty u chorych. W razie konieczności (zagrożenie życia) proszę o telefoniczne wezwanie księdza z posługą sakramentalną.
 8. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Nie będzie organizowana procesja z palmami.
 9. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 18.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 20.00. O godz. 20.00 drugie tego dnia Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 10. Nabożeństwo Gorzkich Żali – każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 14.00. Po nim Msza św.
 11. W związku z zagrożeniami związanymi z epidemią koronawirusa w myśl zaleceń Kurii Diecezjalnej chciałbym poinformować, że:
  • Biskup Rzeszowski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa jest ważna od dnia 28 marca br. aż do odwołania.
  • W okresie od 25.03.2020 do 11.04.2020 r. w trakcie sprawowania kultu może być obecnych do 5 uczestników nie licząc sprawującego kult i posługujących. Dlatego proszę o pozostanie w domach. Szczególnie dotyczy to osób starszych i bardziej narażonych na zarażenie. Bardzo proszę, aby dać pierwszeństwo uczestnictwa we Mszy św. osobom, które zamówiły intencję mszalną. Jeśli ktoś przyjdzie do kościoła i będzie tam już obecne 5 osób proszę o niewchodzenie. Nie narażajmy parafii na surowe kary wymierzane za nieprzestrzeganie przepisów. Pamiętajmy o modlitwie w naszych domach. Szczególnie każdego dnia o godzinie 20.30 jednocząc się we wspólnej modlitwie Różańcowej prośmy o pomoc Bożą w pokonaniu epidemii. Zachęcam do słuchania transmisji Mszy św. i nabożeństw poprzez media katolickie, także z naszej parafii za pośrednictwem TV Wist i serwisu YouTube. Serdecznie dziękuję panu Dominikowi Jasińskiemu za pomoc w uruchomieniu transmisji przez Internet.
  • Od poniedziałku (30 marca) każdego dnia, będę spowiadał w zakrystii od godziny 16.30 ( w piątek od godz. 15.00). Pamiętajmy, że w kościele może być przebywać jednocześnie 5 osób. Istnieje również możliwość skorzystania ze spowiedzi w innych godzinach. W takich przypadkach proszę o umawianie się na spowiedź telefonicznie na konkretną godzinę (nr tel.: 17 77 15 699). Ponieważ nie możemy korzystać z pomocy innych kapłanów, bardzo proszę nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.

 

Intencje mszalne (30 marca – 5 kwietnia):

 

poniedziałek (30 marca) – godz. 18.00: 

+ Andrzej Grata – w 15 rocznicę śmierci;

wtorek (31 marca) – godz. 18.00: 

+ Józefa Wiercioch – int. od syna Jana z rodziną;

środa (1 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Maria, Stanisław, Kazimierz Głowiak – w rocznicę śmierci Stanisława;

czwartek (2 kwietnia) – godz. 18.00: 

W intencji Bożeny – z okazji urodzin – z prośbą o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia na dalsze lata życia;

piątek (3 kwietnia) – godz. 18.00:

+ Bronisława i Józef Lech – w rocznicę śmierci Bronisławy;

sobota (4 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Anna, Stanisław, Józef oraz zmarli z rodziny;

niedziela (5 kwietnia):

7.30  –  W int. parafian;

10.30  – + Stanisław Kwiatkowski – int. od córki Iwony z rodziną;

14.00  – + Dorota Świątek – int. od rodziny Ślęzaków i Prędkich;