1. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii składka inwestycyjna w tym miesiącu przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania. Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim, którzy poprzez ofiarność wyrażają troskę o swoją parafię.
  2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Rycerzy Kolumba. Na zakończenie Mszy św. w kilku słowach opowiedzą o sobie, a następnie zaproszą mężczyzn na krótkie spotkanie, podczas którego będzie można z nimi porozmawiać i więcej się dowiedzieć. Zachęcam i we własnym imieniu zapraszam.
  3. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Pasierb, Michałek, Baran, Grata i Urban.
  4. Różaniec przed sumą 31 marca poprowadzi Róża pani Alfredy Miś.
  5. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej przed Mszą św. o godz. 16.30 we wtorki, czwartki i soboty, oraz do rozważania Drogi Krzyżowej oprócz piątku, jeszcze w poniedziałki i środy o 16.30.
  6. W poniedziałek 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i dzień Świętości życia. Msza św. o 17.00. Zapraszam na modlitwę w intencji ochrony życia poczętego i o możliwość poczęcia nowego życia. Zapraszam tych, którzy będą chcieli podjąć duchową adopcję, jak również kobiety oczekujące narodzin swego dziecka. Otrzymają one okolicznościowe błogosławieństwo
  7. W czwartek (28 marca) o godz. 18.00 rozpoczniemy nasze Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które poprowadzi ks. Wiesław Burski – saletyn. Hasłem, które przyświecać będzie naszym rekolekcjom będą słowa: „W Krzyżu Miłości nauka”. W piątek Msza św. i nauka ogólna o godz. 9.00, następnie o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Msza św. z nauką ogólną. Nie będzie tego piątku adoracji Najświętszego Sakramentu. O 19.30 Drogę Krzyżową poprowadzi „Grupa Uwielbienia z Brzezin” – zespół dziecięco – młodzieżowy, który gościł u nas podczas ostatniego Pikniku Rodzinnego. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. dla osób starszych i chorych. O godz. 18.00 Msza św. z nauką ogólna, a po niej nauka stanowa dla małżonków i rodziców. W niedzielę nauki podczas Mszy św., o 14.00 Gorzkie Żale, a następnie Msza św. z nauką wieńczącą rekolekcje. Nasze rekolekcje i ks. Rekolekcjonistę polecam modlitwie wszystkich parafian.
  8. Od dzisiaj po Mszach św. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza Baranki Wielkanocne, palmy oraz inne artykuły świątecznych. Cena baranków to 5 zł. – tyle musimy odesłać do Caritas Diecezjalnej. Jeśli ktoś złoży większą ofiarę to nadwyżka zostanie przeznaczona na działalność naszej Parafialnej Caritas. Bóg Zapłać.
  9. Akcja Katolicka działająca przy naszej parafii zaprasza na wspólny, autokarowy wyjazd do kina na film „Największy dar. „To wielka i niezwykła opowieść o mocy przebaczenia. Historie pokazane w filmie są wręcz nieprawdopodobne, a jednak wydarzyły się naprawdę” – można przeczytać w jednej z recenzji. Wyjazd w sobotę 6 kwietnia o godz. 19.00. Całkowity koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.

 

Intencje mszalne (25 marca – 31 marca):

 

poniedziałek (25 marca) – godz. 17.00: 

+ Bronisław Pokrzywa – int. od wnuków;

+ Bronisław Pokrzywa – int. od Klubu Sportowego ŁKS Łukawiec;

+ Antonina Ząbek – (greg. 26);

wtorek (26 marca) – godz. 17.00: 

+ Emilia Czekajska – int. od synów z rodzinami;

+ Bronisław Pokrzywa – int. od sąsiadów Teresy i Wacława Głowiak;

+ Antonina Ząbek – (greg. 27);

środa (27 marca) – godz. 17.00: 

+ Jan, Aniela, Katarzyna – w rocz. śmierci Jana;

+ Bronisław Pokrzywa – int. od Pauliny i Damiana;

+ Antonina Ząbek – (greg. 28)

czwartek (28 marca) – godz. 18.00: 

1) + Jan i Julia; 2) + Bronisław Pokrzywa – od chrześniaka Stanisława z rodziną;

+ Bronisław Pokrzywa – int. od chrześniaka Stanisława z rodziną;

+ Antonina Ząbek – (greg. 29);

piątek (29 marca):

godz. 9.00: + Bronisław Pokrzywa – od rodziny Rejman i Cyrek;

godz. 18.00: W int. fundatorów i budowniczych kościoła i plebani oraz tych, którzy poprzez swoją pracę i ofiarę pomagają w utrzymaniu parafii;

+ Bronisław Pokrzywa – int. od Zakładu Pogrzebowego Haron;

+ Antonina Ząbek – (greg. 30) – zakończenie Mszy św. gregoriańskich;

sobota (30 marca): 

godz. 9.00: + Emilia Czekajska – int. od męża;

godz. 18.00: + Franciszek, Józefa i Stanisław;

+ Emilia Czekajska – int. od synów z rodzinami;

niedziela (31 marca):

7.30  –  W int. parafian;

10.30  – 1) + Józef i Cecylia – w rocznicę śmierci Cecylii; 2) + Emilia Czekajska – int. od męża;

14.00  – + Janina i Michał;

+ Emilia Czekajska – int. od synów z rodzinami;