1. Dzisiaj, 13 października przeżywać będziemy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Przy naszym kościele zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają również „kremówki papieskie”. Bóg zapłać za ofiarność.
 2. Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w dzisiejszych wyborach parlamentarnych. Proszę również o okazanie pomocy osobom, które same nie są w stanie udać się do lokalu wyborczego. Udział w wyborach jest wyrazem naszej odpowiedzialności za losy naszej Ojczyzny.
 3. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Głowiak, Ząbek, Koń, Urban, Jankowski.
 4. Różaniec przed sumą 20 października poprowadzi Róża pani Anieli Noga.
 5. W miesiącu październiku Nabożeństwo Różańcowe w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 14.00. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczą w modlitwie.
 6. W tym tygodniu na nabożeństwa październikowe w sposób szczególny zapraszam:

Na poniedziałkowe – dzieci z kl. I – II SP

Na wtorkowe – dzieci klasy IV SP

Na środowe – dzieci  z kl. V SP

Na czwartkowe – młodzież kl. VI SP

Na piątkowe – młodzież z kl. VII

Na sobotnie – członków Parafialnej AK

Na niedzielne  – dzieci klasy III SP

 1. We wtorek 15 października przeżywać będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Dzień ten ma przypominać o problemach rodziców po stracie dziecka oraz przywołać pamięć wszystkich dzieci zmarłych na każdym etapie życia i z jakiegokolwiek powodu.  Zachęcam i zapraszam do modlitwy w tej intencji szczególnie podczas nabożeństwa październikowego.
 2. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca. Zapraszam na nowenny do Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II połączone z nabożeństwem październikowym.
 3. Następna niedziela, 20 października, jest III niedzielą miesiąca – w naszej parafii składka inwestycyjna. Również 20 października zbiórka do puszek przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.
 4. W sobotę Na Mszę św. i spotkanie po niej zapraszam Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.
 5. Wszystkich, którzy odmawiają Nowennę Pompejańską i tych, którzy chcą się pomodlić, zapraszam dzisiaj na godz. 18.00 na modlitwę różańcową.
 6. Od następnej niedzieli przed kościołem będą wystawione znicze, które można zabierać na groby swoich bliskich za dowolną, symboliczną nawet ofiarę, przeznaczoną na parafialny Caritas.
 7. Na parkingu za Przedszkolem wystawiony jest kontener na makulaturę. Dochód ze sprzedanej makulatury przeznaczony jest na budowę kolejnej studni w Afryce. Zachęcam do wsparcia tej akcji.

 

 

Intencje mszalne (14 października – 20 października):

 

poniedziałek (14 października) – godz. 17.00:

O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla Ewy i Józefa Urbanów;

+ Józef Noworól – int. od chrześnicy Ireny;

wtorek (15 października) – godz. 17.00: 

O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla Teresy Głowiak;

 środa (16 października) – godz. 17.00: 

+ Stanisław Kwiatkowski – int. od żony z rodziną;

czwartek (17 października) –  godz. 17.00:

+ Maria i Wincenty Gaweł;

piątek (18 października) – godz. 17.00:

+ Andrzej i Władysław;

+ Józef Noworól – int. od Stanisławy z córkami;

sobota (19 października) – godz. 17.00:

+ Józef i Genowefa Kuźniar;

+ Józef Noworól – int. od córki Alicji z rodziną;

niedziela (20 października):

7.30  –   + Jan i Bronisława Wiercioch;
10.30  – W int. Parafian;

14.00  – + Onufry i Anna Michałek;