1. W dzisiejszą niedzielę, odpowiadając na prośbę wspólnoty przełożonych i kleryków, w ramach tzw. pomocy jesiennej, przeprowadzamy w naszej parafii zbiórkę do puszek mającą na celu wsparcie Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarę.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Pawlus, Pawlus, Sądowski, Ruszała, Bożek.
  3. Różaniec przed sumą 1 grudnia poprowadzi Róża pani Marii Myrda.
  4. Msza św. w czwartek, 28 listopada, zostanie odprawiona o godz. 7.30.
  5. We współpracy z Gminą Trzebownisko położony został asfalt na placu postojowym. Dziękuję panu wójtowi Lesławowi Kuźniarowi za życzliwość dla Łukawca, dziękuję panu radnemu Januszowi Koniowi i panu sołtysowi Mariuszowi Więckowi za zaangażowanie i ogrom starań by te prace mogły zostać wykonane. Dziękuję także panu Marcinowi Więckowi oraz panu Anatolowi Wronie za nieocenioną pomoc. Serdeczne Bóg Zapłać.
  6. Akcja Katolicka działająca w naszej Parafii zaprasza na wspólny wyjazd do kina na film „Nieplanowane”. Wyjazd 7 grudnia, godz. 18.00. Zapisy w zakrystii. „Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane…”– ta nieodosobniona opinia najlepiej oddaje wrażenie, jakie na milionach widzów wywarł ten film. Dzieło – ze względu na odzew społeczny – określono jako przełomowe, a nawet rewolucyjne! Film dla widzów powyżej 15 roku życia.
  7. W tym tygodniu przypada ostatnia sobota miesiąca (30 listopada) dedykowana w naszej parafii małżeństwom i rodzinom. Jest to dzień modlitwy i duchowego wsparcia dla małżonków. Zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo wszystkich małżonków, w każdym wieku.
  8. Od przyszłej niedzieli tj. od I niedzieli Adwentu, Parafialna Caritas rozpocznie rozprowadzanie świec wigilijnych. Można będzie również zakupić kartki  świąteczne oraz inne asortymenty świąteczne. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony dla osób samotnych z naszej Parafii.
  9. 8 grudnia, w niedzielę, po Mszy św. o godz. 14.00, w naszym kościele, tradycyjnie już, będzie gościł św. Mikołaj. Spotka się z ministrantami i Oazą. Św. Mikołaj może dostarczyć paczki, uprzednio przygotowane przez rodziców, innym dzieciom. Paczki należy dostarczyć do zakrystii najpóźniej do 8 grudnia, do końca Mszy św. o godz. 14.00.
  10. Wójt Gminy Trzebownisko przypomina o możliwości wykonania bezpłatnych szczepień profilaktycznych przeciwko wirusowi grypy dla mieszkańców gminy powyżej 65 roku życia. Szczegóły na plakacie.

 

Intencje mszalne (25 listopada – 1 grudnia):

 

poniedziałek (25 listopada) – godz. 17.00:

+ Maria Gaweł – int. od brata Kazimierza z rodziną;

+ Józef Noga – (greg. 13);

wtorek (26 listopada) – godz. 17.00: 

+ Maria Gaweł – int. od siostry Bronisławy;

+ Józef Noga  – (greg. 14);

 środa (27 listopada) – godz. 17.00: 

+ Maria i Józef Miś;

+ Józef Noga – (greg. 15);

czwartek (28 listopada) – godz. 7.30:

+ Piotr Kloc – w rocznicę śmierci;

+ Józef Noga – (greg. 16);

piątek (29 listopada) – godz. 17.00:

W intencji uczestników Pielgrzymki I Komunijnych na Jasną Górę – o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Józef Noga – (greg. 17);

sobota (30 listopada) – godz. 17.00:

+ Andrzej Jucha – w 36 rocznicę śmierci;

+ Józef Noga – (greg. 18);

niedziela (1 grudnia):

7.30  –   W int. parafian;
10.30  –  O błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i zgodę w rodzinie;

14.00  – 1) + Krzysztof Smolarski – int. od syna z rodziną; 2) W int. Magdaleny Noga – z okazji 18-tych Urodzin – z prośbą o Błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i dary Ducha Świętego w dorosłym życiu;

+ Józef Noga – (greg. 19);