1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Chyłek, Chyłek, Dec, Porada i Rzeszutek.
  2. Różaniec przed sumą 30 czerwca poprowadzi Róża pani Janiny Chmiel.
  3. Caritas Parafialnej i Akcji Katolickiej serdecznie dziękuję za pomoc w zorganizowaniu parafialnego pikniku na koniec roku duszpasterskiego. Serdeczne Bóg Zapłać.
  4. Dziękuję wszystkim za modlitwę podczas naszej środowej parafialnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  5. Dziękuję za świadectwo wiary wszystkim uczestniczącym w procesji Bożego Ciała. Dziękuję dzieciom, które szły przed Najświętszym Sakramentem, wszystkim ministrantom i lektorom, panu Organiście i panu Kościelnemu. Szczególne Bóg Zapłać wszystkim, którzy przygotowywali ołtarze: paniom z KGW i członkom zespołu Łukawianie, Róży p. Marii Myrda i p. Stanisława Chmiela, panu sołtysowi i Radzie Sołeckiej, druhom OSP, im również za obecność z pocztem sztandarowym i służbę porządkową, rodzicom młodzieży, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania.
  6. W Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam wszystkich do udziału, dzieci do sypania kwiatów. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. W tym dniu będziemy święcić wianki, a po nabożeństwie okolicznościowe błogosławieństwo dzieci.
  7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje post piątkowy.
  8. Zgodnie z apelem biskupów polskich, w niedzielę, 23 czerwca 2019 r. we wszystkich kościołach i kaplicach, także w naszym kościele, po każdej Mszy św. odśpiewamy suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny…” w ramach aktu publicznego przebłagania Boga za popełnione w ostatnim czasie w Polsce świętokradztwa i bluźnierstwa.
  9. W sobotę (29 czerwca) UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA – odpust w kościele parafialnym w Łukawcu Dolnym. W naszej parafii Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. W tym dniu zbierana jest składka utrzymanie Stolicy Apostolskiej, tzw. „świętopietrze”.

 

Intencje mszalne (24 czerwca – 30 czerwca):

 

poniedziałek (24 czerwca) – godz. 18.00: 

+ Antonina  i Jan Pokrzywa;

+ Emilia Czekajska (greg. 12)

wtorek (25 czerwca) – godz. 18.00: 

+ Franciszek Wiercioch – w 1 rocz. śmierci;

+ Emilia Czekajska (greg. 13)

środa (26 czerwca) – godz. 18.00:

+ Emilia Czekajska – int. od rodziny Gancarz;

+ Emilia Czekajska (greg. 14)

czwartek (27 czerwca) – godz. 18.00:

+ Katarzyna, Piotr i Władysława;

+ Emilia Czekajska (greg. 15)

piątek (28 czerwca) – godz. 18.00:

+ Emilia Czekajska – int. od koleżanek i kolegów z pracy synowej Edyty;

+ Emilia Czekajska (greg. 16)

sobota (29 czerwca):

– godz. 8.00 –  O pokój serca i radość ducha dla pewnej osoby;

– godz. 18.00 – + Paweł, Antonina i Katarzyna;

+ Emilia Czekajska (greg. 17)

niedziela (30 czerwca):

7.30  –   W int. parafian;

10.30  –  + Emilia Czekajska – int. od synów w dniu imienin;

14.00  –   W 90 rocz. urodzin Stanisławy – dziękczynna za przeżyte lata z prośbą o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Emilia Czekajska (greg. 18);