1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Kloc, Nowak, Szalacha, Rząsa, Wiercioch.
  2. Różaniec przed sumą 6 stycznia poprowadzi Róża pana Józefa Stróża, a 12 stycznia Róża pani Edyty Więcek.
  3. Dzisiaj, 5 stycznia, przed sumą, będziemy kolędować wspólnie z zespołem „Łukawianie”. Dziękuję im za to wspólne chwalenie Boga śpiewem.
  4. W poniedziałek – 6 stycznia – obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Misje. W Rzeszowie tego dnia odbędzie się Orszak Trzech Króli. Początek przy hali sportowej na Podpromiu o godz. 12.00.
  5. W Uroczystość Trzech Króli poświęcimy złoto, kadzidło i kredę. Poświęcone kadzidło i kreda będą wystawione za ławkami. Można je będzie zabrać do domów. Kadzidło można spalić na załączonym węgielku, aby jego woń wypełniła nasze domy, a kredą można oznaczyć drzwi domu.
  6. Przyszła niedziela – 12 stycznia – to Niedziela Chrztu Pańskiego.
  7. Dzisiaj, 5 stycznia, w godzinach od 12.00 do 16.00, do naszych domów zawitają kolędnicy misyjni, którzy będą kolędować na rzecz dzieci z Amazonii. 8 grup kolędników będą chciały dotrzeć do wszystkich domów naszej parafii. Serdecznie dziękuję wszystkim dzieciom i młodzieży, którzy zaangażowali się w to kolędowanie. Dziękuję pani Jolancie Wojewódce, Elżbiecie Kowalskiej, Rodzicom dzieci oazowych, a także członkom parafialnej Caritas za organizację misyjnych grup kolędowych oraz za okazaną pomoc. Wszystkim parafianom dziękuję za przyjęcie kolędników i za złożone ofiary. Bardzo proszę o zadbanie o to, by nie było na ogrodzie wolno biegających psów.
  8. Od wtorku będzie kontynuowana wizyta duszpasterska.

We wtorek (7 stycznia), od godz. 16.00 – od pana Zbigniewa Słońca do pana Aleksandra Palcowskiego (nr 152 – 164);

W środę (8 stycznia), od godz. 16.00 – od pana Władysława Małeckiego – do pana Sławomira Lecha (166 -170);

W czwartek (9 stycznia), od godz. 16.00 – od pana Bronisława Nowaka –  do pana Janusza Stróża (172 – 180);

W piątek (10 stycznia), od godz. 16.00 – od pana Tadeusza Stawarza – do pana Józefa Rzucidły (185 – 193);

W sobotę (11 stycznia), od godz. 9.00 – od pana Jana Chyłka – do pani Bożeny Kloc (196 -219);

W poniedziałek (13 stycznia), od godz. 16.00 – od pana Roberta Kwolka –  do pani Marii Myrdy (223 – 243);

Składam serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary z racji wizyty kolędowej, które proszę składać na tacę w kościele.

  1. W związku z wizytą duszpasterską nastąpią zmiany w godzinach Mszy św.: we wtorek, czwartek, piątek i sobotę – o godz. 7.30; w środę o godz. 18.00.
  2. W niedzielę 12 stycznia o godz. 15.00 w Domu Strażaka odbędzie się Opłatek dla Seniorów z naszej parafii. Członkowie Parafialnej Caritas i Akcji Katolickiej rozdali już zaproszenia – gorąco proszę o przyjęcie tych zaproszeń i o niezawodne przybycie. W Domu Strażaka będziemy wspólnie kolędować z „Łukawianami”. Nie zabraknie również muzyki do tańca, a przede wszystkim będziemy się mogli spotkać, porozmawiać i pośpiewać. Serdecznie zapraszam.
  3. Zarząd OSP w Łukawcu dziękuje wszystkim mieszkańcom, którzy z racji przyjęcia kalendarza strażackiego na rok 2020 wsparli finansowo naszą OSP. Zebrano 5 000 zł. Zebrane środki w formie darowizny zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia nowego wozu bojowego. Kalendarze Strażackie są jeszcze dostępne w przedsionku kościoła.

 

Intencje mszalne (6 stycznia – 12 stycznia):

 

poniedziałek (6 stycznia):

7.30  – + Bronisław, Józef, Katarzyna Gaweł;

10.30  – W int. parafian;

14.00  – W intencji pielgrzymów do Lwowa – z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

wtorek (7 stycznia) – godz. 7.30: 

+ Genowefa Głowiak – int. od siostrzenicy Kazimiery;

środa (8 stycznia) – godz. 18.00:

+ Józef Noga – int. od Bogdana i Iwony;

czwartek (9 stycznia) – godz. 7.30:

+ Józefa Grata;

piątek (10 stycznia) – godz. 7.30:

+ Danuta Dubiel – int. od rodziny Orzechów;

sobota (11 stycznia) – godz. 7.30:

O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla Bogdana i Krystyny Gratów z rodziną;

niedziela (12 stycznia):

7.30  – + Katarzyna i Andrzej – w rocznicę śmierci Katarzyny;

10.30  – + Jan i Paulina Orzech;

14.00  – W int. parafian;