1. II Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego. Nasz Odpust Parafialny. Msze św.: o godz. 7.30, uroczysta Suma o 11.00, której przewodniczył będzie ks. Jacek Goleń i ostatnia Msza św. o godz. 14.00. Po wszystkich mszach świętych członkowie Parafialnego Zespołu Caritas  zbierają dzisiaj datki na rzecz Caritas Diecezjalnej.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie tej posługi w następnym tygodniu proszę rodziny: Stopa, Miś, Stróż, Wyskiel i Wyskiel.
  3. Różaniec przed sumą 3 maja poprowadzi Róża pani Edyty Więcek i 5 maja Róża pana Józefa Stróża.
  4. W środę początek Nabożeństw Majowych. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa, a w szczególności dzieci. Proszę rodziców, aby pomogli swoim pociechom dotrzeć do kościoła.
  5. Chciałbym zachęcić wszystkich do podtrzymania tradycji majowych spotkań przy kapliczkach, aby swoim śpiewem i modlitwą czcić Matkę Najświętszą.
  6. W środę (1 maja), o godz. 10.00 sakrament pojednania dla dzieci pierwszokomunijnych oraz dzieci świętujących Rocznicę I Komunii św.
  7. W czwartek Święto Flagi Narodowej. Pamiętajmy o wywieszeniu flag także ze względu na Święto Narodowe Konstytucji 3 maja.
  8. Piątek3 majaUroczystość NMP Królowej Polski i Święto Narodowe Konstytucji 3 maja. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na sumie, o godz. 10.30, siedmioro dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpi do Komunii Świętej. Polecam je modlitwom całej parafii. Dla dzieci pierwszokomunijnych Biały Tydzień trwał będzie do piątku następnego tygodnia. 3 maja o godz. na Mszy św. o godz. 14.00 Rocznicę I Komunii Świętej przeżywać będą dzieci z klasy IV.
  9. Sobota – 4 maja – wspomnienie św. Floriana. Święto patronalne wszystkich strażaków. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam wszystkich członków OSP – także tych już w stanie spoczynku. Na tę Mszę św. zapraszam również Róże Różańcowe i tych, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka poczętego. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. W tę sobotę nie będzie wizyty u chorych. W niedzielę z Komunią św. do chorych uda się szafarz.
  10. W III Niedzielę Wielkanocną, 5 maja, rozpoczyna się Tydzień Biblijny połączony z Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. W tym roku będzie czytana Ewangelia wg. Św. Jana. Zapraszamy na nasze Parafialne czytanie Pisma Świętego w następną niedzielę, 5 maja o godz. 15.00.
  11. Parafialna Akcja Katolicka zaprasza nas na wspólny wyjazd do kina na film „Miłość i Miłosierdzie” ukazujący misję św. siostry Faustyny i rozwój  kultu Miłosierdzia Bożego  na świecie. Wyjazd w sobotę 11 maja o godz. 19.00. Zapisy w zakrystii.

 

Intencje mszalne (29 kwietnia – 5 maja):

 

poniedziałek (29 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Emilia Czekajska – int. od Julii Sowy z rodziną;

wtorek (30 kwietnia) – godz. 18.00: 

W int. p. Zofii Bojda – o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

środa (1 maja) – godz. 18.00:

W int. Sióstr Różańcowych i ich rodzin – o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia – int. od Róży p. Marii Myrda;

 czwartek (2 maja) – godz. 18.00:

O błogosławieństwo Boże, wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla Filipa z okazji przystąpienia do I Komunii Świętej;

piątek (3 maja):

7.30  –   W int. parafian;
10.30  –  W int. Dzieci Pierwszokomunijnych – o łaskę życia w Komunii z Chrystusem;

14.00  –  W int. Dzieci obchodzących Rocznicę  I Komunii Świętej – o łaskę życia w Komunii z Chrystusem;

sobota (4 maja) – godz. 18.00:

W int. Druhen i Druhów z OSP w Łukawcu – o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia oraz św. Floriana o raz o wieczną szczęśliwość dla zmarłych strażaków z naszej OSP;

niedziela (5 maja):

7.30  –   W int. Sióstr Różańcowych – o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia – int. od Róży p. Anieli Michałek;
10.30  –  W int. parafian;

14.00  –  + Maria – w 1 rocznicę śmierci;