1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, ofiarowane kwiaty oraz ofiarę pieniężną. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Rogala, Kasiak, Kasiak, Chyłek, Krzywdzik.
  2. Różaniec przed sumą 15 sierpnia poprowadzi Róża pani Józefy Nowak i 18 sierpnia Róża pani Józefy Miś.
  3. W czwartek – 15 sierpniaUroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o godz. 7.30, 10.30 i 14.00. Na sumie o 10.30 poświęcimy wieńce, które będą znakiem naszej wdzięczności wobec Boga za Jego Opatrzność – pełną miłosierdzia troskę o nas i za Jego błogosławieństwo w naszej pracy, szczególnie w pracy rolników. Przed sumą uroczyste wejście z wieńcami. Proszę, aby delegacje z wieńcami przed Mszą św. zgromadziły się przed zakrystią. Zachęcam również do przygotowania uroczystej procesji z darami –  z tym, co symbolizować będzie owoc pracy naszych rąk. Na każdej Mszy św. poświęcenie owoców, ziół i kwiatów
  4. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca – zapraszam do modlitwy i wypraszania potrzebnych łask w Nowennie do Miłosierdzia Bożego i do św. Jana Pawła II.
  5. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.
  6. Zapraszam do udziału w pieszej pielgrzymce do Leżajska, która odbędzie się w sobotę 7 września. Pielgrzymować będziemy wspólnie z parafianami z Wólki Podleśnej. Na trasie będzie nam towarzyszył samochód, który powiezie bagaże. Wyjście spod kościoła w Wólce o godz. 7.00. Msza św. w Leżajsku o 18.00 i powrót autokarami do Łukawca. Za ławkami są wyłożone kartki z regulaminem i Kartą Zgłoszenia. Wypełnioną Kartę trzeba złożyć w zakrystii do 1 września.
  7. Zapraszam do udziału w parafialnej pielgrzymce autokarowej na Święty Krzyż i do Sandomierza. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 21 września. Koszt 130 zł.: w tym przejazd, obiad, bilety wstępu, przejazd kolejką i przewodnicy. Zapisy w zakrystii.
  8. Wójt Gminy Trzebownisko, Samorząd Wiejski Łukawca oraz Gminny Ośrodek Kultury w Trzebownisku zapraszają na Gminne Święto Plonów, które odbędzie w tym roku w Łukawcu, 18 sierpnia 2019 roku, na placu przy Domu Strażaka. Rozpoczniemy Mszą Świętą polową o godz. 15.00. (nie będzie w kościele Mszy św. o godz. 14.00), a następnie wiele koncertów, zabaw i atrakcji, zakończonych pokazem sztucznych ogni. Także w imieniu własnym serdecznie zapraszam na to nasze wspólne radosne świętowanie.

 

Intencje mszalne (12 sierpnia – 18 sierpnia):

 

poniedziałek (12 sierpnia) – godz. 18.00: 

W int. Anny i Franciszka Jucha – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla całej rodziny;

wtorek (13 sierpnia) – godz. 18.00: 

+ Walenty Grata – int. od żony;

środa (14 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Maria i Fabian Wiercioch;

czwartek  (15  sierpnia): 

7.30  –   W intencji parafian;

10.30  – + Maria Polak – z okazji imienin;

14.00  – + Stanisław, Marianna i Wiesława Jankowscy;

piątek (16 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Andrzej i Katarzyna Stróż;

sobota (17 sierpnia) – godz. 18.00:

Int. Bartosza Stróża – dziękczynna za dar służby przy ołtarzu Pańskim;

niedziela (18 sierpnia):

7.30  –   W int. parafian;

10.30  –  Dziękczynna za otrzymane łaski, zebrane plony i Boże błogosławieństwo oraz zachowanie od klęsk żywiołowych – int. od parafian mieszkających od początku Łukawca do kościoła;

15.00  –   + Kazimierz Lęcznar – int od córki Agnieszki z rodziną