1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Nowak, Pustelak, Bosak, Stopa, Drupka.
 2. Różaniec przed sumą 1 marca poprowadzi Róża pani Alfredy Miś.
 3. W środę, 26 lutego rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu – czas przygotowania przez modlitwę, pokutę i jałmużnę do Świąt Paschalnych. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły.
 4. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7.30 i o 18.00. Na Mszach św. składka na tacę, która zostanie przekazana jako nasza pomoc w budowie kościoła pw. Bł. Jana Balickiego, który powstaje na nowym osiedlu przy ulicy Lubelskiej w Rzeszowie.
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 20.00. O godz. 20.00 drugie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, na które zapraszam szczególnie młodzież i osoby pracujące.
 6. Nabożeństwo Gorzkich Żali – każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 14.00. Po nim Msza św.
 7. Pomocą w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu może okazać się dla nas „Zdrapka Wielkopostna”. Znamy już te plansze z ubiegłego roku. Na nich każdego dnia Wielkiego Postu odsłaniamy nowe zadania do wykonania. Ministranci rozdadzą plansze wszystkim tym, którzy zechcą posłużyć „Zdrapką”, by lepiej i owocniej przeżyć Wielki Post.
 8. Wielki Post to czas pokuty. Formą pokuty jest też modlitwa. Chcę zaprosić wszystkich parafian do bardziej intensywnej modlitwy w czasie Wielkiego Postu. Bóg w Apokalipsie napomina Kościół w Efezie słowami, które dziś dobrze byłoby usłyszeć w naszej parafii: Ty masz wytrwałość: i zniosłeś cierpienie dla imienia mego – niezmordowany. Ale mam przeciw tobie to, że odstąpiłeś od twej pierwotnej gorliwości. Pamiętaj więc, skąd spadłeś, i nawróć się, i pierwsze czyny podejmij! Powróćmy do pierwotnej gorliwości w modlitwie Nowenną do Matki Bożej Miłosierdzia czy w Nowennie do Miłosierdzia Bożego. W Wielkim Poście będzie również możliwość uczestnictwa w piątkowych adoracjach Najświętszego Sakramentu i w nabożeństwach wielkopostnych. Zapraszam również do wspólnej modlitwy różańcowej przed Mszą św. o godz. 16.30 we wtorki, czwartki i soboty, oraz do rozważania Drogi Krzyżowej oprócz piątku, jeszcze w poniedziałki i środy o 16.30. Zachęcam także do podejmowania postu i ofiarowania go w jakiejś intencji.
 9. W tym tygodniu przypada ostatnia sobota miesiąca (29 lutego) dedykowana w naszej parafii małżeństwom i rodzinom. Jest to dzień modlitwy i duchowego wsparcia dla małżonków. Na Mszę św. o godz. 17.00 i nabożeństwo zapraszam wszystkich małżonków, w każdym wieku.
 10. Rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii Świętej oraz rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie, które odbędzie się w sobotę 29 lutego o godz. 18.00 w Domu Strażaka.
 11. Sołtys wsi Łukawiec zaprasza do odbioru nakazów płatniczych podatku rolnego, od nieruchomości oraz spółki wodnej: Dom Kultury na Golonkówce – 24.02. (poniedziałek) – od godz. 8.00 do godz. 11.00; Dom Strażaka – 25.02. (wtorek) – od godz. 9.00 do godz. 12.00; Dom Ludowy – Łukawiec Dolny – 25.02. (wtorek) – od godz. 14.00 do godz. 17.00.
 12. Dyrektor ZS w Łukawcu informuje, że w dniach od 2 do 20 marca będzie trwała rekrutacja do Przedszkola, a od 9 do 20 marca rekrutacja dzieci do Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2020/2021. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.

Intencje mszalne (24 lutego – 1 marca):

 

poniedziałek (24 lutego) – godz. 17.00:

+ Katarzyna i Marian Kluz;

+ Józefa Wiercioch (gr. 15);

wtorek (25 lutego) – godz. 17.00: 

+ Stanisław i Antonina Rydz;

+ Józefa Wiercioch (gr. 16);

środa (26 lutego) – Środa Popielcowa: 

–  godz.  7.30 – + Józefa Wiercioch – int. od syna Jacka z rodziną;

–  godz.  18.00 – + Franciszek, Józefa, Stanisław;

+ Józefa Wiercioch (gr. 17);

czwartek (27 lutego) – godz. 17.00: 

+ Józef, Jan, Katarzyna;

+ Józefa Wiercioch (gr. 18);

piątek (28 lutego) – godz. 17.00:

Zmarli z rodzin Stróżów i Palczowskich;

+ Józefa Wiercioch (gr. 19);

sobota (29 lutego) – godz. 17.00: 

+ Waleria i Stanisław;

+ Józefa Wiercioch (gr. 20);

niedziela (1 marca):

7.30  –  + Mirosław Kołodziej – w 17 rocznicę śmierci;

10.30  – + Maria i Fabian Wiercioch;

14.00  – W int. parafian;

+ Józefa Wiercioch (gr. 21);