1. Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro, w poniedziałek, święto NMP Matki Kościoła.
  2. Serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary złożone na rzecz parafii Kamionka Buska na Ukrainie, gdzie pracuje ks. Grzegorz Ząbek – nasz rodak. Dziękuję Caritas Parafialnej i Akcji Katolickiej oraz innym organizacjom działającym na terenie Łukawca za ofiary pozyskane podczas pikniku.
  3. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: 4 rodziny Stróż i Noga.
  4. Różaniec przed sumą 16 czerwca poprowadzi Róża pani Zofii Jankowskiej.
  5. W związku ze skutkami powodzi, Caritas Diecezjalna organizuje pomoc poszkodowanym. Dzisiaj w naszej parafii zbiórka do puszek na rzecz tych, którzy ucierpieli podczas tegorocznych powodzi. Bóg Zapłać za ofiarność.
  6. W środę, w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie, o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe dla tych, którzy 30 czerwca wyruszają do Medjugorie.
  7. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
  8. Caritas Parafialną, Akcję Katolicką, Radę Parafialną, Młodzież KSM, młodzież i dzieci z Oazy i Scholi, Ministrantów, Lektorów zapraszam na parafialny piknik wieńczący rok naszych działań duszpasterskich, który odbędzie się w niedzielę 16 czerwca o godz. 16.00 obok plebanii.
  9. Następna niedziela to III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
  10. 20 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Z procesją udamy się w kierunku Golonkówki. Chciałbym gorąco prosić o przygotowanie ołtarzy: Pierwszy ołtarz proszę, aby przygotowali: Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich oraz Zespół Łukawianie; drugi proszę, aby przygotowały panie i panowie z Róż pani Marii Myrda i pana Stanisława Chmiela; trzeci ołtarz proszę, aby przygotowali druhowie i druhny z OSP w Łukawcu oraz Rada Sołecka z p. sołtysem wsi Łukawiec, oraz czwarty ołtarz proszę, aby przygotowała  młodzież, która w tym roku przystąpiła do sakramentu bierzmowania oraz ich Rodzice.

 

 

Intencje mszalne (10 czerwca – 16 czerwca):

 

poniedziałek (10 czerwca) – godz. 18.00:

Dziękczynna za 30 lat małżeństwa Bożeny i Wiesława z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkie potrzebna łaski na dalsze lata wspólnego życia.

+ Bronisław Pokrzywa – (greg. 27)

+ Emilia Czekajska – int. od Stanisława z rodziną;

wtorek (11 czerwca) – godz. 18.00:

+ Emilia Czekajska – od siostry Marii z mężem;

+ Bronisław Pokrzywa – (greg. 28)

+ Emilia Czekajska – int. od chrześnicy Kasi z mężem;

środa (12 czerwca) – godz. 18.00:

+ Stanisława Nowak;

+ Bronisław Pokrzywa – (greg. 29)

+ Emilia Czekajska – int. od kuzyna Antoniego;

czwartek (13 czerwca) – godz. 18.00:

+ Antonina Maślanka;

+ Bronisław Pokrzywa – (greg. 30) – zakończenie Mszy św. gregoriańskich.

+ Emilia Czekajska – int. od rodziny Brzozów;

+ Emilia Czekajska (greg. 1) – początek Mszy św. gregoriańskich;

piątek (14 czerwca) – godz. 18.00:

+ Eugeniusz Dudek – w 4 rocz. śmierci – int. od córki Marii z rodziną;

+ Emilia Czekajska (greg. 2)

+ Emilia Czekajska – int. od rodziny Poradów;

sobota (15 czerwca) – godz. 18.00:

Dziękczynna za 35 lat małżeństwa Aliny i Piotra z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkie potrzebna łaski na dalsze lata wspólnego życia;

+ Emilia Czekajska (greg. 3)

+ Emilia Czekajska – int. od rodziny Rząsów;

niedziela (16 czerwca):

7.30  –   W int. parafian;

10.30  – + Wojciech Chmaj;

14.00  –   W 18 rocznicę urodzin Jakuba Misia – z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i dary Ducha Świętego w dorosłym życiu;

+ Emilia Czekajska (greg. 4);