1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Dobosz, Dobosz, Grzywa, Siłka i Kwolek.
 2. Różaniec przed sumą 29 marca poprowadzi Róża pani Anieli Michałek.
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 20.00. O godz. 20.00 drugie tego dnia Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 4. Nabożeństwo Gorzkich Żali – każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 14.00. Po nim Msza św.
 5. W środę 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i dzień Świętości życia. Msza św. o 17.00. Tego dnia modlić się będziemy w intencji ochrony życia poczętego i o możliwość poczęcia nowego życia. Zachęcam do podjęcia duchowej adopcji bez konieczności przychodzenia tego dnia do kościoła. Wystarczy od tego dnia podjąć 9-cio miesięczne zobowiązanie odmawiania jednego dziesiątka Różańca i specjalnej modlitwy w intencji dziecka poczętego, które Bóg zna i wie, że potrzebuje naszej duchowej pomocy.
 6. Składam serdeczne Bóg Zapłać panu Józefowi Małeckiemu za ofiarne pełnienie posługi Zakrystianina w okresie nieobecności pana Wiesława.
 7. W związku z zagrożeniami związanymi z epidemią koronawirusa w myśl zaleceń Kurii Diecezjalnej chciałbym poinformować, że:
  • W myśl przepisów państwowych w kościele nie może przebywać więcej niż 50 osób. Dlatego pozostańmy w domach. Szczególnie dotyczy to osób starszych i bardziej narażonych na zarażenie. Pamiętajmy o modlitwie w naszych domach. Szczególnie każdego dnia o godzinie 20.30 jednocząc się we wspólnej modlitwie Różańcowej prośmy o pomoc Bożą w pokonaniu epidemii. Zachęcam do słuchania transmisji Mszy św. i nabożeństw poprzez media katolickie, także z naszej parafii za pośrednictwem TV Wist. Dla tych, którzy będą odczuwali potrzebę przyjścia do kościoła Msze św. i nabożeństwa będą odprawiane normalnie. Uczestników proszę o zachowanie szczególnej ostrożności, mycie rąk przed wyjściem do kościoła i po powrocie, o niedotykanie rękami ust, nosa i oczu, o zachowanie dystansu między osobami także w kościelnych ławkach.
  • Nie odbędą się w naszej parafii zaplanowane na najbliższy tydzień rekolekcje parafialne. Zachęcam do słuchania kazań i nauk rekolekcyjnych transmitowanych przez media katolickie oraz portale internetowe. Kilka propozycji znajdziemy na naszym parafialnym FB.
  • Nie odbędzie się organizowana od kilku już lat Droga Krzyżowa ulicami Łukawca.
  • W tym roku nie będą organizowane spowiedzi przedświąteczne dekanalne. Księża będą spowiadać jedynie we własnych parafiach. Przypominam, że obowiązują nas przykazania kościelne: Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty; 3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą. Trzecie Przykazanie kościelne można wypełnić w okresie od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli w tym roku do 7 czerwca. Od poniedziałku (23 marca) każdego dnia, w myśl zaleceń Kurii, będę spowiadał w zakrystii od godziny 16.00. Proszę nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.
  • Wszyscy, którzy zgłaszają się do szpitala lub w inny sposób korzystają z pomocy medycznej nie powinni zatajać swojego pobytu za granicą lub pobytu w kwarantannie. Zatajanie tych informacji stanowi wielkie zagrożenie dla funkcjonowania placówek medycznych. Jeśli ten proceder nie zostanie zaniechany to wkrótce zabraknie personelu zdolnego do świadczenia pracy, bo wszyscy znajdą się w przymusowej kwarantannie. Wszyscy korzystający z pomocy lekarza, pielęgniarki lub ratowników medycznych proszeni są, aby mówić od razu całą prawdę o swojej sytuacji!

 

 

Intencje mszalne (23 marca – 29 marca):

 

poniedziałek (23 marca) – godz. 17.00: 

Z Róży p. Zofii Komorowskiej – z prośbą o łaskę zdrowia, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych;

wtorek (24 marca) – godz. 17.00: 

+ Józefa Wiercioch – int. od córki Teresy z rodziną;

środa (25 marca) – godz. 17.00: 

W int. Arkadiusza, Jakuba i Marcela – z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

czwartek (26 marca) – godz. 17.00: 

+ Dorota Świątek – int. od Klubu ŁKS Łukawiec;

piątek (27 marca) – godz. 17.00:

+ Jan, Katarzyna, Aniela;

sobota (28 marca) – godz. 17.00: 

W 70-te Urodziny Franciszka – dziękczynna z prośbą o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

niedziela (29 marca):

7.30  –  W int. parafian;

10.30  – W intencji Klaudii i Michała – o pomyślne zdanie egzaminów i dobry wybór szkół – int. od Rodziców;

14.00  – + Józef Ślęzak – int. od żony z rodziną;