1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Pasternak, Grata, Tomaka, Bernacki, Czekajski.
  2. Różaniec przed sumą 1 stycznia poprowadzi Róża pani Anieli Nogi.
  3. We wtorek zakończenie Starego Roku. Msza św. z nabożeństwem, podczas którego będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski i przepraszać za grzechy o godz. 16.00.
  4. W środę – 1 stycznia – Nowy Rok – Uroczystość Maryi Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  5. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

W poniedziałek (30 grudnia), od godz. 9.00 – od Kazimierza Misia do Stanisława Orzecha (nr 54 – 87A);

W czwartek (2 stycznia), od godz. 16.00 – od pana Józefa Pietraszka do pani Agnieszki Nowak (nr 89 – 101A);

W sobotę (4 stycznia), od godz. 9.00 – od pani Zofii Bojda do pana Mieczysława Litwina (nr 102 – 145);

We wtorek (7 stycznia), od godz. 16.00 – od pana Zbigniewa Słońca do  pana Aleksandra Palcowskiego (nr 152 – 164);

Wizyta duszpasterska jest okazją do rozmowy, do wyrażania swoich uwag czy stawiania pytań . Składam serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary z racji wizyty kolędowej, które proszę składać na tacę w kościele.

  1. W związku z wizytą kolędową nastąpią zmiany w godzinach Mszy św.: w poniedziałek (30 grudnia) – 7.30; w czwartek (2 stycznia) – godz. 7.30; w sobotę (4 stycznia) – godz. 18.00.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja prywatna. Od godz. 16.00 możliwość spowiedzi i Msza św. o godz. 17.00. W sobotę Msza św. o godz. 18.00 – po niej zmiana tajemnic różańcowych.
  3. 5 stycznia do naszych domów zawitają kolędnicy misyjni, którzy będą kolędować na rzecz dzieci z Amazonii. Dziękuję za ich przyjęcie i za złożone ofiary.
  4. W niedzielę 12 stycznia o godz. 15.00 w Domu Strażaka odbędzie się Opłatek dla Seniorów z naszej parafii. Członkowie Parafialnej Caritas i Akcji Katolickiej w tym tygodniu dostarczą zaproszenia – gorąco proszę o przyjęcie tych zaproszeń i o niezawodne przybycie.
  5. W przyszłą niedzielę, 5 stycznia, zapraszam na wspólne kolędowanie z zespołem Łukawianie. Kolędowy koncert rozpocznie się po godzinie 10.00.
  6. Na zakończenie chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, byśmy mogli przeżywać nasze parafialne Święta w pięknej scenerii.

Dziękuję państwu Grzebykom, którzy ofiarowali choinki, a także tym którzy je ustawiali: panom Bogdanowi Nodze, Andrzejowi Antasowi, Wacławowi Jankowskiemu i Jackowi Orłosiowi.

Dziękuję Paniom Agnieszce Rogali, Oktawii Gołąb i paniom z Parafialnej Akcji Katolickiej, kl. Sebastianowi Drzałowi, panu Józefowi Małeckiemu i przedstawicielom młodzieży, którzy zadbali o wystój kościoła. Paniom z Akcji Katolickiej za reprezentowanie naszej parafii wobec naszych darczyńców i sponsorów.

Dziękuję panom Józefowi i Jackowi Chorzępom za udostępnienie i ustawienie szopki.

Dziękuję wszystkim członkom Parafialnej Caritas, którzy zaangażowali się w rozprowadzenie świec wigilijnych i zajęli się rozdziałem artykułów żywnościowych dla potrzebujących. Dziękuję tym, którzy tymi darami zechcieli się podzielić z innymi przy okazji przedświątecznych zakupów.

 

  Intencje mszalne (30 grudnia – 5 stycznia):

 

poniedziałek (30 grudnia) – godz. 7.30 

+ Stefan i Katarzyna Michałek – int. od Emilii Stróż;

wtorek (31 grudnia ) – godz. 16.00:

Dziękczynna za otrzymane łaski i przebłagalna za popełnione grzechy w 2019 r.

środa (1 stycznia):

7.30  –  + Mieczysław;

10.30  – + Stanisław Wiercioch – int. od siostry z rodziną;

14.00  – W int. parafian;

czwartek (2 stycznia) – godz. 7.30:

+ Genowefa Głowiak – int. od Magdaleny z rodziną;

piątek (3 stycznia) – godz. 17.00:

+ Józef Noga – int. od siostry Marii;

sobota (4 stycznia) – godz. 18.00:

+ Genowefa Głowiak – int. od Róży p. Anieli Michałek;

niedziela (5 stycznia):

7.30  –  W int. Stanisława – w 70 rocznicę Urodzin – o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia – int. od żony;

10.30  – + Danuta Dubiel – int. od rodziny Ząbczyków ze Świlczy;

14.00  – W int. parafian;