1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Szubart, Grata, Dragan, Pustelak, Komorowski.
 2. Różaniec przed sumą 8 grudnia poprowadzi Róża pani Zofii Jankowskiej.
 3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. W ciągu tygodnia Msze św. roratnie, na które wszystkich serdecznie zapraszam. Niech uczestnictwo w tych Mszach św. będzie dla nas przygotowaniem do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.
 4. Na czwartkową Mszę św. roratnią zapraszam szczególnie uczniów kl. IV, V, VI., na piątkową – uczniów kl. VII i VIII.  Na sobotnią Mszę św. roratnią zapraszam wszystkie dzieci (szczególnie uczniów kl. I, II i III –  przygotowujących się do I Komunii Świętej). Jeżeli dzieci posiadają własne lampiony, proszę aby zabierały je ze sobą.
 5. Od dzisiejszej niedzieli Parafialna Caritas rozpocznie rozprowadzanie świec wigilijnych. Można będzie również zakupić kartki oraz inne asortymenty świąteczne. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony dla osób samotnych i potrzebujących z naszej Parafii. Kartki świąteczne rozprowadzać będą również dzieci ze Szkolnego Koła Caritas. Dochód przeznaczony będzie na działalność Koła.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszam na Mszę św. i modlitwę w intencji kapłanów – tych, którzy pracowali w naszej parafii, tych, którzy pochodzą z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W czwartek spowiedź przed I piątkiem miesiąca od godz. 15.30.
 7. I piątek miesiąca – wystawienie  Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 i modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz możliwość adoracji prywatnej. Msza św. o godz. 17.00.
 8. I sobota miesiąca. Wizyta u chorych od godz. 9.00. Na Mszę św. o godz. 17.00 w sposób szczególny zapraszam Róże Różańcowe z naszej parafii i osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
 9. W sobotę (7 grudnia) zbiórka ministrantów o godz. 12.00.
 10. Akcja Katolicka działająca w naszej Parafii zaprasza na wspólny wyjazd do kina na film „Nieplanowane”. Wyjazd 7 grudnia, godz. 18.00. Zapisy w zakrystii. Film dla widzów powyżej 15 roku życia.
 11. W niedzielę (8 grudnia) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte jak w każdą niedzielę. O godz. 12.00 zapraszam na wspólną modlitwę na rozpoczęcie tzw. Godziny Łaski. Maryja powiedziała w objawieniach w 1947 r.: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała”.
 12. W niedzielę (8 grudnia) podczas Mszy św. o godz. 14.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają medaliki Maryi Niepokalanej. Proszę o modlitwę w ich intencji.
 13. W niedzielę (8 grudnia), po Mszy św. o godz. 14.00, w naszym kościele, tradycyjnie już, będzie gościł św. Mikołaj. Spotka się z ministrantami, Oazą i Szkolnym Kołem Caritas. Św. Mikołaj może dostarczyć paczki, uprzednio przygotowane przez rodziców, innym dzieciom. Paczki należy dostarczyć do zakrystii najpóźniej do 8 grudnia, do końca Mszy św. o godz. 14.00.
 14. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Z pomocą materialną będziemy mogli przyjść poprzez ofiarę do puszki.
 15. Od przyszłej niedzieli można będzie zabrać z kościoła poświęcone opłatki na Wigilijny stół. Niech staną się symbolem naszej jedności i łączności z parafią.
 16. Za ławkami znajdziemy List Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby, jaki skierował do wszystkich diecezjan z okazji rozpoczynającego się Adwentu oraz książeczkę „ABC oddania się Maryi”, którą można zabrać składając dobrowolną ofiarę. Książeczka ta może pomóc w rozwoju i pogłębieniu naszej pobożności maryjnej.
 17. Od dzisiejszej niedzieli ukazywać się będzie nasz tygodnik parafialny „Iskra Miłosierdzia”. Dzisiaj będą go rozdawać ministranci, a od następnej niedzieli będzie wystawiony za ławkami. Można w nim znaleźć ogłoszenia parafialne oraz inne informacje i artykuły. Gazetka jest bezpłatna, nie mniej, gdyby ktoś zechciał wesprzeć parafię w pokryciu kosztów wydruku może złożyć ofiarę do skrzynki. Serdecznie dziękuję pani Magdalenie Nowak – Harko za opracowanie graficzne naszego tygodnika.

 

Intencje mszalne (2 grudnia – 8 grudnia):

 

poniedziałek (2 grudnia) – godz. 17.00:

+ Maria Gaweł – int. od brata Stanisława z rodziną;

+ Józef Noga – (greg. 20);

+ Stanisław Kamiński – int. od rodziny Kubickich;

wtorek (3 grudnia) – godz. 17.00: 

+ Stefania i Walenty Palczowscy;

+ Józef Noga  – (greg. 21);

+ Danuta Dubiel – int. od Jolanty i Dominiki Śliż;

środa (4 grudnia) – godz. 17.00: 

+ s. Barbara Nóżanka;

+ Józef Noga – (greg. 22);

+ Danuta Dubiel – int. od rodziny Szczur i Guzek;

czwartek (5 grudnia) – godz. 17.00:

+ Józefa i Marian Kasiak – w rocznicę śmierci Józefy;

+ Józef Noga – (greg. 23);

+ Danuta Dubiel – int. od Bernadetty i Tomasza Barłoga;

piątek (6 grudnia) – godz. 17.00:

+ Maria Gaweł – int. od Róży p. Edyty Więcek;

+ Józef Noga – (greg. 24);

+ Danuta Dubiel – int. od chrześnicy Agnieszki;

sobota (7 grudnia) – godz. 17.00:

+ Józef Noworól – int. od żony z rodziną;

+ Józef Noga – (greg. 25);

niedziela (8 grudnia):

7.30  –   + Maria i Jan Michałek – w 21 rocznicę śmierci Marii;
10.30  –  W int. parafian

14.00  – + Krystyna Ślęczka – w 2 rocznicę śmierci;

+ Józef Noga – (greg. 26);