1. Dzisiaj w naszej parafii składka do puszek przeznaczona na potrzeby diecezjalnego Radia Via. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Duda, Michałek, Piwowar, Tomaka, Kamiński .
 3. Różaniec przed sumą 29 września poprowadzi Róża pani Janiny Drzał.
 4. Przed nami kilka inicjatyw modlitewno – duszpasterskich:
  a) Każda ostatnia sobota miesiąca będzie dedykowana w naszej parafii małżeństwom i rodzinom. Będzie to dzień modlitwy i duchowego wsparcia dla małżonków. Modlić się z nami będą i swoim doświadczeniem podzielą małżonkowie z Ruchu Domowego Kościoła. 28 września na Mszę św. i nabożeństwo zapraszam wszystkich małżonków, w każdym wieku.
  b) Gorąco zapraszam do podjęcia modlitwy w intencji dzieci we wspólnocie Róż Różańcowych. Chętni podejmują się odmawiania jednego dziesiątka Różańca przez 9 miesięcy: od października do czerwca. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej oraz na kartkach, które są wyłożone za ławkami. Te kartki są zarazem formularzem deklaracji przystąpienia do Róży. Proszę, aby ci którzy zdecydują się podjąć tę modlitwę w intencji dzieci złożyli podpisane deklaracje do środy 2 października. W 1 sobotę października (5.10.) z osób zgłoszonych zostaną utworzone 20-osobowe Róże i zostaną rozdzielone tajemnice. Kto może podjąć tę modlitwę? Rodzice, rodzice chrzestni, dziadkowie, itd. Modlić się można (a czasami nawet trzeba) także w intencji dzieci już dorosłych.
  c) Zapraszam do włączenia się w naszą Drugą Parafialną Nowennę Pompejańską, która potrwa od 1 października do 23 listopada. Będziemy modlić się razem w kościele, ale też jest możliwość odmawiania modlitwy w dowolnym miejscu i czasie: 3 części Różańca w ciągu dnia.
 5. Przyszła niedziela to ostatnia niedziela miesiąca. Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszam wszystkie dzieci.
 6. W niedzielę 29 września na godz. 15.00 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.
 7. W niedzielę 29 września na godz. 16.00 zapraszam dzieci i młodzież (Oaza, Schola, Ministranci, KSM) oraz Radę Parafialną, Caritas i Akcję Katolicką na wspólne pożegnanie lata (albo przywitanie jesieni) przy grillu. Spotkanie odbędzie się przy plebanii.

 

Intencje mszalne (23 września – 29 września):

 

poniedziałek (23 września) – godz. 18.00:  

Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rodziny;

+ Kazimierz Lęcznar – (gr.22);

wtorek (24 września) – godz. 18.00: 

+ Zofia, Kazimierz, Stanisław, Zbigniew;

+ Kazimierz Lęcznar – (gr.23)

środa (25 września) – godz. 18.00: 

+ Michalina, Teodor, Krystyna;

+ Kazimierz Lęcznar – (gr.24)

czwartek (26 września) –  godz. 18.00:

+ Bronisława i Stanisław Michałek – w rocznicę śmierci Bronisławy;

+ Kazimierz Lęcznar – (gr.25)

piątek (27 września) – godz. 18.00:

W 50 rocznicę ślubu Kazimierza i Aleksandry – dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże, łaskę zdrowia i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia na dalsze lata małżeńskiego życia;

+ Kazimierz Lęcznar – (gr.26)

sobota (28 września) – godz. 18.00:

+ Michał i Janina;

+ Kazimierz Lęcznar – (gr.27)

niedziela (29 września):

7.30  –   + Jan Komorowski – w 5 rocznicę śmierci;
10.30  – W int. parafian;  

14.00  – + Andrzej i Aniela;

+ Kazimierz Lęcznar – (gr.28)