1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.
  2. Zapraszam wszystkich do udziału w Dożynkach Gminnych. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 15.00. (nie będzie w kościele Mszy św. o godz. 14.00), sprawowaną między innymi jako dziękczynna za otrzymane łaski, zebrane plony i Boże błogosławieństwo oraz zachowanie od klęsk żywiołowych. Następnie wiele koncertów, zabaw i atrakcji, zakończonych pokazem sztucznych ogni.
  3. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła. Dziękuję za ich pracę oraz za ofiarę. Za wystrój kościoła dziękuję nowożeńcom Adamowi i Paulinie Wnękom, którym życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkich potrzebnych łask przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia. Dziękuję pani Agnieszce Rogali i panu Wiesławowi Poradzie za wykonanie dekoracji na Uroczystość Wniebowzięcia NMP. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Gunia, Gunia, Kasiak, Ruszała i Makara.
  4. Różaniec przed sumą 25 sierpnia poprowadzi Róża pana Stanisława Chmiela.
  5. W poniedziałek (19.08.) Msza św. będzie rano, o godz. 7.30.
  6. Składam serdeczne podziękowania osobom, które przyczyniły się do organizacji Uroczystości Wniebowzięcia NMP. Dziękuję tym, którzy postarali się o wieńce, które stały się symbolem naszej wdzięczności wobec Boga, oraz za dary przyniesione w procesji, za obecność i modlitwę. Dziękuję Paniom i Panom z początku Łukawca, Paniom z KGW oraz Łukawianom. Niech Miłosierny Pan wynagrodzi swym błogosławieństwem każde dobro, a Matka Boża Miłosierdzia wyprasza wszelkie potrzebne łaski.
  7. Zapraszam do udziału w pieszej pielgrzymce do Leżajska, która odbędzie się w sobotę 7 września. Za ławkami są jeszcze karty regulaminu i Zgłoszenia. Wypełnioną Kartę należy złożyć w zakrystii do 1 września.
  8. Dożynki Diecezjalne odbędą się w niedzielę 25 sierpnia w Rzeszowie przy Katedrze. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. Zachęcam do udania się do Katedry z naszymi, parafialnymi wieńcami.

 

Intencje mszalne (19 sierpnia – 25 sierpnia):

 

poniedziałek (19 sierpnia) – godz. 7.30: 

+ Maria Gaweł – int. od Beaty, Małgorzaty i Patrycji;

+ Maria Gaweł – int. od Marka Michałka z rodziną – z Trzciany;

wtorek (20 sierpnia) – godz. 18.00: 

+ Genowefa i Józef Kuźniar;

środa (21 sierpnia) – godz. 18.00: 

+ Tomasz Baran; 

czwartek (22 sierpnia) –  godz.   18.00:

+ Joanna i Henryk Grocholscy;

piątek (23 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Aniela i Józef Śliż;

+ Maria Gaweł – int. od Barbary;

sobota (24 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Onufry i Antonina Michałek, + Andrzej i Anna Miś;

+ Maria Gaweł – int. od sąsiadów Nogów;

niedziela (25 sierpnia):

7.30  –   + Jan i Stefania Pietraszek;
10.30  – 1) + Augustyn i Karolina Wiercioch, + Franciszek Wiercioch; 2) + Maria Gaweł – int. od Stanisławy Pokrzywa z rodziną;

14.00  – W int. parafian;