1. Dzisiaj Dożynki Ogólnopolskie na Jasnej Górze. Dziękuję delegacji z naszej parafii, która z wieńcem udała się na tę uroczystość.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Konefał – Mańka, Bednarz, Wakuła, Delikat, Koziarz.
 3. Różaniec przed sumą 8 września poprowadzi Róża pani Zofii Jankowskiej.
 4. W odpowiedzi na apel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o uczczenie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, dzisiaj, 1 września, o godz. 14.00 rozbrzmią wszystkie dzwony kościelne w naszej diecezji, także w naszym kościele.
 5. W poniedziałek – 2-go września – początek Nowego Roku Szkolnego. O godz. 8.00 w kościołach Łukawca zostaną odprawione Msze św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Serdecznie zapraszam do naszego kościoła dzieci, młodzież, rodziców i  nauczycieli, abyśmy mogli wspólnie wypraszać potrzebne łaski i Boże Błogosławieństwo na te nadchodzące miesiące nauki. Szczególnie zapraszam dzieci, które zasiądą w szkolnych ławach jako „pierwszaki”. Zapraszam ich do kościoła z nowymi plecakami i pomocami szkolnymi, które zostaną poświęcone. Uroczystości w Szkole rozpoczną się o godz. 9.30.
 6. W środę na Mszę św. i krótkie spotkanie zapraszam udających się na Pieszą Pielgrzymkę do Leżajska.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca: zapraszam na Mszę św. i modlitwę w intencji kapłanów – tych, którzy pracowali w naszej parafii, tych, którzy pochodzą z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 8. I piątek miesiąca: Nabożeństwo Pierwszopiątkowe – O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja prywatna do godz. 18.00Od godz. 16.00  możliwość spowiedzi, szczególnie dla dzieci i młodzieży na początek Nowego Roku Szkolnego.
 9. I sobota miesiąca: Msza św. o godz. 18.00, na którą zapraszam w szczególności Róże Różańcowe i osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 10. W niedzielę przypada Święto Narodzenia Matki Bożej – Matki Bożej Siewnej. Ziarno na zasiew poświęcimy na Mszy św. o godz. 10.30.
 11. Gminna Biblioteka Publiczna w Trzebownisku, FILIA W ŁUKAWCU, oraz Zespół Szkół w Łukawcu zapraszają na wspólne czytanie NOWEL POLSKICH, w ramach Narodowego Czytania. Niedziela, 8 września, Zespół Szkół w Łukawcu, godz. 15.00. W imieniu organizatorów i własnym serdecznie zachęcam do udziału.
 12. Sołtys wsi Łukawiec zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się w Domu Strażaka, 8 września o godz. 17.30 (I termin), o godz. 18.00 (II termin). Zebranie będzie dotyczyć przede wszystkim funduszu sołeckiego.
 13. W każdy 8. dzień miesiąca w kaplicy DD „Tabor” sprawowana będzie Msza św. w intencji małżeństw pragnących potomstwa. Rozpoczęcie w niedzielę 8 września o godz.18. Szczegóły na tabor.rzeszow.pl.

 

Intencje mszalne (2 września – 8 września):

 

poniedziałek (2 września):

 – godz. 8.00:  W int. dzieci, młodzieży, rodziców, dyrekcji, nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły, o łaski i Boże Błogosławieństwo w Nowym Roku Szkolnym.

– godz. 18.00: + Józef, Stanisław, Maria oraz zmarli z rodziny;

+ Kazimierz Lęcznar – początek Mszy św. gregoriańskich (gr.1);

wtorek (3 września) – godz. 18.00:

+ Stefania i Józef Lech;

+ Kazimierz Lęcznar – (gr.2)

środa (4 września) – godz. 18.00:

Msza św. dziękczynna za zbiory i dobrą pogodę podczas tegorocznych żniw – int. od Kłapówki do kościoła;

+ Kazimierz Lęcznar – (gr.3)

czwartek (5 września) –  godz. 18.00:

+ Aniela Kania;

+ Kazimierz Lęcznar – (gr.4)

piątek (6 września) – godz. 18.00:

+ W int. Klaudii – o zdrowie, błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i dary Ducha Świętego na czas przygotowania do matury – int. od dziadków;

+ Kazimierz Lęcznar – (gr.5)

sobota (7 września) – godz. 18.00:

+ Stefania Kania;

+ Kazimierz Lęcznar – (gr.6)

niedziela (8 września):

7.30  –   + Stanisława i Stanisław Orzech – w rocznicę śmierci Stanisławy;
10.30  – W int. parafian;

14.00  – + Józef i Helena Nowak – w 2 rocznicę śmierci Heleny;

+ Kazimierz Lęcznar – (gr.7)