1. Dzisiejsza niedziela to 3 niedziela miesiąca – w naszej parafii składka inwestycyjna, w tym miesiącu przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Mierzwa, Mierzwa, Gilarski, Kania i Nowak.
  3. Różaniec przed sumą 26 stycznia poprowadzi Róża pani Józefy Nowak.
  4. W tym tygodniu Msze św. w poniedziałek i wtorek będą odprawiane o godz. 7.30.
  5. Dziękuję Członkom Parafialnej Akcji Katolickiej, Zespołu Caritas, Paniom z KGW, Zespołowi „Łukawianie”, pani Magdalenie Nowak – Harko za pracę oraz zaangażowanie w przygotowanie świątecznego spotkania dla seniorów. Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie, za wspólną modlitwę, śpiew kolęd, za życzenia i każde życzliwe słowo. Bóg Zapłać.
  6. Bardzo dziękuję tym parafianom, którzy przyjęli mnie w swoich domach podczas kolędowej wizyty duszpasterskiej, za wszystkie poczęstunki, za życzliwość i serdeczność, i za wspólne rozmowy. Szczególną wdzięczność wyrażam wobec tych, którzy brali urlop lub zwalniali się z pracy, aby być obecnym na wizycie duszpasterskiej. Dziękuję również za ofiary składane z tej okazji. Serdeczne Bóg Zapłać. Jeśli są osoby, które chciałyby, abym odwiedził ich domy z kapłańskim błogosławieństwem, proszę o kontakt. Jestem do dyspozycji.
  7. Następna niedziela to ostatnia niedziela stycznia – na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszam szczególnie dzieci.
  8. Ogłoszenie sołtysa wsi Łukawiec: Zapraszam mieszkańców Łukawca na spotkanie informacyjne na temat gospodarowania odpadami w Gminie Trzebownisko. Spotkanie odbędzie się 20 stycznia 2020 r. (poniedziałek), o godz. 18.00 w Domu Strażaka.
  9.  26.01.2020 r. (niedziela) w Łące odbędzie się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 14.00. Od godz. 15.00 występu zespołów i chórów z terenu naszej gminy, a wśród nich naszego zespołu Łukawianie. Zachęcam do wspólnego kolędowania.

 

Intencje mszalne (20 stycznia – 26 stycznia):

 

poniedziałek (20 stycznia) – godz. 7.30: 

+ Genowefa Głowiak – int. od rodziny Mazurów;

wtorek (21 stycznia) – godz. 7.30: 

+ Stanisław Kamiński – int. od rodziny Smyczków;

środa (22 stycznia) – godz. 17.00:

+ Katarzyna i Andrzej Stróż;

czwartek (23 stycznia) – godz. 17.00:

+ Andrzej Grata;

piątek (24 stycznia) – godz. 17.00:

+ Andrzej Szuberla;

sobota (25 stycznia) – godz. 17.00:

+ Danuta Dubiel – int. od Huberta i Krzysia;

niedziela (26 stycznia):

7.30  – W int. parafian;

10.30  – + Maria, Stanisław i Kazimierz Głowiak – w rocznicę śmierci Marii;

14.00  – + Stanisław Kwiatkowski – int. od córki z mężem;