1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Caritas Parafialną, Akcję Katolicką, Radę Parafialną, Młodzież KSM, młodzież i dzieci z Oazy i Scholi, Ministrantów, Lektorów zapraszam na parafialny piknik wieńczący rok naszych działań duszpasterskich, który odbędzie się dzisiaj, w niedzielę 16 czerwca o godz. 16.00 obok plebanii.
 3. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Porada, trzy rodziny Czekajskich, Stysiał.
 4. Serdeczne Bóg Zapłać państwu Alinie i Piotrowi Chłanda za ofiarę złożoną na potrzeby parafii.
 5. Różaniec przed sumą 20 czerwca poprowadzi Róża pani Alfredy Miś, 23 czerwca – Róża pani Janiny Drzał.
 6. W naszej diecezji trwa wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Każdego dnia odbywa się adoracja w jednej z parafii. W naszej parafii taka adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w najbliższą środę, 19-go czerwca od Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 21.00. Zapraszam wszystkich do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, w szczególności proszę o podjęcie modlitewnych dyżurów: od 19.00 do 19.30 – Młodzież i dzieci ze Scholi i Oazy; od 19.30 do 20.00 – Róże Edyty Więcek, Janiny Drzał, Anieli Michałek, Zofii Komorowskiej i Zofii Jankowskiej; od 20.00 do 20.30 – Róże Marii Myrda, Stanisława Chmiela, Anieli Noga i Alfredy Miś; od 20.30 do 21.00 – Róże Józefy Nowak, Józefy Miś, Józefa Stróża, Teresy Wiercioch i Janiny Chmiel.
 7. W czwartek, 20 czerwca, obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.30 i 10.30. (nie będzie Mszy św. o 14.00). Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w precesji Bożego Ciała, która odbędzie się po Sumie: Strażaków z pocztem sztandarowym, Koło Gospodyń i Zespół Łukawianie w strojach ludowych,  Rodziców z dziećmi – chłopcy z dzwoneczkami i dziewczynki do sypania kwiatów, oraz dzieci pierwszokomunijne.  Zapraszam do  niesienia baldachimu podczas procesji Bożego Ciała: od kościoła do 1 ołtarza – panów z Rady Parafialnej, od 1 do 2 ołtarza panów z Zespołu Łukawianie, od 2 do 3 ołtarza Panów z Róży p. Stanisława Chmiela, od 3 do 4 ołtarza druhów z OSP i od 4 ołtarza do kościoła ojców młodzieży, która w tym roku przystąpiła do bierzmowania.
 8. W Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam wszystkich do udziału, dzieci do sypania kwiatów.
 9. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca. Zachęcam do modlitwy w nowennie do Miłosierdzia Bożego i do św. Jana Pawła II.
 10. W środę (19.06.) zakończenie Roku Szkolnego. Najpierw Msze św. w kościołach Łukawca o godz. 8.00, a następnie uroczysta akademia w szkole o godz. 9.30.
 11. Organizatorzy zapraszają na kolejny Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 20 czerwca, o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Barnówka w Rzeszowie.
 12. Diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI zaprasza na Finał Festiwalu Wiary, który odbędzie się na hali Podpromie w Rzeszowie 22 czerwca 2019 r (sobota).
 13. „Musicie być mocni” – pod takim hasłem 4 sierpnia wyruszy 42 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Organizatorzy zapraszają do grupy  św. Wojciecha, której przewodnikiem będzie ks. Rafał Flak. Spotkanie organizacyjne tej grupy odbędzie się 28 lipca (niedziela) w Parafii Rzeszów Fara o godz. 12.15.  Więcej informacji na stronie: pielgrzymka.rzeszow.pl

Intencje mszalne (17 czerwca – 23 czerwca):

 

poniedziałek (17 czerwca) – godz. 18.00: 

W intencji Kazimierza w 70 rocznicę urodzin – dziękczynna za otrzymane laski z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia.

+ Emilia Czekajska (greg. 5)

wtorek (18 czerwca) – godz. 18.00: 

+ Tomasz Bielecki – int. od parafian;

+ Emilia Czekajska (greg. 6)

środa (19 czerwca):

– godz. 8.00 – Dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski w roku szkolnym przez nauczycieli i uczniów ZS w Łukawcu z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę na czas wakacji;

– godz. 18.00 – + Bronisław Pokrzywa – int. od brata Kazimierza z rodziną;

+ Emilia Czekajska (greg. 7)

czwartek (20 czerwca) BOŻE CIAŁO:

7.30  –   1) W int. parafian; 2) + Maria i Stanisława Noga – w 3 rocz. śmierci Stanisława;

10.30  – 1) Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla rodzin Głowiak i Orzech; 2) + Emilia Czekajska (greg. 8);

piątek (21 czerwca) – godz. 18.00:

+ Tomasz Bielecki – int. od parafian;

+ Emilia Czekajska (greg. 9)

sobota (22 czerwca) – godz. 18.00:

W int. p. Jolanty Wojewódka, Klaudii Wojewódka, Małgorzaty Rogala, Michała Wąsacza oraz dzieci i młodzieży z Oazy i Scholi, ministrantów i lektorów – dziękczynna za łaski otrzymane podczas roku duszpasterskiego z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia na czas wakacji;

+ Emilia Czekajska (greg. 10)

niedziela (23 czerwca):

7.30  –   W int. parafian;

10.30  – 1) + Helena i Wincenty Kokoszka; 2) + Emilia Czekajska – int. od swatów Sądejów;

14.00  –   + Wiesław Dobrzański – int. od żony i córek;

+ Emilia Czekajska (greg. 11);