1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Pietraszek, Pietraszek, Pieczonka, Chłanda, Nowak.
  2. Różaniec przed sumą 14 kwietnia poprowadzi Róża pani Janiny Chmiel.
  3. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej przed Mszą św. o godz. 16.30 we wtorki, czwartki i soboty, oraz do rozważania Drogi Krzyżowej oprócz piątku, jeszcze w poniedziałki i środy o 16.30.
  4. W sklepach zostały wystawione kosze na żywność i środki chemiczne, które zostaną przekazane osobom potrzebującym z naszej parafii. Będzie można zostawić dary również w przedsionku kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.
  5. W tym tygodniu rozpoczynają się w naszym dekanacie spowiedzi przedświąteczne: w piątek w Łukawcu Dolnym, w sobotę w Nowej Wsi i w niedzielę w Terliczce. W naszej parafii spowiedź odbędzie się we wtorek, 16 kwietnia.
  6. W piątek 12 kwietnia Msza św. będzie o godz. 19.00 Po niej odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzone po drodze w stronę Terliczki. Zapraszam WSZYSTKICH, a szczególnie grupy, ruchy i organizacje działające na terenie naszej parafii: Radę Parafialną, Róże Różańcowe, sportowców, Akcję Katolicką, Caritas, Koło Gospodyń Wiejskich, Zespół Łukawianie (w strojach ludowych), Służbę Liturgiczną, Szkolne Koło Caritas, Oaza, ojców, matki. Szczególnie zapraszam Strażaków i proszę ich o kierowanie ruchem oraz o asystę krzyża. Rozważania Drogi Krzyżowej przygotowuje parafialna Akcja Katolicka. Nie zapomnijmy zabrać świec lub lampionów.
  7. Na Mszę św. piątkową zapraszam młodzież kl. VIII i III gim. wraz z rodzicami. W ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania zostaną im wręczone poświęcone krzyże i modlitewniki.
  8. 17 kwietnia (środa), o godz. 18.00, w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie odbędzie się spotkanie udających się na pielgrzymkę do Medjugorie. Podczas spotkanie przyjmowana będzie 1 rata należności: 300 zł. i 80 E.
  9. Następna niedziela to Niedziela Palmowa. Na Mszach św. poświęcenie palm, a przed sumą  uroczysta procesja z palmami. Zapraszam na nią wszystkich, a szczególnie wszystkie dzieci. Niedziela Palmowa to również Niedziela Męki Pańskiej, wprowadzająca nas w czas Wielkiego Tygodnia.
  10. Wójt Gminy Trzebownisko: 8 kwietnia (poniedziałek), od 11.00 do 18.00 na parkingu za Przedszkolem będzie przeprowadzana zbiórka odpadów problemowych. Szczegóły w gablocie.

 

Intencje mszalne (8 kwietnia – 14 kwietnia):

 

poniedziałek (8 kwietnia) – godz. 18.00: 

O błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego na czas egzaminów dla uczniów kl. VIII ZS w Łukawcu

+ Emilia Czekajska – int. od swatów ze Strażowa;

wtorek (9 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Czesława i Andrzej Kamińscy – w rocz. śmierci Andrzeja – int. od córki z rodziną;

środa (10 kwietnia) – godz. 18.00: 

W int. Marzeny – w 50 rocznicę urodzin – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia.

czwartek (11 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Antonina i Józef Moskwa – w rocz. śmierci Józefa;

piątek (12 kwietnia) – godz. 19.00:

+ Emilia Czekajska – int. od siostry Heleny;

sobota (13 kwietnia) – godz. 18.00:

+ Antonina i Jan Pokrzywa;

niedziela (14 kwietnia):

7.30  –  W int. parafian;

10.30  – + Bronisława i Józef Lech – w rocz. śmierci Józefa;

14.00  – W int. Zofii Bojda – o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;