1. Dzisiaj III niedziela miesiąca – w naszej parafii tzw. „składka inwestycyjna. Bóg Zapłać za ofiarność.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Hazik, Kuźniar, Orzech, Ząbczyk, Grzebyk.
  3. Różaniec przed sumą 22 grudnia poprowadzi Róża pani Janiny Drzał.
  4. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie wizyty św. Mikołaja w naszej parafii. Dziękuję paniom z Akcji Katolickiej i członkom Parafialnej Caritas –  pani Oktawii Gołąb, pani Marzenie Pasierb, pani Magdalenie Nowak – Harko, panu Bogusławowi Pasternakowi i państwu Ewie i Jerzemu Koziarzom. Dziękuję panu Romanowi Nodze za przywiezienie nam św. Mikołaja piękną karetą.
  5. W naszym kościele ciągle wykonywane są jakieś mniejsze lub większe prace, często dla większości niezauważalne. Dziękuję tym, którzy służą naszemu kościołowi poprzez swoją pracę: panom Andrzejowi Stopie, Wacławowi Jankowskiemu, Dominikowi Jasińskiemu i Mirosławowi Dudkowi.
  6. W ciągu tygodnia Msze św. roratnie, na które wszystkich serdecznie zapraszam. Na czwartkową Mszę św. roratnią zapraszam szczególnie uczniów kl. IV, V, VI., na piątkową – uczniów kl. VII i VIII. Na sobotnią Mszę św. roratnią zapraszam wszystkie dzieci, szczególnie uczniów kl. I, II i III. Jeżeli dzieci posiadają własne lampiony, proszę aby zabierały je ze sobą.
  7. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca. Serdecznie zapraszam na nowennę do Miłosierdzia Bożego i do św. Jana Pawła II.
  8. Spowiedzi przedświąteczne w naszym dekanacie:

We środę (18 grudnia): w Wólce Podleśniej i w Łące;

W czwartek (19 grudnia): w Stobiernej i w Łukawcu Dolnym;

W piątek (20 grudnia): w naszej parafii od godz. 10.00 do godz. 12.00 i od godz. 15.00 do godz. do 18.00, z przerwą od 16.30 do 17.00;

W sobotę (21 grudnia): w Trzebownisku i w Nowej Wsi;

W przyszłą niedzielę (22 grudnia): w Terliczce od godz. 14.00;

W poniedziałek (23 grudnia): w Rzeszowie – Staromieściu;

  1. W związku ze spowiedziami, od środy do soboty Msze św. w naszej parafii będą odprawiane o godz. 18.00.
  2. W sklepach na terenie naszej parafii  oraz w przedsionku kościoła wystawione są kosze na żywność i artykuły chemiczne, które staną się Świątecznym Darem dla rodzin, osób starszych i samotnych z naszej parafii,  którzy są  w trudniejszej sytuacji życiowej. Bardzo dziękuję tym, którzy dzielą się z potrzebującymi.
  3. Zarząd OSP w Łukawcu informuje, że 21 grudnia (sobota), od godz. 9.00 będą rozprowadzane kalendarze strażackie na rok 2020. Środki uzyskane dzięki ofiarności mieszkańców Łukawca zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia nowego wozu bojowego. Druhowie i Druhny proszą o wsparcie naszej jednostki.

 

Intencje mszalne (16 grudnia – 22 grudnia):

poniedziałek (16 grudnia) – godz. 17.00:

+ Bronisław Głowiak – w rocznicę śmierci;

wtorek (17 grudnia) – godz. 17.00: 

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Mieczysława;

 środa (18 grudnia) – godz. 18.00: 

+ Józef Noworól – int. od córki Anny i wnuczki Marty;

 czwartek (19 grudnia) – godz. 18.00:

+ Maria Polak – w 2 rocznicę śmierci;

piątek (20 grudnia) – godz. 18.00:

+ Wanda, Jan i Andrzej;

sobota (21 grudnia) – godz. 18.00:

+ Józef Noworól – int. od córki Bożeny z rodziną;

 niedziela (22 grudnia):

7.30  –   + Anna Ślisz;
10.30  –  1) + Stanisław Gancarz; 2) + Danuta Dubiel – int. od Anny i Jakuba Ząbczyków;

14.00  – W int. parafian;