1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 12.00 zapraszam na wspólną modlitwę rozpoczynającą tzw. Godzinę Łaski.
 2. Przeżywamy dzisiaj Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Za pomoc udzieloną poprzez ofiarę do puszek i za każdą modlitwę – serdeczne Bóg Zapłać.
 3. Proszę o przyjęcie poświęconych opłatków na Wasz Wigilijny stół. Są one symbolem naszej jedności i łączności z parafią. Za ofiarę złożoną z tej racji serdecznie dziękuję.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 14.00, w naszym kościele, tradycyjnie już, będzie gościł św. Mikołaj. Spotka się z ministrantami, Oazą i Szkolnym Kołem Caritas. Również inne dzieci zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem.
 5. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Hajduk, Miś, Gancarz, Kluz, Miś.
 6. Różaniec przed sumą 15 grudnia poprowadzi Róża pani Alfredy Miś.
 7. W poniedziałek (9 grudnia) Msza św. zostanie odprawiona o godz. 7.30.
 8. W ciągu tygodnia Msze św. roratnie, na które wszystkich serdecznie zapraszam. Na czwartkową Mszę św. roratnią zapraszam szczególnie uczniów kl. IV, V, VI., na piątkową – uczniów kl. VII i VIII. Na sobotnią Mszę św. roratnią zapraszam wszystkie dzieci, szczególnie uczniów kl. I, II i III. Jeżeli dzieci posiadają własne lampiony, proszę aby zabierały je ze sobą.
 9. Parafialna Caritas rozprowadza świece wigilijne. Można również nabyć kartki oraz inne asortymenty świąteczne. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony dla osób samotnych i potrzebujących z naszej Parafii.
 10. W czwartek (12 grudnia) na Mszę św. i spotkanie zapraszam członków Caritas i Akcji Katolickiej.
 11. W dniach 13 – 15 grudnia (od piątku do niedzieli) odbędą się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Roman Chyliński, michalita. Rozpoczęcie w piątek Mszą św. o godz. 18.00. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. dla ludzi starszych i chorych, o 17.00 Msza św. z nauką ogólną a po niej nauką dla narzeczonych i małżeństw. W niedzielę Msze św. jak zwykle.
 12. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca – w naszej parafii tzw. „składka inwestycyjna”. Bóg Zapłać za ofiarność. Składki inwestycyjne ze stycznia i marca będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 13. Spowiedzi przedświąteczne w naszym dekanacie odbędą w dniach 18 -23 grudnia. W naszej parafii spowiedź będzie w piątek, 20 grudnia.
 14. Od Poniedziałku, 9 grudnia, w sklepach na terenie naszej parafii  oraz w przedsionku kościoła będą wystawione kosze na żywność i artykuły chemiczne, które staną się Świątecznym Darem dla rodzin, osób starszych i samotnych z naszej parafii, którzy są  w trudniejszej sytuacji życiowej.

 

 Intencje mszalne (9 grudnia – 15 grudnia):

 

poniedziałek (9 grudnia) – godz. 7.30:

+ Józef Noworól – int. od córki Agnieszki z rodziną;

+ Józef Noga – (greg. 27);

wtorek (10 grudnia) – godz. 17.00: 

O zdrowie dla Marii Wisz;

+ Józef Noga  – (greg. 28);

 środa (11 grudnia) – godz. 17.00: 

W int. Józefy Wiercioch i wszystkich chorych, których odwiedzam w I soboty miesiąca oraz ich rodzin o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski;

+ Józef Noga – (greg. 29);

 czwartek (12 grudnia) – godz. 17.00:

+ Julian Kuras;

+ Józef Noga – (greg. 30) –  zakończenie;

 piątek (13 grudnia) – godz. 18.00:

+ Józef Noworól – int. od córki Alicji z rodziną;

sobota (14 grudnia) – godz. 17.00:

+ Agnieszka Kania;

niedziela (15 grudnia):

7.30  –   + Maria Litwin – int. od męża;
10.30  –  W int. parafian

14.00  – + Czesława i Andrzej Kamińscy  – w rocznicę śmierci Czesławy – int. od córki Bożeny z rodziną;