1. Niedziela 17 marca jest Niedzielą „Ad Gentes”. Jest to Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Zachęcam wszystkich do modlitwy i ofiarności w przeprowadzanej dzisiaj na rzecz misji zbiórce do puszek.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Nowak, Migała, Kurcek, Kowal, Bielenda.
 3. Różaniec przed sumą 24 marca poprowadzi Róża pani Zofii Jankowskiej.
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 20.00. O godz. 20.00 drugie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 5. Nabożeństwo Gorzkich Żali – każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 14.00. Po nim Msza św.
 6. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej przed Mszą św. o godz. 16.30 we wtorki, czwartki i soboty, oraz do rozważania Drogi Krzyżowej oprócz piątku, jeszcze w poniedziałki i środy o 16.30.
 7. Uczniów klas VIII i III gim. przystępujących w tym roku do sakramentu bierzmowania zapraszam na Mszę św. i próbę uroczystości, do kościoła parafialnego w Trzebownisku, w poniedziałek o godz. 18.00. Proszę zabrać ze sobą indeksy. W czwartek kandydatów do bierzmowania zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie, w naszym kościele parafialnym.
 8. We wtorek, 19 marca, obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa. Na Mszę św. o 17.00 zapraszam wszystkich mężczyzn.
 9. Od czwartku do soboty potrwają rekolekcje szkolne. Zakończą się Mszą św. w sobotę o godz. 15.00. Msza św. z godz. 17.00 zostanie przesunięta na 15.00. Szczegółowy plan rekolekcji szkolnych na parafialnym FB.
 10. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00, które poprowadzi parafialna Akcja Katolicka, a o godz. 20.00 – Grupa p. Michała Bieleckiego.
 11. W przyszłą niedzielę w naszej parafii składka inwestycyjna, w tym miesiącu przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 4 155 zł. Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim, którzy poprzez ofiarność wyrażają troskę o swoją parafię.
 12. W przyszłą niedzielę, 24 marca, będziemy gościć na Mszach świętych Rycerzy Kolumba. Pokrótce opowiedzą nam o Zakonie Rycerzy Kolumba i zaproszą mężczyzn na krótkie spotkanie.

 

Intencje mszalne (18 marca – 24 marca):

 

poniedziałek (18 marca) – godz. 17.00: 

+ Bronisław Pokrzywa – int. od OSP w Łukawcu;

+ Bronisław Pokrzywa – int. od Związku Zawodowego Solidarność z Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka;

+ Antonina Ząbek – (greg. 19);

wtorek (19 marca) – godz. 17.00: 

+ Marek – 25 rocz. śmierci;

+ Bronisław Pokrzywa – int. od Jolanty Wiercioch z rodziną;

+ Antonina Ząbek – (greg. 20);

środa (20 marca) – godz. 17.00: 

+ Emilia Czekajska – int. od synów z rodzinami;

+ Bronisław Pokrzywa – int. od rodziny Rogalów;

+ Antonina Ząbek – (greg. 21)

czwartek (21 marca) – godz. 17.00: 

+ Bronisław Pokrzywa – int. od brata Kazimierza z żoną;

+ Bronisław Pokrzywa – int. od pracowników biurowych Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka;

+ Antonina Ząbek – (greg. 22);

piątek (22 marca) – godz. 17.00:

+ Zofia, Józef, Franciszek Orzech;

+ Bronisław Pokrzywa – int. od kolegów z pracy syna Romana;

+ Antonina Ząbek – (greg. 23);

sobota (23 marca) – godz. 15.00: 

+ Aleksander – w 18 rocz. śmierci – int. od żony i córki;

+ Bronisław Pokrzywa – int. od kolegów z pracy syna Romana;

+ Antonina Ząbek – (greg. 24);

niedziela (24 marca):

7.30  –  W int. parafian;

10.30  – O zdrowie dla  dzieci, wnuków i prawnuków – int. od dziadków;

14.00  – O uzdrowienie z choroby dla Urszuli;

+ Bronisław Pokrzywa – int. od Sołtysa wsi Łukawiec i Rady Sołeckiej;

+ Antonina Ząbek – (greg. 25)