1. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii składka inwestycyjna w tym miesiącu przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Sierżęga, Dubiel, Nowak, Wilk i Matuszek.
 3. Różaniec przed sumą 22 marca poprowadzi Róża pani Zofii Komorowskiej.
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 20.00. O godz. 20.00 drugie tego dnia Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 5. Nabożeństwo Gorzkich Żali – każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 14.00. Po nim Msza św.
 6. We wtorek, 17 marca, w naszej parafii będziemy obchodzić Dzień Modlitw w łączności z Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie – tzw. Most Modlitewny. Tego dnia wspólnota seminaryjna modlić się będzie w intencji naszej parafii, my natomiast będziemy modlić się w intencji kleryków i przełożonych seminarium. Zapraszam wszystkich chętnych na Mszę św. i modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. O duchową łączność proszę ludzi chorych i cierpiących, oraz tych, którzy nie będą mogli przyjść do kościoła.
 7. W czwartek, 19 marca, obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa. Na Mszę św. o 17.00 zapraszam szczególnie mężczyzn.
 8. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca – zapraszam do modlitwy w Nowennie do Miłosierdzia Bożego i do św. Jana Pawła II.
 9. W związku z zagrożeniami związanymi z epidemią koronawirusa w myśl zaleceń Kurii Diecezjalnej chciałbym poinformować, że:
  • Msze Święte i nabożeństwa wielkopostne nie są odwołane. Dla tych, którzy będą chcieli pomodlić się indywidualnie kościół będzie otwarty w ciągu dnia, od godz. 8.00.
  • Apeluje się o przestrzeganie zaleceń władz państwowych i sanitarnych, dotyczących wzmożonej higieny osobistej, szczególnie częstego mycia rąk, unikania bezpośredniego kontaktu z innymi ludźmi (np. podawanie ręki), zachowania dystansu podczas rozmów. Unikajmy przebywania w miejscach publicznych czy w większych grupach jedynie w celach rozrywkowych czy rekreacyjnych.
  • Osoby starsze, schorowane (o mniejszej odporności), przeziębione, proszone są o pozostanie w domach i wychodzenie jedynie w razie konieczności.
  • Osoby wykazujące symptomy zakażenia (podwyższona temperatura, kaszel, problemy z oddychaniem, ból mięśni, ogólne zmęczenie) bezwzględnie powinny pozostać w domu i zgłosić telefonicznie swoją chorobę do Ośrodka Zdrowia lub bezpośrednio na numer alarmowy 112.
  • Podczas nabożeństw znak pokoju przekazujemy sobie jedynie przez skinięcie głową i zachowujemy szczególną ostrożność przy przyjmowaniu Komunii Świętej.
  • Nie przychodzimy do kościoła gdy kaszlemy czy kichamy. Unikamy rozmów twarzą w twarz – wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową. Nie dotykamy dłońmi ust czy oczu przed uprzednim dokładnym umyciem rąk.

 

Intencje mszalne (16 marca – 22 marca):

 

poniedziałek (16 marca) – godz. 17.00: 

+ Andrzej Szuberla;

wtorek (17 marca) – godz. 17.00: 

+ Zbigniew Grzesik – w dniu imienin – int. od żony z rodziną;

środa (18 marca) – godz. 17.00: 

+ Marek;

czwartek (19 marca) – godz. 17.00: 

+ Józef i Maria Miś;

piątek (20 marca) – godz. 17.00:

+ Weronika i Józef Nowak oraz + Katarzyna i Stefan Szypuła;

sobota (21 marca) – godz. 17.00: 

+ Andrzej, Krystyna i Onufry Berkowicz;

niedziela (22 marca):

7.30  –  W int. parafian;

10.30  – + Maria i Stanisław Noga – w 6 rocznicę śmierci Marii;

14.00  – + Józef Noworól – int. od córki Bożeny z rodziną;