1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, któremu patronuje organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku celem jest pomoc Kościołowi w Sudanie Południowym. Na rzecz cierpiących i potrzebujących w tym kraju przeprowadzana jest zbiórka do puszek. Bóg Zapłać za ofiarność. Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli naszą Parafialną Caritas ofiarą do puszek.
  2. Zespół Śpiewaczy Łukawianie wraz z Zespołem Szkół w Łukawcu i Parafią pw. Miłosierdzia Bożego serdecznie zapraszają dzisiaj wszystkich na godzinę 14:00, na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Po uroczystej liturgii złożenie kwiatów pod nowym pomnikiem, następnie w budynku szkoły wspólne z Łukawianami śpiewanie pieśni patriotycznych oraz program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli ZS w Łukawcu.
  3. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Kuraś, Golec, 3 rodziny Miś.
  4. Różaniec przed sumą 17 listopada poprowadzi Róża pani Józefy Miś.
  5. Wszystkich, którzy odmawiają Nowennę Pompejańską i tych, którzy chcą się pomodlić, zapraszam dzisiaj na godz. 18.00 na modlitwę różańcową.
  6. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca. Zapraszam do modlitwy poprzez nowennę do Miłosierdzia Bożego i do św. Jana Pawła II.
  7. W sobotę 16 listopada będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia.
  8. Następna niedziela, 17 listopada, jest III niedzielą miesiąca – w naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.
  9. Ogłoszenie Sołtysa Wsi Łukawiec: Informuję mieszkańców ŁUKAWCA, że będzie możliwość wpłaty 4 raty podatku rolnego i od nieruchomości. Wpłaty będą przyjmowane w następujących terminach: Dom Kultury na Golonkówce – 14.11.2019 (czwartek) w godzinach od 08:30 – 10:00; Dom Strażaka – 14.11.2019 (czwartek) w godzinach od 11:00 – 12:30; Dom Ludowy Łukawiec Dolny – 14.11.2019 (czwartek) w godzinach od 14:00 – 16:00

 

Intencje mszalne (11 listopada – 17 listopada):

 

poniedziałek (11 listopada) – godz. 17.00:

+ Józef Gaweł – w 15 rocz. śmierci;

+ Józef Noga – int. od rodziny Chorzępów;

+ Genowefa Głowiak – int. od rodziny Rzeszutko;

wtorek (12 listopada) – godz. 17.00: 

+ Ewa Wiercioch;

+ Józef Noga  – int. od sąsiadów Nogów;

+ Stanisław Kamiński – int. od Józefy i Mieczysława Misiów;

środa (13 listopada) – godz. 17.00: 

+ Elżbieta Lech – w rocz. śmierci;

+ Józef Noga – (greg. 1) –  początek Mszy Świętych Gregoriańskich;

+ Józef Noga – int. od sąsiadów;

czwartek (14 listopada) – godz. 17.00:

+ Józef i Anna Drzał – w rocz. śmierci Józefa;

+ Józef Noga – (greg. 2);

+ Józef Noga – int. od sąsiadów;

piątek (15 listopada) – godz. 17.00:

+ Bronisława i Józef Lech;

+ Józef Noga – int. od rodziny Chmielów;

+ Józef Noga – (greg. 3);

sobota (16 listopada) – godz. 17.00:

+ Bożena Jankowska;

+ Józef Noga – int. od rodziny Stróżów;

+ Józef Noga – (greg. 4);

niedziela (17 listopada):

7.30  –   + Józef i Józefa;
10.30  – + Józef Ślęzak – int. od żony;

14.00  – W int. parafian;

+ Stanisław Kamiński – int. od rodziny Płoszajów;

+ Józef Noga – (greg. 5);